KOČIČKY                        JINÁ ZVÍŘÁTKA                        VIRTUÁLNÍ ADOPCE


KLIKNUTÍM NA FOTOGRAFII SE VÁM ZOBRAZÍ FOTOGALERIE ZVÍŘÁTKA

Věk pejska (odhadovaný) je udáván v době jeho příchodu do útulku.


Venčení pejsků celoročně vítáno!

Podívejte se na pejsky "naživo" v nabídce pořadu Nejen z útulku v TV RTMFotografie

MUFINKA

Věk: 1 rok

Charakteristika: Dobrá fenečka, delší srst, živá, hodně oddaná. Odchycena v Jablonci v centru

V útulku od: 4. 9. 2013

Fotografie

SAMUEL

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Štěně asi bernského psa, odchycen v Jablonci, hodný, ale zatím plašší.

V útulku od: 30. 8. 2013

Fotografie

GISELA

Věk: 1 rok

Charakteristika: Gisela je krásná žíhaná fenečka, něco z její štíhlé postavy připomíná chrta. Je přátelská, i když zpočátku trochu opatrná.

V útulku od: 9. 8. 2013

Fotografie

JÁCHYM

Věk: do 1 roku

Charakteristika: Menší pejsek (cca 10 kg) s delší zlatou srstí. Někdo ho uvázal v příkopu nad útulkem. Zpočátku se bál, ale je hodný, přátelský, aktivní.

V útulku od: 17. 8. 2013

Fotografie

MUFÍK - znovu v nabídce

Věk: 1 rok

Charakteristika: Mufík se původně dostal do útulku v září 2012 jako nalezené čtyřměsíční štěňátko. Ještě jako malý našel nový domov v Praze, ustál i závažnější alergii dítěte na srst, ale nyní ho majitelé přivezli zpátky z rodinných důvodů. Mufík je středně velký pejsek, připomíná křížence kokra a pudlíka, má delší srst. Je to mladý pejsek, rád si hraje a dovádí, je nekonfliktní, může odejít do rodiny s dětmi.

Fotografie

DOROTKA

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Dorotka je drobnější kříženka staforda, střední velikosti. Je to přátelské a srdečné štěně, má ráda děti. Dorotka je temperamentní fenka když si usmyslí, přeskakuje v útulku ploty. Doporučujeme ji proto do domu s dobře zabezpečnou zahradou nebo do bytu s častými procházkami.

V útulku od: 6. 7. 2013

Fotografie

NIKE (najk)

Věk: 1 rok

Charakteristika: Nike je menší voříšek s velmi roztomilým výrazem. Našel se v Srnčím dole s obojkem a jmenovkou. Jako mladý pejsek je vitální, živý, trošku uštěkaný, rád si hraje a dovádí s ostatními psi v útulku.
(Další fotky dodáme)

V útulku od: 30. 6. 2013

Fotografie

DIDI - externí

Věk: 1 rok

Charakteristika: Prostřednictvím stránek hledáme domov pro pejska, zachráněného ze Slovenska. Nemůže zůstat v rodině, která mu pomohla a reálně hrozí, že bude muset do k nám útulku, který i tak je plný nechtěných psů. Najde se někdo, kdo Didimu pomůže, když už ušel takovou cestu?:
"Didi (Dingo) hledá nový domov. Člověk míní a život mění. Přivezla jsem Didiho ze Slovenska. Přijel malý chlupatý uzlík plný strachu. První týden bydlel pod postelí a snažil se vyhnout lidskému pohledu. V dnešní době je to aktivní týpek, který u ničeho nechybí. Veselý a vděčný za jakoukoli pozornost. Je malinký a váží tak do 8kg. Bohužel, jsem nucena se z domku přestěhovat do bytu, a tak nemůžu vzít Didiho sebou. Zahrádku opravdu potřebuje. Není vhodný do bytu, v době nepřítomnosti člověka v rámci své energie cokoli rozebírá na malé kousky. Proto pro něj hledám domov u páníčka v domku se zahrádkou, rád hlídá a pobyt na zahradě ho baví. Je to aktivní pejsek, který by se moc rád zavděčil a proto je páníčkovi neustále nablízku. Navíc se začal navážet do bulteriera Ozzyho, a tak ani netuší, jak moc je ohrožený. Pokud víte o někom, kdo by si vzal domů pidivlka, který miluje pohlazení a potřebuje vlídné zacházení, prosím, dejte mi vědět."

Didi není v útulku, zájemci prosíme kontaktujte paní Dubskou, tel. č.: 737 044 519

Vloženo do nabídky: 18. 6. 2013

Fotografie

HRÁŠEK

Věk: 6 let

Charakteristika: Hrášek je kříženec drsnosrstého jezevčíka s roztomilý předkusem. Byl odchycen policií v Harrachově. Zpočátku se po lidech v útulku trochu oháněl, nebyl si ničím moc jistý, a tak ukazoval zuby ze strachu, nyní už si zvykl a je hodný, nechá se hladit a drbat. S pejsky vychází od začátku v dobrém. Hodí se do bytu, ke starším ale stále aktivním lidem nebo ke komukoli, kdo ocení jeho nezaměnitelný jezevčičí kukuč.

V útulku od: 29. 5. 2013

Fotografie

DAN - znovu v nabídce

Věk: 3 roky

Charakteristika: Daneček se vrátil z adopce zpátky do útulku, protože se jeho pán dostal do špatné životní situace a nemohl se o pejska už dál starat. Znovu proto pro Dana hledáme nový domov, odkud už se nebude muset nikam stěhovat. Dan je kříženec německého ovčáka. Když přišel do útulku poprvé, byl hodně hubený. V novém domově trochu přibral, přesto zůstává dost štíhlý; taková samá ruka, samá noha. Je poměrně temperamentní, takže ani nemá moc možnost přibrat, hned všechno jídlo vyběhá (ale baští s velkou chutí). Daneček je přátelský pes a mazel, má rád lidi. Hlavně na pána se dokáže upnout; poprvé v útulku se totiž trochu bál a byl vyjukaný, pán pro něj bude představovat bezpečí. S ostatními psy v útulku vychází v dobrém, ale neváhá se ohradit, pokud si na něj někdo moc dovoluje nebo se mu něco nelíbí. Dan bude skvělý hlídač k rodinému domu, bezvadný společník, parťák na procházky a výlety. Doporučujeme ho aktivním lidem, pokud budou mít trochu zkušenosti se psy, bude to jen výhodou.

V útulku od : 21. 4. 2013 (poprvé 29. 9. 2012)

Fotografie

ARNY - externí

Věk: mladý

Charakteristika: "Chtěli bychom Vás požádat o zprostředkování našeho pejska Arnyho. Jedná se o jednoročního křížence Stafordšírského teriéra a Německého ovčáka. Je kompletně očkovaný a odčervený, další očkování je v únoru 2013. Arny je velmi pohledný, tempermentní a veselý pes. Je rád ve společnosti lidí a vyrůstá bez problémů s naší sedmiletou dcerou Klárkou. Arny je vynikající společník, je plný energie a aktivně založený člověk se s tímhle pohodářem nudit na procházkách nebude. Ostatní psy snáší dobře. Arny byl přáním naší sedmnáctileté dcery, která bohužel jeho výchovu a výcvik podcenila. Proto bychom si přáli, aby se náš pejsek dostal do dobrých ale důsledných rukou a stal se z něj poslušný pes a dobrý společník."

Arny není v útulku, zájemci kontaktujte paní Petru Novákovou, tel. č.: 606 705 979, email: petranovakova71@seznam.cz

Vloženo do nabídky: 12. 11. 2012

Fotografie

LEONA - ZNOVU V NABÍDCE!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Kříženku německého ovčáka odchytila policie v centru Jablonce. Je to temperamentní psí slečna, hodně živá, miluje pohyb, procházky, vodu a aport. Lidi samozřejmě taky :-) Může jít do rodiny s většími dětmi.

Leonku si u nás v květnu adoptoval manželský pár ve středním věku. Pán ale prodělal vážnou nemoc, paní zůstala na Leonku více méně sama, nestačí na ni a rodina jim pomoci nechce. Lea je zatím u nich, ale v nejbližší době se bude muset přestěhovat zpátky do útulku. Prosíme proto, kdo by měl o Leonku zájem, kontaktujte nás, ať nemusí na zimu do útulku.

Leonka v nabídce TV RTM

Vloženo do nabídky: 5. 11. 2012

Fotografie

DELI - znovu v nabídce

Věk: 3 roky

Charakteristika: Deli je drobnější dalmatin, který byl odchycen v ulici 5. května. Podle čipu se nám podařilo zjistit, že si Delínka z libereckého útulku adoptoval jistý pán, který ho následně z neznámých důvodů vypustil v Jablonci a již o něj neměl zájem. Delínek je úžasný pes, velmi přátelský, kontaktní, mazlivý, ze všeho nejvíc miluje děti a je nejšťastnější, když s nimi může dovádět na zahradě. Je dost temperamentní, zpočátku nám z útulku utíkal, ale časem se zklidnil a trochu zmoudřel; rád chodí na procházky a výlety, dovádí s pejsky ve výběhu a docela poslouchá. S našimi pejsky vychází Deli v dobrém, fenky má rád, pokud je na vodítku tak na cizí pejsky na procházkách vyjíždí, ale i tenhle zlozvyk se dá v pohodě zvládnout. Deliho doporučujeme do domku se zahradou, ale může být i v bytě, je hodný a čistotný, zbytečně neštěká, hlavně ale potřebuje aktivní lidi nebo rodinu s dětmi, které s ním budou chodit často ven.

Delínka si v březnu 2012 adoptovala rodina z Jablonce. Všechno vypadalo báječně, Deli bydlel v paneláku, chodil s dětmi ven a byl moc spokojený. Několikrát jsme ho potkali s jeho novou rodinou, která na něj pěla samou chválu. Bohužel, po dvou měsících se v rodině vyskytly vážné problémy a nová panička, místo aby pejska předala zpět do útulku kde byl zvyklý, věnovala ho svým známým. O této skutečnosti jsme se dozvěděli úplnou náhodou, když na Deliho narazila naše webmasterka v Liberci před obchodem. Deli se dostal k lidem, kteří ho sice vřele přijali, ale nicméně do podmínek, které možná vyhovují některým spoluobčanům, ale naprosto neodpovídají našim požadavkům na standardní prostředí pro chov psů (malá "ochutnávka" viz fotogalerie). Delínka jsme proto odtud bez debat odebrali a vzali ho zpátky k nám. V útulku se chová jako doma, všechno a všechny si pamatuje, je spokojený. Přes prožité dobrodružství je to stále dobře naladěný pes, veselý a vstřícný k lidem. Zažil si toho už hodně, proto bychom byli rádi, kdyby se na něj konečně usmálo štěstí v podobě opravdu zodpovědných a laskavých lidí, kteří by se ho nastálo ujali a dali mu stabilní, bezpečný a laskavý domov.

Delínek ve vánoční nabídce pořadu Nejen z útulku v TV RTM

V útulku od: 31. 7. 2010; 2. 6. 2012

Fotografie

JAROUŠEK

Věk: 1 rok

Charakteristika: Jaroušek je rozdováděný sympatický psí puberťák, drobný kříženec ovčáka. Někdo ho přivázal u veterinární ordinace doktora Jaromíra Baudyše, po kterém dostal jméno. Jaroušek je rošťák, potřebuje dostatek pohybu, ideálně zahrádku a procházky. Byl by skvělý do mladé aktivní rodiny k větším dětem, které se s ním vydovádí. K malým ho nedoporučujeme, protože je trochu žárlivka a tvrdohlavec, který, když se mu něco nelíbí, to neváhá dát nejevo. Potřeboval by důslednou a laskavou výchovu. Bude vděčný, když bude mít veškerou páníčkovu pozornost pro sebe a nebude se o ni muset dělit s dalšími pejsky.

Jaroušek v nabídce TV RTM

V útulku od: 22. 3. 2012

Fotografie

ASTOR

Věk: 8 let

Astorů příběh: Astor je hezký kříženec pravděpodobně belgického ovčáka. Potuloval se opuštěný u Vojenské správy v Jablonci. Když jsme ho přijali do útulku a vyvěsili ho do nabídky na webové stránky, ozvali se nám z turnovského útulku, že to je "jejich" Filípek. Pejsek byl u nich v útulku několik měsíců a poté si ho osvojili noví páníčci. Údajně s ním ale nebyli spokojení, protože nehlídal podle jejich představ. Když k nim pracovníci turnovského útulku jeli po čtrnácti dnech na kontrolu, pes v novém domově nebyl a podle majitelů utekl. Jak se dostal až do Jablonce těžko říct(?). Astorkovo trápení ale začalo už mnohem dřív. Do turnovského útulku se dostal jako sirotek po zemřelé paní. U ní byl tři roky a původně si ho vzala z útulku v Liberci. Takže ten psí chudák vystřídal všechny útulky v okolí a staralo se o něj několik lidí. Přesto je Astorek skvělý pes, nezdá se, že by na něm tolik změn v životě zanechalo následky. K lidem je vstřícný a přátelský, poslouchá, neutíká, neštěká, s pejsky je kamarád, v útulku si už našel několik psích parťáků na dovádění. Pokud víme, s původní majitelkou bydlel bez problémů v bytě a zdá se, že tenhle "typ bydlení" upřednostňuje před kotcem, je vděčný, že může být člověku na blízku (hlavně, když střílejí petardy, těch se bojí, silvestra chudák poněkud protrpěl :-) Nikdy z něj nebude ostrý pes určený na hlídání, ale stále je to velký kříženec ovčáka, takže si na něj jen tak někdo nedovolí a nový páníček si s ním může připadat v bezpečí. Astorek by si konečně zasloužil dobrý a stálý domov, třeba u starších, aktivnějších lidí, kteří s ním budou chodit na procházky nebo klidně i na cvičák.

Astorek se Zdeňkem Srstkou v nabídce Chcete mě?

Astorek v nabídce TV RTM

Astorek ve vánoční nabídce pořadu Nejen z útulku v TV RTM

V útulku od: 11. 12. 2011

Fotografie

SANY

Věk: 2 - 3 roky

Charakteristika: Křížence velkého knírače odchytila v jabloneckých Pasekách policie. Pejsek měl obojek s visačkou na klíče se jménem "Sany", ale jakýkoli kontakt chyběl, jeho majitelé se neozvali (jméno je pejskovi v útulku naprosto k ničemu, je důležité připsat ještě telefonní číslo!). Sany je hodný pes, poměrně aktivní, ale nezlobí a na procházkách se dá bez problémů zvládnout. Hodí se do domu se zahradou, kterou si ohlídá, zároveň je to i skvělý společník na výlety a rodinné aktivity. S většinou pejsků vychází Sany v dobrém. Je kastrovaný, takže nebude utíkat za háravkami. Na fotkách vypadá starší, ale nenechte se mýlit, je pěkný, velký, štíhlý mladý pes, který dokáže na první pohled zaujmout.

Sany se Zdeňkem Srstkou v nabídce Chcete mě?

Sany ve vánoční nabídce pořadu Nejen z útulku v TV RTM

V útulku od: 20. 10. 2011

Fotografie

DÁŠENKA ČENDÍKOVÁ

Věk (v době příchodu do útulku): 2 roky

Charakteristika: Dášenka sice vzhledem nepřipomíná Čapkovu Dášenku, není to žádné malé štěně, ale povahou je taková. Když k nám přišla, dost se všeho bála, chodila se staženým ocáskem a ucukávala před rukou, ale po pár už to bylo lepší, začala si hrát s pejsky a chodit si pro pohlazení. Teď už neohroženě běhá po výběhu, statečně hlídá, vítá návštěvy, chodí si pro pomazlení. Dášenka je kříženka vlkodava, je to tedy větší fenka, ale hodně zhubla (když přišla, byla opravdu kulatá), je štíhlá, takže moc místa nezabere. Časem se z ní stala velice milá psí dáma, je mazlivá, vděčná a věrná. Má moc ráda procházky, užívá si běhání po loukách, i na volno poslechne. Líbí se jí voda. S pejsky v útulku vychází v dobrém. Byla by vhodná do rodiny klidně i s dětmi, s bydlením v útulném kotci na zahradě, ale v domě by se také uměla chovat. Dášenka má po vlkodavovi delší kožíšek, který je potřeba občas vyčesat. V útulku na to není moc čas, takže je trochu rozčepířená, ale v novém domově z ní páníček může vykouzlit okozlující psí fešandu.
Dáša se našla na Silvestra, proto jsme si mysleli, že se jenom polekala petard a utekla a že si ji majitelé vyzvednou. Nakonec jsme se dozvěděli, že bylo všechno trochu jinak. Dášenku přivedli na policii lidé, kteří tvrdili, že ji našli v Tyršově parku. Za pár dní tito lidé kontaktovali přímo nás v útulku, aby se přesvědčili, že nám policie fenku předala. Během hovoru nám došlo, že mluvíme přímo s majiteli fenky, kteří se jí tímto způsobem zbavili. Jednalo se o sociálně slabší rodinu, která Dášenku jenom vykrmovala, ale jinak se jí moc nevěnovala, takže pro ni bude lepší, když najde nové milující páníčky. A Dášenka si je zaslouží, je to laskavá fenka, snášenlivá k dospělým, k dětem i ke zvířatům.

Dášenka ve vánoční nabídce pořadu Nejen z útulku v TV RTM

V útulku od: 31. 12. 2010

Fotografie

NORA

Věk (v době příchodu do útulku): 1 rok

Charakteristika: Norinka je kříženka německého ovčáka a erdelteriéra. Našla se přivázaná na Nové Vsi. Začátky v útulku s ní nebyly úplně jednoduché, její temperament jí velel všechno prozkoumat, hrnout se k plotu za každým kolemjdoucím a na procházkách za sebou na vodítku vláčet nebohé dobrovolníky, byla trochu jako slon v porcelánu. Časem ale zmoudřela a zklidnila se, už to není takový rozjívený puberťák. Stala se z ní psí dáma. Ne že by nebyla stále živá a temperamentní, ale už se dá zvládnout. Navíc je chytrá a učenlivá, kdyby se jí někdo věnoval, cvičil s ní nebo pracoval, získal by velmi šikovného psa. Nora je samostatná, sebevědomá, hrdá, musíte si ji získat, nedá se jen tak podplatit pamlskem nebo pomazlením. Nemá potřebu se podbízet, není vlezlá, nebude vám otravně šlapat na paty kamkoli se hnete, ale přesto je oddaná, potěší ji pochvala i pohlazení. Nora je vhodná pro páníčka, který hledá hlídače na zahradu k domu (není zbytečně uňafaná), parťáka na procházky a výlety, pejska, se kterým může pracovat nebo si jen tak užívat jeho společnost, ale nechce gaučového mazlíka. Norinka se dobře snáší se psy i s většinou fen, lidí si obvykle moc nevšímá, tedy pokud ji nechtějí vzít na procházku, v tom případě Noroušek boří ploty, protože pohyb, aport nebo koupání v rybníce zbožňuje :-) Může jít i k větším dětem. Není ale vhodná ke kočkám a drobným zvířatům (loveckého erdela v sobě zkrátka nezapře).

Podívejte se na fotografie Norinky z natáčení Chcete mě?

Článek o Norince ve Zvířetníku


V útulku od: 4. 5. 2010

Fotografie

BARUŠKA

Věk (v době příchodu do útulku): 1-2 roky

Charakteristika: Barušku jsme našli s jejím kamarádem Bleškou vyhozené na smetišti (více zde). Baruška je fenečka menšího vzrůstu, hodnoučká, vděčná za pohlazení, umazlený plyšák. Na cizí lidi zpočátku štěkala, ale během času si v útulku zvykla na všemožné návštěvy, které vítá a těší se, že od nich dostane něco dobrého nebo že spolu půjdou na procházku. Barušku si zatím nikdo neosvojil kvůli jejímu handicapu. Chybí jí ocásek (domníváme se, že o něj přišla nešťastnou náhodou nebo jí ho někdo usekl, určitě se takhle nenarodila) a s tím spojený problém s povoleným svěračem. Baruška se umí normálně venčit, ale pokud je mezi venčením delší doba nebo pokud štěká (takže si vlastně namáhá bříško), neudrží úplně stolici. Není to tak, že by jí svěrač vůbec nefungoval, ale v bytě může být u pejska s pokakaným zadečkem problém, aby nešpinila. Jediným řešením, které není zase tolik namáhavé, je stříhat srst na zadečku, aby se lépe udržoval v čistotě, přes léto může být hodně venku a pokud bude v bytě, mohou se jí dávat prubanové kalhotky. Baruška je velmi milá fenečka, přátelská a velmi mazlivá, zasloužila by si proto někoho jenom pro sebe, kdo by ji měl rád a její lásku oplácel.

V útulku od: 30. 10. 2008A R C H I V  
-
U M Í S T Ě N Í    V   N O V Ý C H   D O M O V E C H


strana 1       strana 2    >>        strana 3    >>       strana 4    >>       strana 5    >>
Fotografie

MIKE (majk) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Mladý pejsek, rasa vlčí špic, byl odchycen v Rýnovicích. Je aktivní, přátelský.

V útulku od: 9. 8. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

SHEILA (šejla) - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 10 let

Charakteristika: Sheila je malá fenečka pekinéze. Byla odchycena na Vrkoslavicích. Je to starší fenka, ale vitální. Na očičku má vřídek, který se pravidelným vykapáváním hodně zlepšil. Je hodňoučká, milá, moc by si zasloužila teplý pelíšek u starších lidí, kterým bude dělat vděčného a věrného společníka.

V útulku od: 3. 8. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

BROK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Broček je čistokrevný krátkosrstý jezevčík. Byl odchycen v Jablonci. Je společenský, přátelský, aktivní a jako správný jezevčík trochu paličatý a dovoluje si i na větší psi.

V útulku od: 2. 8. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

RAY (rej) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Ray je kříženec velikosti kokra a je to takový psí dobrák, hodný a na svůj věk se poměrně klidný. Odchytila ho policie u přehrady.

V útulku od: 9. 7. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

JOHN - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: do 1 roku

Charakteristika: John je větší, štíhlý kříženec labradora. Byl odchycen policií ve Mšeně. Má rád lidi i ostatní pejsky, vadí mu jedině nuda. Potřebuje dostatek zábavy a pohybu, jinak si jako správný puberťák vymyslí nějakou lotrovinu, která je někdy k smíchu někdy k zlosti. Člověk se ale na něj nemůže zlobit, takové dovádění k mladým psům patří. Johny čeká v útuku na mladé a/nebo aktivní lidi, kteří ho ubytují v domě se zahradou a budou ho hodně brát sebou na výlety a ideálně na cvičák.
(Další fotky dodáme)

V útulku od: 1. 7. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

TIM - externí - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 17 měsíců

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek hledáme domov pro voříška Tima. "Tim je hodný, veselý psík menšího vzrůstu, černo-bílého zbarvení. Vypadá jako lovecký pes akorát s kratšíma nožkama (matka: plemeno jezevčík, otec: neznámý, ale s největší pravděpodobností je to sousedův bígl). Miluje pobyt na zahradě, společnost lidí, dětí, vycházky, snáší se dobře s ostatními zvířaty (slepice, kozel, kachny, psi, kočičky trošku prohání, ale zvyká si). Svůj pelíšek má doma. Jedinou Timovou neřestí je snad jen až přespříliš radostné vítání rodinných příslušníků a známých a občasné pochutnání si na bačkorách (ale to je snad vrozená vada každého čtyřnožce). Tim se stravuje jako každý jiný pes – granulemi, masem, těstovinami, ale není to veliký jedlík. Má za sebou základní výcvik poslušnosti. Je pravidelně očkovaný a odčervený. Tim přišel do domácnosti, kde byl již starší pes. Několik měsíců bylo jejich soužití v pohodě, nedávno však začal starší pes na Tima útočit a tyto útoky se stále stupňují, Tim nemůže skoro chodit na zahradu, situace je dost složitá, k tomu všemu vážně onemocněl člen rodiny - to je důvod, proč jsme se rozhodli najít pro Tima vhodnější místo pro život."Vloženo do nabídky: 4. 7. 2013
Fotografie

Bandog - externí

Věk: 1 rok

Charakteristika: " Daruji do dobrých rukou křížence bandoga, menšího vzrůstu a mírnější povahy. Vhodný do bytu i na zahradu. Zn. zdravotní důvody."

Pejsek není v útulku, zájemci kotaktujte paní Šugarovou na tel. č.: 721 503 840

Vloženo do nabídky: 26. 10. 2012

Fotografie

Štěňátko - NAŠLO NOVÝ DOMOV

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Malé černé štěňátko - kluk nalezené v Jablonci u Intersparu. Zdravý, baculatý, roztomilý, v dospělosti střední velikosti (kokr).

V útulku od: 24. 7. 2013     UMÍSTĚN: srpen 2013

Fotografie

BENÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Beník je roztomilý kříženec jezevčíka. Je mladý, hravý, společenský. Zatím ale neumí být doma sám, kvůli tomu byl i vrácen zpět do útulku. Vyžaduje někoho, kdo ho postupně naučí, že může zůstat sám nebo někoho, kdo s ním bude hodně doma, případně může bydlet v domě kde štěkání tolik nevadí jako v paneláku. Jinak je bezproblémový, vděčný, věrný, rád dovádí na zahradě nebo chodí s dětmi na procházky.

V útulku od: 22. 5. 2013     UMÍSTĚN: červenec 2013

Fotografie

FERDA (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 13 měsíců

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek hledám nový domov pro Ferdu. Ferda je pravděpodobně kříženec jack russel teriéra. Je aktivní, nekonfliktní, v dobré kondici. Potřebuje pravidelný pohyb. Momentálně je u staré paní, která ho bohužel nezvládá venčit kvůli svému věku a zdravotnímu stavu.

Ferda není v útulku, zájemci prosíme volejte na tel. č.: 602 236 545.

Vloženo do nabídky: 18. 5. 2013    UMÍSTĚN: červenec 2013

Fotografie

RUDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Ruda je velice hezký voříšek střední velikosti (asi jako kokr). Toulal se v Mánesově ulici, ale nikdo ho v útulku nehledal. Je přátelský, aktivní, s ostatními pejsky vychází dobře.
(Další fotky dodáme)

V útulku od: 28. 6. 2013     UMÍSTĚN: červenec 2013

Fotografie

VENDULKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Černá krátkosrstá Vendulka je šíhlá kříženka labradora. Je velice přátelská, k lidem i ke psům. Ocení páníčka, kterému se bude moci oddat celou svou psí duší a trávit s ním hodně času, doma i na procházkách. Vendulku dal do útulku její mladý majitel kvůli problémům s bydlením (fenka doma nic neničí, problém nebyl na její straně :-)

V útulku od: 21. 6. 2013     UMÍSTĚNA: červenec 2013

Fotografie

ZIGI - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 6 let

Charakteristika: Ziginka je malá fenka, možná kříženka boloňského psíka. Někdo ji uvázal u útulku. Je hodná, přátelská, aktivní. Na tváři má bouličku, která jí bude chirurgicky odstraněna, s největší pravděpodobností se nejedná o nádor, ale o neškodnou tukovou bulku.

V útulku od: 20. 6. 2013     UMÍSTĚNA: červenec 2013

Fotografie

BENŽÍ - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1-1,5 roku

Charakteristika: Benží byl odchycen v Jablonci. Je to malé chlupaté odrostlé štěně, plné elánu a nadšení ze všeho. Hodí se do aktivní rodiny. Dlouhý kožíšek bude vyžadovat pravidelnou udržbu.

V útulku od: 27. 6. 2013     UMÍSTĚN: červenec 2013

Fotografie

DITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Menší kříženka n. ovčáka. Je velmi temperamentní, živá, veselá, takový ulítlý puberťák. Vyžaduje aktivní lidi a lépe dům se zahradou, neodkáže být zavřená sama doma. I z toho důvodu byla dána majitelkou zpět do útulku.
Další fotky dodáme.

V útulku od: 4. 6. 2013    UMÍSTĚNA: červen 2013

Fotografie

BOBINKA - ZEMŘELA

Věk (v době příchodu do útulku): 10 let

Charakteristika: Bobinka je trochu nešťastné stvoření. Pro starší fenečku zvyklou na jednu paničku a klidný domov není pobyt v rušném útulku zrovna jednoduchý. Bobinku k nám dala na hlídání starší paní, která musela na čas do nemocnice. Bohužel si fenku nikdy nevyzvedla a neprojevila o ni žádný zájem. Na jednu stranu je to dobře, protože paní měla potíže s klouby, takže s Bobinkou skoro vůbec nechodila ven. Kvůli omezenému pohybu Bobinka hodně ztloustla a sama měla potíže s nožičkami. V útulku ale začala chodit s dětmi na procházky, dokonce zvládá i delší, pravidelné útulkové výlety, takže se jí podařilo nějaké to kilo schodit a už pěkně a bez problémů capká. Bobinka bude velice vděčná za domov v domku se zahradou nebo v bytě (není uštěkaná) u starších lidí, kteří by ji brali na klidné procházky a dali jí pocit bezpečí a stabilního zázemí. Ačkoli je Bobinka starší dáma, má ještě před sebou několik let života a jistě by přinesla novým páníčkům hodně radosti ze své společnosti. Je milá a hodná, zpočátku potřebuje trochu trpělivosti, nehrne se ke každému, ale když si člověk získá její důvěru, stane se z ní mazel s něžnýma očima. Bobinka má delší jemný kožíšek, který je dobré pročesávat, my ji občas zastřihneme nakrátko, což jí moc sluší (vypadá hned mladší a hubenější :-)

3. 7. 2013 ZEMŘELA
Pouhý den po Lumírkovi odešla do psího nebe i Bobinka. Pro ni byla ale smrt vysvobozením. V zimě jí veterinář zjistil nádor v močovém měchýři a stáří a rakovina fenečku postupně udolaly. Je nám to velmi líto, staří pejskové si zaslouží klid, tichý pelíšek na dožití a vlídného páníčka, který o ně bude láskyplně pečovat až do konce a nechá je důstojně a s vděčností za společně prožitý život odejít. Bobinko hodná, vzpomínáme na tebe.


V útulku od: 15. 12. 2010

Fotografie

LUMÍREK - ZEMŘEL

Věk: nad 10 let

Charakteristika: Lumírek je starší pejsek, který se k nám dostal z Pěnčína, kde ho lidé našli na kraji silnice. Asi ho srazilo auto, protože i když neměl zlomeniny ani odřeniny, ve slabinách měl hematom (nahromadění krve ve tkáni), který se ale časem vstřebal. Trochu horší byly epileptické záchvaty, které svědčily o nárazu do hlavy. Nyní už Lumírek záchvaty nemá, i když ho samozřejmě hlídáme, jestli se znovu neobjeví, pravděpodobně souvisely pouze s nehodou. Lumírek je starší, ale pěkný a opečovávaný pejsek. V útulku bydlí v boudě na zahradě, pochoduje si po trávníku a to mu stačí. Víc nepotřebuje, nevyhledává vyloženě lidskou ani psí společnost, je si trochu sám pro sebe. Kratší procházky kolem domu by ale určitě zvládnul. Má moc rád piškoty a jiné dobroty, za ty je vděčný. Pro Lumírka hledáme domov na dožití, u starších lidí nebo v klidé rodině, kde by měl pelíšek v teple domova (v útulku nemůže v zimě pod sněhem zůstat v boudě, takže vyvstane otázka co s ním, protože ostatní pejskové, hlavně ti mladší a rozjívení, ho rozčilují, podejť také ne, když se přes něj obvykle převalí jak velká voda). Je opravdu nenáročný, čistotný, a možná když bude mít páníčka sám pro sebe, stane se i vlídnějším a společenštějším.
Na tomto místě bychom ještě chtěli poděkovat pracovníkům obecního úřadu v Pěnčíně, kteří se o pejska po nehodě postrali, převezli ho k nám a uhradili náklady včetně lékařské péče. Ač by takový postup měl být naprosto běžný, bohužel se tak často neděje, obce a města mnohdy nechtějí mít nic společného s oputěnými zvířaty, za která by měla převzít odpovědnost a zaplatit za ně. Jsme proto rádi za vstřícný přístup a pomoc, kterých si vážíme.

2. 7. 2013 ZEMŘEL
Lumírek byl starý pejsek, po autonehodě, s občasnými epileptickými záchvaty. Asi proto se mu za celý rok co byl v útulku nepodařilo najít nový domov. Poslední dny před smrtí nejedl, měl nízkou teplotu, ale jinak se snažil a "funfoval" jako dřív. Zemřel sám, v klidu. I takové případy jsou součástí práce v útulku, přesto musíme říct, že je nám to velmi líto :-(


V útulku od: 28. 6. 2012

Fotografie rekonstrukce

SISINKA - ZEMŘELA

Věk (v době příchodu do útulku): 3 roky

Charakteristika: Sisinka je fenka křížence špice, střední velikosti, má hezký, roztomilý "kukuč." Temperamentní, dožaduje se pozornosti, nerada je sama. Nový páníček by se jí měl dostatečně věnovat, mazlit se a chodit procházky. Sisinka běhala opuštěná po Lučanech a odolávala všem našim pokusům o odchycení. Až po srážce s autobusem se dostala do útulku. Stejně jako Astička byla nabízena v Chcete mě, můžete se na ni podívat na internetových stránkách pořadu, v dílu vysílaném 30. 1. 2008

13. 5. 2013 ZEMŘELA
S velkou lítostí a s omluvou za opožděnou zprávu, dáváme vědět, že Sisinka zemřela. Zpočátku to nevypadalo na nic vážného. Loni na podzim začala churavět, jednalo se o běžný psí kašel. Když ale předepsané prášky nezabíraly, nechali jsme ji vyšetřit. Ukázalo se, že měla nádor na plicích a metastáze zasahovaly až do jater. Ta jí postupně přestala pracovat, fungovala jen na 30 %, až selhala úplně. S tím bylo spojené selhání imunity. Sisinka byla velká bojovnice. Měla pořád chuť do života a nechtěla nás opustit i přesto, že ji nemoc udolávala a vypadala hrozně uboze. Rakovina ji doslova žrala zevnitř. Za 3 měsíce zhubla z 12kg na 6kg, udělal se jí vřed na oku, odolávající vyrážka na bříšku. Pan doktor Baudyš taky bojoval a udržoval ji na lécích. Poslední dva dny už nechtěla moc jíst, ale byla schopna sama pít. Poslední den byla venku a slunila se, v klidu odpočívala na trávě a užívala si pěkného dne. Pak se šla vyčůrat, napila se a lehla do svého pelíšku v kanceláři pod stůl. Natáhla hlavičku a naposledy vydechl. Tím, že sama odešla nám moc pomohla. Věděla, že to poslední rozhodnutí by bylo pro nás hrozné udělat, i když jsme si říkali, že to budeme muset ukončit, aby netrpěla. Sisinka umřela v klidu ve svém pelíšku, obklopena lidmi a zvířátky, kteří ji měli rádi. Nezapomeneme!


V útulku od: 7. 11. 2007

Fotografie

HORÁC - ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU

Věk: 1 rok

Charakteristika: Horác je velký krásný pes, zřejmě kříženec malamuta nebo husky. Je to původem nalezenec, který zůstal u rodiny z Jablonce, protože je ale dost tepemperamentní a nikdo z rodiny na něj nestačil a neměl potřebný čas na výchovu, skončil v útulku. Začal totiž utíkat, několikrát jsme ho odchytávali a vraceli rodině zpátky, nakonec se ho ale sami vzdali. Po čase si Horáce v útulku vyhlédli zájmci z Lučan a zdálo se, že našel nový dobrý domov, nedaleko od nás. Bohužel, v nové rodině skončila péče o Horáce na paní, která však velkého a živého psa sama nezvládala a se slznami v očích ho vrátila zpátky. Není Horáckova vina, že ještě nenašel stabilní domov, spíš je to tím, že ještě nenarazil na ty správné páníčky. Je to hodný pes, má rád lidi, hraje si s dětmi, s většinou pejsků vychází naprosto v pohodě, jen potřebuje hodně pohybu a přísnou, ale laskavou výchovu - přece jen, je to velký pes a ten musí umět poslouchat povely, protože fyzicky s ním nic nesvedete. Procházky, výlety, dovádení s psími kamarády, běhání v lese nebo u kola, to je pro Horáce to pravé, pravidelný pohyb zamezí jeho utíkání a doma z něj bude mazlík nad mazlíky. Je to taky dobrý hlídač.

V útulku od: 14. 4. 2011, 25. 8. 2011

Fotografie

ASTA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Velmi hezká kříženka jezevčíka. Je hodná, klidnější, zdá se být naprosto bezproblémová. Odchycena na Smržovce.

V útulku od: 31. 5. 2013     UMÍSTĚNA: červen 2013

Fotografie

FLÓRA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 10 let

Charakteristika: Starší, zajímavě zbarvená fenka. Byla uvázaná u Kauflandu v Turnovské ulici. Zřejmě se jí takto někdo zbavil kvůli nádorům na mléčné žláze, jeden má i v oušku. Je moc hodná, čeká ji podrobnější vyšetření a případně operace. Flora by byla moc ráda za klidnou domácnost, třeba u starších lidí.

V útulku od: 25. 5. 2013     UMÍSTĚNA: červen 2013

Fotografie

REX - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Německý ovčák byl uvázaný u plotu v Podhorské ulici v Jablonci, pro jistotu i s košíkem na čumáku. Kromě prvních okamžiků kdy se bál, košík jistil, že ze strachu nekousne. V útulku se ale rozkoukal a přestože byl první dny stále opatrný, nekousl, neohnal se. Je hodný, jen mu asi někdo ublížil, a tak mu chvíli trvá, než k člověku najde důvěru. Rex je krásný štíhlý ovčák na dlouhých nohou, takový elegán. Ve výběhu se bez problémů venčí s ostatními psy. Je vhodný na zahradu jako hlídač a samozřejmě taky jako kamarád do rodiny k aktivním lidem, kteří ho naučí ztracené sebedůvěře.

V útulku od: 20. 5. 2013     UMÍSTĚN: červen 2013

Fotografie

KLAUDIE a KVĚTA - NAŠLY NOVÉ DOMOVY

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Klaudie a Květa jsou dvě rozjívené fenečky, které nejspíš někdo vyhodil u silnice v Lukášově. Jsou to živá štěňata, veselí výrostci, asi si trošku rostla jako dříví v lese, takže by potřebovala s laskavostí usměrnit. Jedná se o křížence německého ovčáka a možná bernského salašníka, budou větší velikosti; skvělé na hlídání i jako kamarádky do rodiny. V nabídce jsou společně, protože spolu přišly do útulku, ale do nového domova může samozřejmě odejít každá zvlášť.

V útulku od: 9. 5. 2013     UMÍSTĚNY: květen 2013

Fotografie

Bišonek - VRÁCEN MAJITELŮM

Věk: 7 let

Charakteristika: Pejsek bišonka, odchycen v Kokoníně.

V útulku od: 21. 5. 2013

Fotografie

LAURA - NAŠLA NOVÝ DOMOV společně s Brutem

Věk: 6 let

Charakteristika: Fena německého ovčáka. Hodná, poslušná, vychovaná, ideální do rodiny s dětmi.

V útulku od: 19. 5. 2013     UMÍSTĚNA: květen 2013

Fotografie

HUBERT - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3-5 let

Charakteristika: Hubeného boxera Huberta přivezla do útulku policie jako tuláka z Jablonce. Trochu z něj lezou kosti, potřebuje vykrmit, ale jinak je zdravý, aktivní, pohodový, celkem poslušný. Má rád lidi a s ostatními psy vychází také dobře. Vhodný do bytu.

V útulku od: 16. 5. 2013     UMÍSTĚN: květen 2013

Fotografie

BRUTUTS - NAŠEL NOVÝ DOMOV společně s Laurou

Věk: 3-5 let

Charakteristika: Brutus je pravděpodobně kříženec bandoga. Je to mohutný pes, může mít dost přes 50 kilo. Ačkoli vypadá nebezpečně, je hodný. K lidem i ke psům. Je velmi společenský, přátelský, trpělivý. Rád chodí na procházky a celkem poslouchá. Což je docela nutné, protože takhle velký pes se nemůže ovládat silou. Je to celkem dobrý hlídač, navíc už jenom svým vzhledem dokáže odstrašit. Do útulku se dostal za potulku, běhal si volně po kolejích pod jabloneckou Střelnicí. Bruta nabízíme pouze zkušeným pejskařům, spíš páníčkovi než paničce (lépe řečeno někomu, kdo váží víc než on a dokáže ho udržet na vodítku a hlavně si dokáže získat patřičný respekt a autoritu). Brutus by měl být jediným psem v domácnosti.

V útulku od: 26. 4. 2013    UMÍSTĚN: květen 2013

Fotografie

RALF - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 6 let

Charakteristika: Ralf je naprosto bezvadný, velice přátelský labrador. Odchytila ho policie u novoveského koupaliště. Je to společenský pes, vypadá, že by byl ideální do rodiny. Miluje procházky a aport. V současné době se mu léčí zranění na krku, trochu mokvající rána, jak k ní přišel je těžko říct, ale měla by se bez následků zahojit.

V útulku od: 18. 4. 2013    UMÍSTĚN: květen 2013

Fotografie

BOBÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Bobík je menší pejsek, kříženec jezevčíka. Jako štěňátko si ho brali zájemci z našeho útulku. Po pěti letech se však Bobíček vrátil zpátky, kvůli vážným zdravotním problémům svého pána, který již není schopen se o pejska postarat. Bobík byl na svého pána hodně fixován, takže začátky v útulku jsou pro něj těžké. Je to hodný, čistotný pejsek, který potřebuje honem najít oporu v nové rodině, nejlépe u starších aktivních lidí, možno i do bytu.

V útulku od: 23. 3. 2013     UMÍSTĚN: květen 2013

Fotografie

FRANTIŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Františka je malá bílá kříženka možná bišonka. Byla nalezena na Žižkově Vrchu v Jablonci, docela zubožená, vyhublá, s neudržovaným kožíškem. Fanynku jsme vykoupali, ostříhali a vykrmujeme ji. Hezky přibírá a jinak se zdá, že je zdravá. Je to mazlivá fenka, trochu závisláček, před cizími je zatím opatrná, ale své lidi miluje. Podařilo se nám zjistit, že Františka pochází z libereckého útulku, odkud si ji zájemci brali jako štěně. Jak se ocitla ve zbědovaném stavu na ulici zatím nevíme.

V útulku od: 11. 3. 2013     UMÍSTĚNA: květen 2013

Fotografie

BLACK AND WHITE - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Černý (Black) pejsek a bílá (White) fenečka jsou štěňátka, která byla s dalšími zvířaty odebrána starému pánovi, který již nezvládal péči o sebe ani o své hospodářství. Zatím jsou vystrašená, krčí se v koutku kotce a dělají, že tam vůbec nejsou. Očividně nemají s lidmi moc zkušeností. Nicméně se nechají pohladit i pochovat, nekoušou, neútočí, neohání se po ruce. Potřebují jen trpělivého a vlídného páníčka, který jim ukáže, že se není čeho bát.

V útulku od: 17. 4. 2013    UMÍSTĚNI: duben 2013

Fotografie

KLÁRKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Klárka je malá labradoří slečna. Do útulku se dostala z Plavů. Je to klasické větší štěně, ráda si hraje, chodí s dětmi na procházku.

V útulku od: 19. 4. 2013    UMÍSTĚNA: duben 2013

Fotografie

EMINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2,5 roku

Charakteristika: Eminka je drobná kříženka pinče. Do útulku ji přivezla policie ze Smetanovy ulice v Jablonci, kde se toulala bez pána. Na obojku má sice známku, ale ta je zcizená, je na adresu jiných majitelů jiného psa. Eminka je mazel i hlídač, ráda chodí na procházky. Hodí se do aktivní rodiny k větším dětem.

V útulku od: 10. 4. 2013     UMÍSTĚNA: duben 2013

Fotografie

MÍŠA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Míša je malý krátkosrstý pejsek, možná kříženec jezevčíka, jen na dlouhých nožičkách. Byl odebrán z romské rodiny, která se o pejska nestarala. Míša je moc hodný, zatím trošku bojácný, ale jinak přátelský pejsek, bez problémů se snáší s ostatními psy, za každé pohlazení od lidí je vděčný. Je zdravý, čistotný, není uštěkaný. Vhodný do klidnější rodiny, k větším dětem.

V útulku od: 4. 4. 2013    UMÍSTĚN: duben 2013

Fotografie

FIGO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Figo je maltézáček, který se údajně delší dobu toulal ve Mšeně v Jablonci. Do útulku ho přivezla policie. Byl trochu zanedbaný, pokoušíme se mu ostříhat plstnatící kožíšek, ale ze stříhání není moc nadšený, zatím se nám podařilo ostříhat mu pouze ofinku. Je hubený, ale přibírá. Figo chodí moc rád na procházky a asi byl trochu zvyklý si na ně chodit i sám, není úplně dobré pouštět ho z vodítka, protože si potom špacíruje po svém. Jinak je hodný, přátelský, i když potřebuje trošku dodat odvahy. Hodil by se ke starším, aktivním lidem, s ostatními pejsky se snáší dobře.

V útulku od: 23. 2. 2013     UMÍSTĚN: duben 2013

Fotografie

JULINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Julinka je malá hladkosrstá kříženka jezevčíka. Někdo ji hodil do výměníku ve Mšeně, odkud ji zachránili policisté. Ze začátku se hodně bála a pouštěla hrůzu, jakmile však pochopila, že jí nic nehrozí, stal se z ní klasický závisláček, který běhá za paničkou kamkoli se hne a bez ní nedá ránu. Julinka je vděčná a mazlivá fenka, po jezevčíkovi i trochu osobnost, která se nedá přehlédnout. Hodí se ke starším aktivním lidem nebo do rodiny s většími dětmi.

V útulku od: 21. 2. 201    UMÍSTĚNA: duben 2013

Fotografie

DARWIN - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk:1 - 1,5 roku

Charakteristika: Darwin je americký pitbulteriér. Byl nalzen policií přivázaný v Kokoníně. V začátcích byl velmi vystrašený a vynervovaný a pouštěl hrůzu. Postupně si zvykl na Dášu, majitelku útulku, začal jí důvěřovat a poslouchat, ale z ostatních lidí má zatím stále strach, asi nezažil jenom dobré zacházení. K lidem agresivní není, většina fenek mu nevadí, ale s jiným psem v útulku, ke kterému se nedopatřím dostal, se již stihnul poprat. Bohužel není možné mít takového psa v útulku mezi třiceti dalšími, proto se Darwin přestěhuje do miniazylu u Žďáru nad Sázavou, jehož majitelé mají s podobnými psy zkušenost. Odtud si bude Darwin hledat trvalý domov. Je to krásný pes, mladý, ještě se s ním dá pracovat. Pokud se ho ujme zkušený a zodpovědný člověk (a jinému ho samozřejmě nedáme), získá skvělého parťáka a společníka.

Darwin není v útulku, zájemci prosíme kontaktujte Petru Chlebničanovou, tel. č.: 605 269 818, email: info@bully.cz; (www.bully.cz)

Vloženo do nabídky: 6. 4. 2013     UMÍSTĚN: duben 2013

Fotografie

Jorkšírek - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Stříbrno-hnědý joršírský teriér byl nalezen ve Vysové ulici v Jablonci. Pejsek je ostříhaný, ale nikdo ho nehledal. Je to hodný, přítulný, přátelský pejsek.

V útulku od: 27. 3. 2013     UMÍSTĚN: duben 2013

Fotografie

BRIT A BRITA - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Dvě štěňátka, křížence německého ovčáka, přivezl osobně pan starosta ze Žďáru u Mladé Boleslavy. Někdo je zde vyhodil z auta. Pejsek je černý, fenečka zlatoplavá. Jsou zdraví, mazliví, budou z nich skvělí společníci a hlídači. Hledají zodpovědné páníčky, kteří je správně a s láskou vychovají.

V útulku od: 19. 3. 2013     UMÍSTĚNI: březen 2013

Fotografie

DROBEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Štěňátko odchycené policií v Podhorské ulici v Jablonci. Jedná se o křížence labradora a možná německé dogy, pejsek je už v tomto věku docela obřík, v dospělosti bude hodně velký. Je to rozkošné malé-velké štěně :-) Je temperamentní, bude vyžadovat dostatek pohybu a určitě domek se zahradou. Jinak je to štěně jako každé jiné, dovádivé, kamarádské, zvědavé.

V útulku od: 15. 3. 2013     UMÍSTĚN: březen 2013

Fotografie

ARON - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Pejsek parson jack russela teriéra (nebo jeho povedený kříženec) byl nalezený ve Smržovce. Je přátelský, mazlivý, dobře vychází s ostatními pejsky, temperamentní.

V útulku od: 14. 3. 2013    UMÍSTĚN: březen 2013

Fotografie

PUŇŤA - VRÁCEN MAJITELŮM!

Věk:8 let

Charakteristika: Puňťa je klasický, pěkný menší voříšek. Je hodný, na svůj věk velmi vitální. Byl odchycený na Dolním náměstí v Jablonci. Nejspíš utekl za háravkou, je v dobrém zdravotním stavu, zatím hledáme jeho majitele. Nechybí někomu?

V útulku od: 15. 3. 2013    VRÁCEN: březen 2013

Fotografie

ADÉLKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Kříženku jezevčíka někdo vyhodil s kšírky a vodítkem z auta v Liberecké ulici v Jablonci. Ještě že fenka měla vodítko, i tak byl velký problém ji chytit, byla velice vyplašená. Strach se jí zatím drží pořád, cuká před rukou a zoufale naříká, jakmile má pocit, že ji chce někdo zahnat do kouta. Na druhou stranu se dokáže člověku vrhnout do náruče, pokud v ní tuší bezpečí, je na ní vidět, že by lidem moc chtěla věřit, ale někdo ji zradil, a tak se bojí. Potřebovala by najít hodnou, klidnou rodinu, kde by ji měli rádi a byli s ní trpěliví. Když bude Adélka vědět, že má stálou "smečku", která ji ochrání, postupně se svého strachu zbaví a bude z ní skvělý, veselý pejsek. Jinak je hodná, hodí se do rodiny s většími dětmi nebo ke starším aktivním lidem, raději do domečku, v útulku občas štěká, když se zavře do kotce, kde nechce být sama.

V útulku od: 24. 2. 2013     UMÍSTĚNA: březen 2013

Fotografie

ALÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Alíček je jedno ze štěňátek Rohlíčků, která se do útulku dostala před Vánoci (viz níže Archiv umístěných). Pejsek našel brzy nový domov stejně jako jeho sourozenci. Bohužel v jeho případě se v rodině změnili podmínky, na štěňátko zůstal nový majitel sám a kvůli dlouhým směnám v práci se o ně nedokázal starat tak, jak by potřebovalo. Vrátil ho proto do útulku, abychom pejskovi našli někoho, kdo na něj bude mít víc času. Alíček je moc hodný, takový pohodář a suverén, ale v dobrém. Může bydlet jak v domě tak v paneláku a určitě by se mu líbilo vyrůstat v rodině s dětmi.

V útulku od: 23. 2. 2013 (22.12.2012)    UMÍSTĚN: březen 2013

Fotografie

DINGO (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Z vážných rodinných důvodů, které bohužel nelze vyřešit jinak, hledáme prostřednictvím nový domov pro pejska Dinga:
"Dingo hledá nové páníčky (optimálně rodina se staršími dětmi), kteří by ho nejen milovali, ale také s ním zvládli trávit nějaký ten čas. Jsou mu 2 roky a je to zdravý kříženec středního vzrůstu (husky, kolie, labrador a ovčák). Je hodně hravý, vychází skvěle s dětmi a všemi lidmi, moc se nepohyboval mezi dalšími psy, ale není rváč. Je potřeba mu věnovat hodně času (společenský parťák) a určitě by nebylo na škodu se dál věnovat základnímu výcviku. Dingo je zvyklý pohybovat se v bytě, ale určitě uvítá delší procházky - miluje vodu, sníh, běhání, cokoliv... Je opravdu zatíčko a mazlík.

Vloženo do nabídky: 15. 2. 2013    UMÍSTĚN: březen 2013

Fotografie

VENDULKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Vendulka je úžasné štěně, moc milá, kamarádská a mazlivá fenka. Je to zlatý voříšek, velikosti asi jako kokršpaněl. Hodí se k dětem i začínajícím pejskařům. Je veselá a živá, ráda chodí na procházky.

V útulku od: 28. 1. 2013     UMÍSTĚNA: únor 2013

Fotografie

MATĚJ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Matějíček je krátkosrstý kříženec možná bígla. Někdo ho vyhodil u nás v Lučanech, kde se potuloval delší dobu venku, protože má drobné omrzliny (na fotce je to vidět na levé pacce). Je to hodný pejsek, ze začátku opatrný, trošku se bojí, asi nemá nejlepší zkušenosti, ale není agresivní, že by z bázlivosti kousal. Ocenil by milujícího a trpělivého páníčka nebo rodinu s většími dětmi.

V útulku od: 30. 1. 2013    UMÍSTĚN: únor 2013

Fotografie

AMÁLKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Amálku přivedl do útulku bezdomovec na provázku. Několik dní ji chytal na Podhorské ulici v Jablonci, moc se bála. Pak se zadařilo, pán Amálku krmil a rád by si ji nechal, ale nemohl si ji vzít do azylového domu když nastaly mrazy, takže ji odvedl k nám. Vyžádal si dokonce potvrzení, že fenečku v pořádku do útulku předal, aby ho nikdo nemohl obvinit, že jí něco provedl. Amálka je menší štíhlá fenka, hezký voříšek. Zpočátku se bála a chňapala, ale rychle přišla na to, že jí tady nikdo neublíží, už se mazlí a je nesmírně vděčná. Nový páníček k ní musí zpočátku přistupovat něžně a pomalu, ale Amálka je mladá a na dobré podmínky si rychle zvyká.

Amálka v nabídce TV RTM

V útulku od: 15. 1. 2013    UMÍSTĚNA: únor 2013

Fotografie

RITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Ritunku nám někdo přivázal provázkem k vratům. Je vyhublá, asi nedostávala zrovna moc najíst. Jinak je to hodná, vděčná fenka německého ovčáka. V útulku hlásí všechny příchozí, hodila by se proto jako hlídač k domečku a zároveň i jako společník do rodiny, vychází dobře s lidmi i s pejsky. Má ráda procházky a aport.

Ritunka v nabídce TV RTM

V útulku od: 12. 1. 2013    UMÍSTĚNA: únor 2013

Fotografie

RUMBURÁČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Rumburáček je malé, miloučké štěňátko s pohádkovým jménem, podobně jako jiná štěňátka, která se k nám dostala o vánocích. Je to černý krátkosrstý voříšek. Policie toto štěně zabavila bezdomovcům v Jablonci. Pejsek je zdravý, veselý, kamarádský, vhodný i k dětem, bezproblémový, jenom potřebuje základní výchovu jako jakékoli štěňátko.

Rumburáček v nabídce TV RTM

V útulku od: 20. 11. 2012     UMÍSTĚN: únor 2013

Fotografie

DRÁČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 11 měsíců

Charakteristika: Dráček je moc hezký, štíhlý kříženec labradora. Je to odrostlé štěně, ještě si není úplně jistý sám sebou, potřebuje, aby ho nový páníček s laskavostí a důvěrou vychovával. Je to hodný pejsek, veslý, živý, rád si hraje a chodí na procházky, netahá na vodítku.

Dráček v nabídce TV RTM

V útulku od: 9. 1. 2013     UMÍSTĚN: leden 2013

Fotografie

ROXANKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10-12 měsíců

Charakteristika: Kříženka rotwailera s kupírovaným ocáskem, není tak mohutná jako rotwaileři bývají. Odchycena v Lukášově. Je to velikánský mazel a miláček, bezvadně se snáší s jinými pejsky.

V útulku od: 9. 1. 2013     UMÍSTĚNA: leden 2013

Fotografie

KARINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Roztomile ušatá kříženka ovčáka, moc hodná, milá, veselá, temperamentní. Nalezená MP v Jablonci.

Karinka v nabídce TV RTM

V útulku od: 7. 1. 2013 2012     UMÍSTĚNa: leden 2013

Fotografie

ČERTÍK A PACINKA - NAŠLI NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Pejsek Čertík a fenka Pacinka byli odebráni z rodiny, která na ně již finančně nestačila. V původním místě v Dolní Sytové zůstala pouze jejich maminka, která se nechala vykastrovat a na kterou dohlíží sám starosta. Čertík a Pacinka jsou menší krátkosrstí kříženci jezevčíka. V útulku si pomalu zvykli, jsou to temperamentní, přátelští pejskové. Jsou hodní, čistotní, nejsou uštěkaní. Jsou očkovaní a do nového domova odejdou kastrovaní, pejsek tak nebude utíkat a u fenky nebude hrozit nechtěné zabřeznutí. Přestože jsme se snažili najít domov pro oba společně, ukázalo se, že na sobě nejsou natolik fixovaní, aby nemohli jít do adopce každý zvlášť. Pacinka už svůj domov našla, Čertík jej stále vyhlíží.

V útulku od: 28. 12. 2012     UMÍSTĚNI: leden 2013

Fotografie

KRASOMILKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Hezounká, krémově světlá fenečka, vypadá jako kříženeček retrívra a jezevčíka. Do útulku ji přivezla policie jako nalezence z centra Jablonce. Je to hodná, veselá, živá fenka.

V útulku od: 21. 11. 2012     UMÍSTĚNA: prosinec 2012

Fotografie

Štěňátka ROHLÍČCI - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 týdnů

Charakteristika: Sedm malých štěňátek kdosi nezodpovědný nechal v krabici u krmelce pod Černou Studnicí. Štěňátka se naštěstí našla dřív, než jim ublížila zima a mráz. Jedná se o pět zdravých chlapečků a dvě holčičky; jsou to takové puclaté, roztomilé vanilkové rohlíčky :-) Ještě měla být u maminky, ale už umějí sama jíst. Mohou tedy odejít do nových domovů, k lidem, kteří si je vypiplají, od prvních loužiček, roztrhaných bačkor a podobných štěněčích radostí. V dospělosti budou menší velikosti. Psí miminka předáme pouze zodpovědným lidem, nejsou to živé dárky pro děti pod stromeček.

V útulku od: 22. 12. 2012     UMÍSTĚNA: prosinec 2012

Fotografie

(KRÁL) MIROSLAV - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Král Miroslav je další štěňátko s pohádkovým jmeném. Je to hezký zlatý pejsek, možná kříženec retrívra. Byl odchycen na Žižkově vrchu v Jablonci. Je to hodné veselé štěně, v dospělosti bude nejspíš větší střední velikosti.

V útulku od: 25. 11. 2012     UMÍSTĚN: prosinec 2012

Fotografie

TUFFI (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 let

Charakteristika: "Daruji jorkšírského teriéra. Slyší na jméno Tuffi. Je pravidelně očkovaný, odčervený, čistotný. Pejsek je zvyklý na děti, je společenský. Rád chodí na procházky. Zvládá povely "místo", "pojď sem".

Pejsek není v útulku, zájemci kontaktujte paní Řezníčkovou na email: ivana.reznickova@email.cz

Vloženo do nabídky: 3. 12. 2012

Fotografie

LADA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Krásná světlá kříženka retrívra, v dospělosti ale bude asi o něco menší než retrívři bývají. Je to nalezenec z Černé Studnice. Je velmi milá, přátelská a živá. Je ráda za veškerou pozornost, procházky, hry a mazlení. Ideální k dětem, do domku se zahradou.

V útulku od: 19. 10. 2012    UMÍSTĚNA: prosinec 2012

Fotografie

TED (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Touto cestou hledáme domov pro nechtěného voříška. Je umístěn v dočasné péči, kde již nemůže být. Pejsek je velice přítulný, má rád děti. Ideálně umístit do domácnosti, kde bude sám, popř. s fenkou, s pejskem (klukem) spíš ne, ale i to by asi časem "sedlo".

Vloženo do nabídky: 3. 12. 2012

Fotografie

BETY (externí) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let (ale nevypadá na to :-)

Charakteristika: Bety je kříženka huskyho a německého ovčáka. Je temperamentní, ve výborné kondici (takže na ni její věk určitě nepoznáte), společenská, poslušná. Vyrůstala mezi dětmi, je na ně zvyklá. Betin páníček se ocitl v nouzi a musel se vystěhovat z bytu k rodičům. Bohužel situace je neúnosná, v malém bytě momentálně bydlí několik lidí a dva pejsci, na které si sousedi stěžují a rodině tak hrozí další vystěhování. Urgentně proto hledáme nové páníčky, kteří by se Betynky ujali a ona se nemusela stěhovat do útulku. Fenečka je opravdu moc hezká, hodná, poslouchá i na volno. Je pravidelně očkovaná.

Vloženo do nabídky: 24. 11. 2012

Fotografie

BILLY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Mladý bígl se přidal k náhodným lidem v Pasekách, držel se jich a proto ho odvezli do útulku. Billy je spíš drobnější pes, klasický zástupce svého plemene, temperamentní, potřebuje hodně pohybu, občas je tvrdohlavý, ale vždycky je kamarádský a vděčný za pozornost páníčka. Ideální k aktivním lidem, do domku s dobře oplocenou zahradou, ale pokud bude mít dostatek procházek, může bydlet i v bytě.

V útulku od: 17. 11. 2012    UMÍSTĚN: listopad 2012

Fotografie

Pes z Desné - externí

Věk: x

Charakteristika: "Dne 17. 9. 2012 byl v Desné-Souš nalezen pes. Jedná se o křížence černé barvy se znaky. Pes byl prozatímně umístěn do kotce MÚ Desná. Hledáme majitele."

Vloženo do nabídky: 25. 9. 2012

Fotografie

DÉMON (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Démon je nalezenec, který momentáleně žije u svého nálezce v ne zrovna kvalitních podmínkách. Jedná se o většího křížence, možná brazilské fily. Ačkoli je to mohutný pes a svým zjevem a jménem trochu budí hrůzu, nenechte se oklamat. Je to prvotřídní mazel, odrostlé štěně, které má stále štěněčí duši. Miluje lidi, chtěl by být stále s nimi, když je sám uvázaný na řetěze na dvorku tak pláče; potřeboval by stálý a bezpečný domov, kde by pochopil, že mu nic nehrozí a že ho zde nikdo neopustí, aby nabyl ztracenou sebedůvěru a odnaučil se tomuhle zlozvyku. I s pejsky vychází v dobrém, nepere se, hraje si s nimi, ale pochopitelně bude dobré při prvním setkání s cizím psem dbát opatrnosti. Démon si ohlídá zahradu a svůj majetek, ale zároveň je to společník, který potřebuje svou rodinu, aktivní lidi, kteří mu dopřejí dostatek pohybu a lásky.

Démon byl převezen do útulku v Krásném lese

Vloženo do nabídky: 1. 9. 2012

Fotografie

Štěňátko (externí) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Psí mimčo, nalezené v Jablonci. Jedná se o černého pejska s delší srstí, v dospělosti bude spíš střední až větší velikosti. Pejsek je prozatímně u svých nálezců. Zájemci o adopci prosíme kontaktujte útulek.

Vloženo do nabídky: 10. 11. 2012     UMÍSTĚNO: listopad 2012

Fotografie

Fenka rhodéského ridgebacka (externí) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7,5

Charakteristika: Urgentně hledáme nový domov pro fenku ridgebacka, aby nemusela do útulku. Pro velkou fenku nemáme v útulku místo, musela by být ve venkovním kotci, kde by jako krátkosrsté a teplomilné plemeno velmi strádala.

"Daruji do dobrých rukou očkovanou fenku Rhodéského Ridgebacka z důvodu stěhování do malého bytu. Bude ji dobře ve větším bytě nebo v domku se zahradou. Je klidná, hodná i hlídá, hodí se k dětem."Vloženo do nabídky: 25. 9. 2012     UMÍSTĚNA: listopad 2012

Fotografie

ČIKO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Čiko je ostříhaný pejsek shi-tzu. Údajně běhal několik dnů v Jablonci v ulici na Úbočí. Je to přátelský, klidnější pejsek, který se už těší někam domů na gauč k laskavým lidem.

V útulku od: 14. 10. 2012     UMÍSTĚN: listopad 2012

Fotografie

ELIŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Eliška je mladá kříženka labradora. Byla odchycena volně v Jablonci. Je to temperamentní, milá fenka, je ráda ve společnosti lidí i psů. Doporučujeme ji do rodiny s dětmi, se kterými se skvěle vydovádí a do domku se zahradou, kterou si Eliška ohlídá. Potřebuje dostatek pohybu a hodné páníčky, kterým bude za jejich náklonost opravdu vděčná.

V útulku od: 2. 9. 2012     UMÍSTĚNA: listopad 2012

Fotografie

KAČENKA - slečna voříšková - ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU

Věk: 2 roky

Charakteristika: Fenka střední velikost s delším světlým kožíškem byla odchycena v Rýnovicích. Je to klasický, ale moc hezký voříšek, připomíná pejska z filmu Benji. Je hodná, velmi mazlivá k lidem, kterým věří, na cizí je opatrná, ale netrvá jí dlouho se s někým seznámit. S ostatními pejsky vychází bez problémů, není uštěkaná, hodí se proto i do bytu s možností častých procházek.


V útulku od: 24. 5. 2011

Fotografie

DITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Dituška je krátkosrstá fenka, vypadá jako kříženka pinče, menší velikosti (cca 12kg). Je to další pejsek s nešťastným osudem. Jako štěňátko si ji z libereckého útulku osvojil pán, který se o ni několik let hezky staral. Bohužel se pánovi zhoršily zdravotní potíže, kvůli kterým musel do nemocnice a které mu brání nadále se o fenku starat. Příbuzní zmíněného pána by si fenku nechali, mají ji rádi, bohužel podruhé, paní z této rodiny má silné astma a v přítomnosti pejska se dusí. V libereckém útulku odmítli fenku převzít, i když už u nich kdysi byla a má od nich i čipování. Tak se Dituška ocitla u nás, doufáme, že nikoli natrvalo a že se pro ni nakonec podaří najít dobrý a stálý nový domov. Dita je hodná a milá fenka, na svůj věk nevypadá, je poměrně čiperná. Je vhodná ke starším lidem, stačí jí krátké procházky. Byla zvyklá, že s ní byl pán hodně doma, určitě by proto byla ráda, kdyby měla nadále trvalou společnost nového páníčka, nebo alespoň v prvních dnech.

V útulku od: 3. 11. 2012     UMÍSTĚNA: říjen 2012

Fotografie

BLEŠKA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Malé šteňátko bylo nalezeno v Jablonci u staré porodnice. Je to menší pejsek, pravděpodobně kříženec jezevčíka. Po příchodu jsme ho museli důkladně odblešit, lezly po tom chudáčkovi snad desítky blech, i proto dostal pracovní jméno Bleška. Nyní už je v pořádku, kompletně odblešený a odčervený. Je to živý, veselý pejsek, vděčný za pozornost a lásku.

V útulku od: 2. 11. 2012     UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

CHARLIE (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 let

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek nabízíme bernského salašnického psa:
"Dobrý den, mluvili jsme spolu telefonicky o našem problému s berňákem, potažmo stěhováním z domu do bytu:-( Na penzion jsem měl 10ti letou smlouvu, která v prosinci končí a prolongování nebo prodej se nepodařilo sjednat. Vypadá to jako nezodpovědnost, ale plánovat budoucnost na desetiletí prostě neumím. Věděli jsme o této eventualitě samozřejmě předem, ale doufal jsem, že to neskončí těmi 10ti lety...a všude se dočtete, že berňáci se dožívají 8-10ti let - max. Charlie je bohudík vyjimka, má trošku problémy s páteří, ale prakticky jde jen o to, že se pomaleji zvedá. Jinak je veselý, běhá, žere a hlídá. Je mu 10 (teď v říjnu), ale nestrádá a nemám sílu to řešit nějak dramaticky. Stěhujeme se do paneláku bez výtahu. I kdyby přežil ten uzavřený prostor, nevydržel by provoz po schodech (2.p). Celý život měl pro sebe celou verandu, vč. boudy, kterou nikdy moc nepoužíval, ale hlavně bývalou vlekovou louku jako maxi výběh. Vždycky byl pes venkovní, nikdy žádný kotec, řetěz, cokoli. Je notoricky hodný, poslušný, reaguje jen na intenzitu povelu, žádná vodítka, košíky nezná.Chodí u nohy, umí zůstat, povel ke mně umí na hlas i píšťalku, uhýbá před auty ke straně. Nepere se, nehoní zvířata, naprosto skvělý, přátelský a bezproblémový pes ač to zní jako klišé. Všechny pokusy s kamarády a známými jsou zatím pasé, zkoušel jsem to přes veterináře a pod. Prostě nemám zatím žádné řešení. Smlouvu na dům máme do konce roku. Stěhujeme se v listopadu, ale Charlie tu může zůstat do konce roku, budeme bydlet necelé 2 km daleko.Venčení a krmení nebude problém, ale je zvyklý, že jsme za stěnou, nikdy tu nebydlel sám. Kdyby se našel někdo, kdo by ho chtěl, bohužel už jen na dožití, najde v něm určitě všechno, co mu může toto plemeno poskytnout. Krmení jsem připravený sponzorovat, návštěvy beru jako podmínku dohody. Pokud mi můžete pomoci nebo kdokoli budu moc rád :-)

Vloženo do nabídky: 29. 10. 2012

Fotografie

MADLA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Malá kříženka jezevčíka a možná mopsíka. Hodná, přátelská, živá.

V útulku od: 12. 9. 2012     UMÍSTĚN: listopad 2012

Fotografie

LUMPÍK (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek hledáme domov pro mladého pejska:
"Daruji 3 letého křížence, řádně očkovaného a odčerveného. Vyrůstal v bytě a je zvyklý na děti a ostatní psy. Daruji z důvodu stěhování do domova důchodců, kde nemůže pejsek zůstat s námi. Zatím zůstává u dcery, ale jelikož má více psů, nemůže zůstat. Pouze do dobrých podmínek. Snažíme se pejska inzerovat, ale bohužel se nikdo neozval. Jelikož se blíží zima a pejsek je krátkosrstý, potřebujeme ho udat co nejdříve."Vloženo do nabídky: 5. 10. 2012

Fotografie

BENŽÍ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika:Benží je rozkošný voříšek, kterého přivezli do útulku policisté z Jablonce. Je to menší pejsek (cca 12 kg), přátelský, hodný i k ostatním pejskům, temperamentní, umí dobře hlídat. Bude rád za domov u hodných lidí v domku se zahrádkou.

V útulku od: 21. 8. 2012     UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

Štěňáko Uhlík - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Nalezenec z Jablonce. Černý pejsek s jemnou srstí a dlouhým čumáčkem. Veselý, kamarádský. V dopělosti bude pravděpodobně střední velikosti.

V útulku od: 15. 10. 2012    UMÍSTĚNO: říjen 2012

Fotografie

Štěňátko Zlatoušek - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Nalezenec z Jablonce. Hezký, béžový, krátkosrstý, vitální pejsek. Rošťák a miláček. V dopělosti bude pravděpodobně střední velikosti.

V útulku od: 14. 10. 2012     UMÍSTĚNO: říjen 2012

Fotografie

Akita inu - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Aita inu byl nalezen ve Mšeně v Jablonci. Nemá čipování, tetování, majitel se nenašel, pejsek byl umístěn do náhradní péče.

V útulku od: 9. 10. 2012     UMÍSTĚNA: říjen 2012

Fotografie

NELINKA - ZEMŘELA

Věk: 9 let

Charakteristika: Nelinka je bílá fenka špice. Do útulku se dostala poté, co její panička musela do LDN. Na jednu stranu to je dobře, protože jinak by ji panička ukrmila k smrti. Nelinka trpí velmi silnou obezitou, která ji ohrožuje na životě. Uložený tuk jí utlačuje vnitřní orgány, nemůže chudák ani pořádně dýchat, po pár krocích je zadýchaná. Navíc se jí pod těžkou váhou podlamují nožičky. Nelinka dostala dietu a uvidíme, jak se jí bude dařit hubnout. Panička se snažila Nelince přilepšovat, ale v tomto případě to bylo až příliš. Jinak je to milá, hodná, mazlivá fenečka, kterou ještě čeká několik let hezkého života, pokud zhubne a najde dobrý nový domov.

23. 10. 2012 ZEMŘELA
Nelinka podlehla problémům spojeným s enormní obezitou. V útulku se snažila žít mezi dalšími energickými pejsky, ale nebylo to pro ni jednoduché. Zemřela sama, v noci v pelíšku. Pitva ukázala nemocné, ztučnělé srdce a játra a edém na plicích. Její panička jí dávala stejné jídlo, které jedla sama, dělila se s ní o pamlsky, nechodila s ní na procházky, protože měla potíže s klouby. Nelinka tloustla až byla její váha dvojnásobná než by normálně měla být, a bohužel drobné tělíčko dostalo pozdě šanci na nápravu. Je nám to moc líto, protože Nelinka byla miloučká, hodná fenka. Stala se obětí a ukázkovým příkladem nekritické lásky; panička se mylně domnívala, že co je dobré pro ni, je dobré i pro fenku a nějaké to kilo navíc nemůže vadit. Lidské jídlo ale zvířatům nepatří, dokáže jim hodně ublížit. Kdo nechce krmit své miláčky kupovanou komerční stravou, může jim sestavit vyvážený jídelníček z čerstvých surovin (tzv. BARF; někteří chovatelé sami pečou zdravé sušenky nebo suchary a jsou opravdu skvělé). Sladké, tučné ani slané lidské potraviny nejsou pro zvířata vhodné, ani jako občasná pochoutka. Je dobré mít tohle na paměti hlavně teď, když se blíží vánoční svátky (kreslený klip od Simona Tofielda je legračním ztvárněním, ale v Nelinčině případě bohužel pravdivým). Nedávejte zvířatům cukroví, smažené věci, čokoláda je dokonce ve vyšším množství pro psy a kočky jedovatá. Nemají ani takové chuťové buňky jako lidé, takže si naše jídlo nedokáží vychutnat.

V útulku od: 7. 10. 2012

Fotografie

BĚLA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Štíhlá kříženka labradora, ještě štěně. Je hodně živá a společenská, potřebuje neustálou zábavu, hodně pohybu a aktivní a laskavé páníčky s domkem a zahradou. Byla odchycena policií ve Vysoké ulici v Jablonci.

V útulku od: 19. 9. 2012     UMÍSTĚNA: říjen 2012

Fotografie

AIDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 11 měsíců

Charakteristika: Aida je nádherná střední kříženka belgického ovčáka. Je to štíhlá, vitální fenečka, přátelská, poslušná, nekonfliktní, temperamentní. Hodí se do paneláku k aktivním lidem, kteří jí dopřejí dostatek pohybu nebo do domku se zahradou, kterou si ohlídá. Aida se do útulku dostala "za potulku", byla odchycena policií v Jablonci.

V útulku od: 9. 8. 2012     UMÍSTĚNA: říjen 2012

Fotografie

BLESK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Blesk je kříženec labradora. Byl odchycen policií, která nám následně volala, že nám veze malé opuštěné roztomilé štěňátko. Což o to, Blesk sice opuštěný byl a asi je i roztomilý, ale malý rozhodně není. Své jméno si víc než zaslouží, je to divoch, nejraději by celý den běhal po zahradě a hrál si s kýmkoli, se psy nebo s lidmi, kdo by měl chuť s ním dovádět. Je to zkrátka velké štěně, které ještě neumí poslouchat a nezná svou sílu; s naprostým klidem se rozeběhne a vráží do všeho co mu stojí v cestě, lidi nevyjímaje. Díky jeho veselé povaze a hravosti si ho zamilují děti, nedoporučujeme ho ale k úplně malinkým, na ty je přeci jenom moc divoký. Bleskovi bude nejlépe v aktivní rodině a v domku se zahradou.

Blesk se Zdeňkem Srstkou v nabídce Chcete mě?

V útulku od: 3. 5. 2011     UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

SAJMON - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Malý pejsek, kříženec pinče. Byl nalezen uvázaný v lese. Hodný, vděčný, trošku závisláček.

V útulku od: 9. 9. 2012     UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

RADUNKA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Větší štíhlá kříženka možná howavarta a knírače. Hodně živá, kamarádská, hodná. Byla nalezena přivázaná v lese v Pasekách.

Video TV Nova: další přivázaný pes, hledá se viník

V útulku od: 15. 9. 2012    UMÍSTĚNA: říjen 2012

Fotografie

AZOREK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Azorka dala do útulku paní z vážných rodinných důvodů (tentokrát opravdových, žádné výmluvy). Azorek je dlouhosrstý voříšek a naprosto úžasný, umí základní povely, je přátelský, kamarádský s lidmi i s pejsky. Je to temperamentní pejsek, takže potřebuje dostatek procházek, hodí se k aktivním lidem nebo do rodiny s dětmi. Je od štěňátka očkovaný.

V útulku od: 5. 9. 2012    UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

FOXÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Středně velkého křížence asi ovčáka a knírače odchytila policie v Ladově ulici. Je to ještě štěně, rozdováděné, velmi hravé, kamarádské, plné elánu a nadšení. Je hodný a mazlivý, ideální společník do rodiny (i s dětmi) a do domu se zahradou, kterou si dokáže ohlídat.

Foxík v nabídce TV RTM

V útulku od: 27. 1. 2012     UMÍSTĚN: říjen 2012

Fotografie

FLÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Malý, krásně zbarvený pejsek se potuloval u letního kina v Jablonci. Je to hodný, přátelský voříšek.

V útulku od: 21. 9. 2012     UMÍSTĚN: září 2012

Fotografie

Štěňátko - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Krátkosrstá fenečka, kříženeček menší velikosti. Nalezená v Jablonci. Rozkošná a milá jako každé štěňátko :-)

V útulku od: 14. 9. 2012     UMÍSTĚNA: září 2012

Fotografie

FÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Pejsek nalezený u Kauflandu. Roztomilý plyšák, v dospělosti střední velikosti.

V útulku od: 13. 9. 2012     UMÍSTĚN: září 2012

Fotografie

ADÉLKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Adélka je kříženka krátkosrstého jezevčíka, vypadá trošku jako černý labrador v jezevčíkově těle. Je to hodná, klidnější fenečka, mazlík a závisláček, potřebuje svého páníčka, na kterého by se mohla spolehnout a kterému se za jeho péči stonásobně odvděčí. Byla nalezena v Jablonci, údajně přivázaná v lese. Je vhodná do rodiny s dětmi nebo ke starším lidem, do bytu i do domu se zahradou.

V útulku od: 28. 8. 2012     UMÍSTĚNA: září 2012

Fotografie

Í-TÝ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Štíhlý kříženec pinče se k nám dostal z Pěnčína. Na sobě měl místo obojku dřevěné korálky. Pejska pojmenovala paní, která jej našla, tak jsme mu jméno nechali, docela na něj sedí :-) Je to přátelský, vitální a temperamentní pejsek, vhodný do aktivnější rodiny.

V útulku od: 30. 7. 2012     UMÍSTĚN: září 2012

Fotografie

Ohař - VRÁCEN MAJITELŮM!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Hledáme majitele ohaře odchyceného v Rýnovicích.

V útulku od: 13. 9. 2012

Fotografie

BURÁČEK - ZEMŘEL

Věk (v době příchodu do útulku): 9 let

Charakteristika: Buráček je kříženec jezevčíka, zajímavého zbarvení. Po jezevčíkovi je sice poněkud svéhlavý a jako starší pejsek vyžaduje svůj klid, ale pokud bude člověk respektovat jeho "soukromí", získá nenáročného společníka na procházky nebo třeba na poklidná posezení na sluníčku na lavičce. S ostatními pejsky vychází v dobrém.

2. 9. 2012 USPÁN
Buráček v útulku zestárnul, byl to již psí dědeček, i když se dlouho držel. Bohužel na jaře se mu objevily nádory na varlátkách. Vhledem k jeho věku jsme se obávali, že nezvládne operaci a rozhodli jsme se proto, nechat ho v klidu dožít. Koncem prázdnin se jeho stav zhoršil, prodělal i záchvat mrtvičky, až jsme nakonec poprosili pana doktora, aby ho přijel uspat, bylo to pro něj lepší; už se neorientoval v prostředí, ani nechtěl jíst. Buráček u nás dožil, už je mu dobře, běhá v nebíčku s ostatními. Byl to svéhlavý "skorojezevčík", ale měli jsme ho rádi, vzpomeňte na něj s námi.


V útulku od: 13. 2. 2007

Fotografie

BERY - VRÁCEN MAJITELŮM!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Bery je čistokrevný bernský salašnický pes. Přidal se k náhodným výletníkům a šel s nimi ze Smržovky až do Lučan, kde ho rovnou odvedli do útulku. Ač je to pejsek opečovávaný a dobře krmený, je u nás již týden a zatím ho nikdo nehledal. Pokud se během tohoto týdne páníček neozve, budeme Beryho nabízet do adopce. Je to hodný, pohodový medvídek, ideální rodinný pes k domu se zahradou, nekonfliktní.

V útulku od: 13. 8. 2012     VRÁCEN: srpen 2012

Fotografie

MATÝSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Matýsek je čistokrevný bišonek nalezený v Jablonci. Respektive vylovený z Nisy v Podhorské ulici. Pejsek měl štěstí, že ho nálezci zachránili, vytáhli z vody a dovezli do útulku. Tady jsme zjistili, že je čipovaný, bohužel čip nebyl zaregistrován, takže jsme majitele nedohledali. Uvidíme, zda se někdo ozve, pokud ne, nabídneme Matýska do nového domova. Je to hodný a milý pejsek, přátelský k lidem i ke psům. Bude potřeba pravidelně udržovat jeho hebký kožíšek.

V útulku od: 29. 7. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

KVÍDO (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: "Daruji krásného křížence rhodeského ridgebacka a labradora černé barvy, který se jmenuje Kvído. Je úžasný, má rád děti. Bydlel s námi doma i s 5 letým a 1 ročním dítkem. Je pro mě velice důležité, aby šel do rodiny, která ho bude mít ráda. Lásku umí oplácet. V srpnu oslaví první narozeniny. Bohužel alergie malého syna mi nedovolí ho nadále mít. Další problém je manžel, který ho prostě nikdy nebude mít rád a dává to dost výrazně najevo. Je pro mě těžké si vybírat mezi manželem nebo Kvídem. I když je to pro mě moc těžké rozhodnutí, ale vyhrál manžel. Mám pocit, že Kvído je u nás chudák a já mu nemůžu dát vše, co jsem si myslela. Proto prosím hodné lidi, ozvěte se."

Zájemci prosíme kontaktujte paní Drahorádovou, tel č.: 739 550 054 nebo mail: alena.drahoradova@hcfinservis.cz

Vloženo do nabídky: 23. 7. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

KORADO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Korado je větší kříženec pravděpodobně knírače. Je to huňatý, veselý, společenský pejsek, bezproblémový s ostatními psy, takže se divíme, proč nám ho někdo uvázal před bránou. Je to skvělý hlídač do kotce i společník do rodiny. Má rád procházky a pohyb. Je to ještě štěně, nový páníček si ho může vycvičit.

Korado se Zdeňkem Srstkou v nabídce Chcete mě?

Korado naživo v nabídce TV RTM

V útulku od: 19. 2. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

Štěňátko Jack - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Rozdováděný Jack s protáhlým čumáčkem je pravděpodobně kříženec Jack Russell teriéra, předpokládáme však, že v dospělosti bude větší než tento drobný teriér, spíše "střeďáček". Je to hravé a dovádivé štěně, bude vyžadovat dostatek pohybu s aktivními páníčky, kteří ocení jeho veselou povahu a temperament.

V útulku od: 30. 7. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

Štěňátko Kavalírek - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Psí miminko je nalezenec z Jablonce. Jedná se o krásného kříženečka Kavalír King Charles španěla, v dospělosti zřejmě podobně velikého. Je to milý, hodný pejsek. K nám se dostal se šrámem u očička, který se mu dobře hojí, jinak je zdravý. Víc k němu asi není potřeba dodávat, snad jen, že hledá laskavé a zodpovědné páníčky.

V útulku od: 30. 7. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

BESINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Besinka je malá fenečka, možná kříženec čivavy, má podobný vykulený výraz. Přinesl ji k nám pán romské národnosti jako nalezence, ale po podobných zkušenostech se domníváme, že fenka byla jeho. Nicméně je dobře, že se Besinka dostala do útulku, protože byla silně zablešená, zřejmě i kvůli tomu má vylysalý kožíšek na zadečku, ale po opakovaném odblešení by se to mělo spravit. Podle vytahaného bříška soudíme, že fenka měla také štěňátka. Takže jsme rádi, že můžeme Besince pomoci, vyléčit ji a poté poslat do nového domova k hodnějším lidem. Je to milá a mazlivá fenečka, zpočátku trochu vyjukaná, ale brzy se rozkoukala a rychle si na nové lidi a prostředí zvykla. Potřebuje se cítit v bezpečí (takže se mezi pejsky nejraději nechává nosit, přece jenom takový drobek si asi vedle obra jako je například Horác musí připadat hodně zranitelně :-) Je to kapesní fenka, vhodná do bytu a do rodiny s většími dětmi nebo ke starším lidem.

V útulku od: 25. 7. 2012     UMÍSTĚN: srpen 2012

Fotografie

LUCINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Opuštěnou Lucinku přivezla městská policie z Horní Proseče. Měla na sobě textilní obojek (jenže bez známky a bez telefonu), zatím se o ni majitelé nepřihlásili, takže ji budeme předběžně nabízet do adopce. Je to menší, krátkosrstá fenečka, takový jezevčíček na dlouhých nohách, milounká, mazlivá, hodně živá, má ráda lidi i pejsky, je to zkrátka rozdováděné odrostlé štěně. Může jít do rodiny s dětmi, do bytu, kde s ní budou chodit na časté procházky nebo do baráčku, kde by mohla lítat na zahradě.

V útulku od: 10. 7. 2012     UMÍSTĚNA: srpen 2012

Fotografie

SINDY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Sindy je pravděpodobně kříženka brazilské fily, je to velká a statná fenka. Běhala po Lučanech, a chvíli trvalo, než se nám ji podařilo odchytit, poněkud se bála. V útulku ji ale strach přešel, chová se přátelsky, mazlí se. Sindy měla za obojkem papírek, na kterém stálo asi toto: "Ahoj, jmenuji se Sindy, v srpnu mi bude jeden rok. Páníček se od nás odstěhoval a panička se dvěma dětmi už mě nezvládá. Jsem hodná, mám ráda lidi, děti a pejsky." Sindy je opravdu hodná, vychází také dobře s ostními pejsky, se kterými je každý den ve výběhu. Je to odrostlé štěně, puberťák, který potřebuje dostatek pohybu, her, hlazení a taky zodpovědného a zásadového páníčka, který jí naučí alespoň základní poslušnosti - přeci jenom Sindy je větší pes, měla by proto být dobře ovladatelná, aby se podruhé nestalo, že ji páníček přestane zvládat. Kvůli krátké srsti by měla bydlet spíš doma než celoročně v boudě.

V útulku od: 15. 6. 2012     UMÍSTĚNA: červenec 2012

Fotografie

LADYNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 měsíců

Charakteristika: Lady je pěkná, štíhlejší kříženka labradora. Je to ještě štěně, dovádivé, hravé, temperamentní. Ideální společník do rodiny k dětem a do domečku.

V útulku od: 13. 6. 2012     UMÍSTĚNA: červenec 2012

Fotografie

ENDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 let

Charakteristika: Endy je starší, ale stále vitální pejsek, který se potuloval po Harrachově. Vzhledem k tomu, že na sobě měl modrý obojek se jménem a že je dobře živený, domníváme se, že se jen někomu zatoulal. Pokud se o něj ale původní majitelé nepřihlásí, nabídneme ho do nového domova. Endy by byl vhodný ke starším lidem, do bytu i do domu se zahradou. Je to veselý a velmi přátelský menší pejsek, nějaké babičce nebo dědovi by byl skvělým společníkem a přinesl by jim hodně radosti. Protože je ale trochu při těle, bude potřebovat dietu a přiměřený pohyb, aby neměl na stará kolena problémy s klouby nebo se zbytečně nezadýchával. Endy chodí na procházky rád a zvládá je bez potíží, takže by neměl zůstávat jen doma s babičkou u televize nebo na dvorku, jak to často se staršími pejsky bývá.

V útulku od: 27. 5. 2012     UMÍSTĚN: červen 2012

Fotografie

MILOUŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Miloušek je nalezenec z Jablonce. Jedná se o středního (cca 13 kg) křížence ovčáka a možná bígla. Je hodně podobný pejskovi Jarouškovi (viz níže v nabídce), jsou téměř jako přes kopírák. Miloušek je odrostlé štěně, živý, kamarádský, ze všeho nadšený. Dobře se snáší s ostatními pejsky. Hodí se do domu se zahradou, k aktivním lidem nebo do rodiny s dětmi, jako společník i jako hlídač.

V útulku od: 28. 5. 2012     UMÍSTĚN: červen 2012

Fotografie

MAXÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Maxík je menší líbivý voříšek s delším béžovým kožíškem, poměrně temperamentní, přátelský k lidem i ke psům. Do útulku ho předali majitelé. Stěhovali se do nového bytu, ale zdejší domovní vyhláška nedovolovala v domě žádná zvířata; navíc si stěžovali sousedé, protože Maxík v pro něj novém a neznámém bytě rušil obecný klid svým štěkotem. Po šesti letech spokojeného soužití se tedy musel Maxík se svými páníčky rozloučit a přijmout neúprosnou realitu útulkového prostředí. Maxík je vhodný do rodiny nebo ke starším aktivním lidem. Doporučujeme ho spíše do domku, kde nebude vadit, že si zpočátku zaštěká; jeho problém se štěkáním pramení čistě z toho, že nechce být sám v neznámém prostředí, takže pokud si na nový domov zvykne nebo pokud s ním bude někdo často doma, štěkat přestane. Jinak je to hodný a v podstatě tichý pejsek, který už netrpělivě vyhlíží nové páníčky.

V útulku od: 16. 5. 2012     UMÍSTĚN: červen 2012

Fotografie

ALBERT (Bertík) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Malý pejsek byl přivázaný u Alberta. Je to hodný chlupatý kříženec v nejlepším věku, už to není ani nezvedené štěně, ale rozhodně není ani starý. Je poměrně živý, rád dovádí na zahradě a chodí na procházky. Přestože na fotkách vypadá jako kulička, ve skutečnosti je dost hubený a potřeboval by přibrat. Bertík totiž raději běhá než jí, k jídlu zrovna kladný vztah nemá. Jinak je to bezproblémový, milý a přátelský pejsek, ideální společník do bytu. Dlouhý kožíšek potřebuje občasné pročesání a zastřižení ofinky.

Albert se Zdeňkem Srstkou v nabídce Chcete mě?

Bertík v nabídce TV RTM

V útulku od: 3. 5. 2012     UMÍSTĚN: červen 2012

Fotografie

ČIPÁNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 let

Charakteristika: Čipánek je rozkošný malý pejsek, který svou vizáží připomíná štěně. Do útulku ho přivezli policisté, poté, co jej zabavili opilé majitelce. Ta se rozhodla, že se psa zbaví tím, že mu rozbije hlavu sekerou. Naštěstí se jí to nepodařilo a Čipánek skončil v bezpečí útulku. Tady jsme mu museli ostříhat dlouhý, splstnatělý kožíšek, ale jinak se zdá, že to byl jeho jediný problém, po zdravotní i "psychické" stránce je v pořádku. Je to přátelský pejsek, má rád lidi, je bezproblémový. Na svůj věk je ve výborné kondici, hned po pár dnech v útulku se s námi vydal na čtyřhodinový výlet a zdárně jej celý ušel.

V útulku od: 17. 5. 2012     UMÍSTĚN: květen 2012

Fotografie

FOXINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Opuštěnou psí holčičku odchytávali policisté v Tanvaldě. Foxinka, vzhledem velice podobná stašímu Foxíkovi (níže v nabíce), je rozdováděné štěně, hravé a temperamentní. Bude z ní skvělý hlídač i parťák do aktivní rodiny. V dospělosti bude patřit do kategorie velkých pejsků (odhadujeme že asi jako něm. ovčák).

V útulku od: 30. 4. 2012    UMÍSTĚNA: květen 2012

Fotografie

QUIM - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: "Jmenuji se Quim (čteno Kim), jsem kříženec většího vzrůstu a jsou mi necelé 2 roky. Jako malé štěňátko mě neměli moji dřívější páníčci moc rádi a často si na mně vybíjeli svou zlost, proto se nyní bojím lidí a chvíli mi trvá než jim dokážu důvěřovat. Někdy jsem trochu tvrdohlavý, ale moc rád si hraju a běhám, s ostatními zvířátky (včetně koček) vycházím většinou dobře. I když venku bych stále běhal a hrál si, doma jsem mazlík a když mě necháte chvíli samotného, nemusíte se bát, že vám rozkoušu matrace nebo cokoli jiného. Jelikož vážím kolem 30kg, panička mě venku neutáhne a páníček se odstěhoval do bytu, kde s ním nemůžu být. Najde se tu někdo, komu bych mohl dělat společníka při cestách, odměňovat se mu za péči o mě a kdo mě bude mít rád a bude se mnou mít trpělivost? Spolu se mnou byste dostali pytel 10kg krmení, pár mých hraček, kšírky, obojek a vodítko."

Ve Španělsku málem našel smrt, teď hledá rodinu na liberecku (Jablonecký deník)Vloženo: 28. 11. 2011

Fotografie

BROČEK - VYZVEDLI SI HO MAJITELÉ

Věk: 10 let

Charakteristika: Opuštěného Bročka našli policisté v Jablonci u plynárny. Starší pejsek na sobě měl obojek proti blechám, takže se o něj očividně někdo staral, ale zatím ho v útulku nikdo nehledal. Pokud se původní majitelé neozvou, bude si Broček hledat nový domov. Jedná se o hezkého krátkosrstého pejska střední velikosti, na svůj věk je velmi vitální a živý. Rád chodí na procházky a běhá po zahradě s ostatními pejsky; nebýt prošedivělé tlamky člověk by mu hádal tak pět let. Potřebuje dostatek pohybu, jinak je ochotný vydat se na procházku i sám :-)

V útulku od: 19. 4. 2012

Fotografie

Dubnové štěňátko - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Malá psí holčička, kterou někdo vhodil do krámu s hračkami na Podhorské ulici v Jablonci. Je to již třetí štěně nalezené v této lokalitě, pravděpodobně se jedná o sourozence, kterých se někdo takto zbavuje. Fenečka je zdravá, dobře živená, temperamentní. Těžko odhadnout o jakého křížence se jedná, ale i v dospělosti bude menší velikosti.

V útulku od: 12. 4. 2012     UMÍSTĚNO: duben 2012

Fotografie

FALCO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Větší kříženec zřejmě ridgebacka. Přidal se k našim venčitelům v lese u Nové Vsi. Je hodně hubený, lezou z něj kosti, ale dobře jí, tak snad brzy ztracenou váhu dožene. Ze začátku se hodně bál, uhýbal dokonce před mopem na vytírání v obavu, aby nedostal ránu. Po pár dnech se ale rozkoukal a dnes je z něj zdravě sebevědomý pes, vítá návštěvníky, běhá s ostatními pejsky po zahradě. Je docela temperamentní, potřebuje hodně pohybu. Je to větší pes a až přibere, bude mít docela sílu, vyžaduje proto zkušenějšího, akčního člověka (drobná panička ho nejspíš nezvládne :-) Jinak je hodný a přátelský.

V útulku od: 7. 3. 2012     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

FRÁČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Fráček je malý kříženec nejspíš špice a jezevčíka, má černý sametový kožíšek-fráček s pálením. Je dalším nešťastníkem, kterého nám někdo nezodpovědně přivázal k bráně útulku. Je to hodný pejsek, mazlivý a nekonfliktní. Možná někomu přijde osm let hodně, ale pro malého pejska je to teprve střední věk a Fráček je opravdu vitální a čiperný. Je vhodný do bytu, ke starším aktivním lidem nebo do klidnější rodiny.

V útulku od: 4. 3. 2012     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

ČIKO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 měsíců

Charakteristika: Čikýnek je takové malé nešťastné stvoření, které čeká na svou druhou šanci. Jako štěňátko ho našla jedna romská rodina z Lučan a úžasně se o něj starala. Jenže postupem času je odrůstající štěně omrzelo. Čiko putoval z gauče do předsíně, pak na zahradu a poté do boudy na řetěz. V zimě mu otvor do boudy zasypal sníh, takže seděl jako hromádka neštěstí na hromadě sněhu. První rok svého života si tedy moc neužil. Najde se někdo, kdo mu to vynahradí? Čiko je malý kříženec drsnosrstého jezevčíka, hodný, nenáročný, k cizím lidem je opatrný, ale své lidi má rád a je vděčný za veškerou péči a pohlazení.

V útulku od: 28. 1. 2012     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

ERÍNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Malého křížence pinče jsme marně odchytávali už od podzimu. Přebýval v opuštěném areálu jedné továrny ve Smržovce. Hodná paní každý den chodila pejska krmit, ale ten se k ní nepřiblížil na tři metry. Teprve nyní, když uhodily velké mrazy, si trochu dal říct. Podařilo se nám sehnat klíče od areálu, pejska zahnat do rohu a odchytit. Od té chvíle se z něj stal velký mazel a závisláček. Je to milý, přátelský pejsek, bez člověka nedá ani ránu. Erínek je správný společenský psík, gaučák a mazel. Na druhou stranu je dost temperamentní, bude rád za možnost vyběhat se na zahradě nebo na procházkách. Je malé, "kabelkové", velikosti, štíhlý a lehounký.

V útulku od: 1. 2. 2012     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

BULDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Hnědý pitbul (nebo jeho povedený kříženec) byl nalezen opuštěný ve Zlaté Olešnici. Když k nám přišel, byl naprosto bezproblémový - s ostatními pejsky běhal ve výběhu, mohli jsme ho nechat bez dozoru, bylo to zlatíčko. Pak se ale Buldovi něco přihodilo, něco se mu přepnulo v hlavě a začal najednou napadat psy. Do výběhu k pejskům už nesmí, musí být venčen sám, což je v útulku trošku problém. Nenapadá každého psa na potkání, ti malí nebo štěňata mu nevadí, ale jakmile narazí na sobě rovného soupeře, pověsí se mu na krk. Domníváme se, že Buldovi nesvědčí prostředí útulku; vadí mu neustálá přítomnost velkého počtu psů, znervózňuje ho neustálé ňafání, štěkání a běžné psí šarvátky. Potřeboval by nutně odejít do klidnějšího prostředí, do nového domova kde nemají další psy a raději ani jiná domácí zvířata. K lidem je Buldík hodný, dá se dobře zvládnout. Přestože pro něj hledáme urgentně nového páníčka, dáme ho pouze zkušenému člověku, který ví, jak zvládnout velkého psa, a samozřejmě s ním zůstaneme v kontaktu, abychom věděli, zda je vše v pořádku.

V útulku od: 23. 1. 2012     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

ALFRÉD - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Alfréd je drobnější, ale dobře stavěný černý labrador, který se potuloval opuštěný v Rýnovicích. Je čipovaný, ale majitel nenechal čip registrovat, proto jsme ho nedokázali dohledat. Fredy je hodný, milý, vyloženě usměvavý pejsek, miluje lidi a společnost, vnucuje se pro pohlazení. Výborně vychází s ostatními psy. Je vhodný do rodiny s (většími) dětmi. Je poměrně temperamentní, ale dá se unavit na procházkách a hlavně aportem, za míčkem vydrží běhat hodiny a ještě s ním chodí spát :-) Zdá se, že má základy poslušnosti, přijde na zavolání, umí sedni, na procházkách se drží a neutíká. Je naprosto pohodový, takový psí optimista, s ním rázem zapomenete na všechny starosti a chmury. Vhodný do bytu i do domu se zahradou.

V útulku od: 22. 10. 2011     UMÍSTĚN: duben 2012

Fotografie

BENÍK (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Beník je nalezený pejsek, kterého se dočasně ujali hodní lidé. Pokud se mu do neděle nepodaří najít nový domov, poputuje do útulku:
"Beník (tak mu říkáme a už na to docela slyší) byl uvázaný ve středu 7. března 2012 u Lidlu a to cca 7hodin na mraze. Vzali jsme si ho na chvilku, měla ho mít slečna prodavačka, ale nějak jí to neprošlo, my si ho nechat nemůžeme, máme kočku, přítel také pejska a navíc nejsme stále doma. Beník je ale čistotný, nekouše nic po bytě, snáší se s ostatními pejsky i kočičkami v pohodě, je milý k dětem, jen by asi ocenil zahradu. Snad se najde hodný páníček, co se o něj postará, tenhle pejsek si to určitě zaslouží!"

Vloženo do nabídky: 14. 3. 2012     UMÍSTĚN: březen 2012

Fotografie

DYČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Dyček je asi půlroční štěňátko křížence německého ovčáka. Je to moc hodný pejsáček, mazlivý a přátelský, snaží se každému zavděčit, s každým být dobře, získat si pohlazení od lidí. Je to temperamentní pejsek, má rád procházky a dovádění ve výběhu s ostatními psy. Je vhodný do domku se zahrádkou a třeba i k větším dětem, kterým bude skvělým kamarádem.

V útulku od: 30. 11. 2011     UMÍSTĚN: březen 2012

Fotografie

BOHOUŠEK

Věk: 16 let

Charakteristika: O PŘÍPADU BOHOUŠKA SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE

V útulku od: 2. 3. 2012

Fotografie

Štěňátko Vánočka II. - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Světlé štěňátko alis Vánočka 2 je nalezenec z Lukášova. Je to takový malý raubíř, ze tří štěňátek Vánoček, která se k nám dostala kolem Vánoc, je povahově nejvýraznější, nejživější, chvíli neposedí, pořád někde něco zkoumá nebo pošťuchuje nejbližšího pejska. Noví páníček si s ním užije hodně zábavy, ale určitě by u tak všetečného pejska neměl zanedbat výchovu. Štěňátko bude v dospělosti spíš střední velikosti. Je vhodný do aktivní rodiny, do bytu i do domu, může jít i k dětem.

Pejsek byl již jednou v adopci, bohužel byl po třech týdnech vrácen. Jeho nová panička byla těhotná a její okolí ji od pejska zrazovalo ve strachu, že děťátko dostane na pejska alergii.

V útulku od: 26. 12. 2011; 19. 2. 2012    UMÍSTĚNO: únor 2012

Fotografie

JACKIE A JENNY - NAŠLY SPOLEČNÝ NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce a 10 měsíců

Charakteristika: Dvě malé fenečky někdo vypustil volně nad útulkem. Měly veliké štěstí, že je našla paní, která bydlí nedaleko; v mrazech, které v noci klesají i pod mínus 20 stupňů, by krátkosrsté fenečky dlouho nepřežily. Jsou to hezké kříženky jack russel teriéra, malé velikosti, živé, společenské a mazlivé. Pravděpodobně se jedná o sestry ze dvou vrhů, starší Jackie má víc bílé barvy v kožíšku a je jí odhadem asi deset měsíců, mladší a menší Jenny je více do tmava a pravděpodobně čtyřměsíční. Fenečky nabízíme společně nebo každou zvlášť, můžou jít i do rodiny s dětmi.

V útulku od: 7. 2. 2012    UMÍSTĚNY: únor 2012

Fotografie

ZDENIČKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Malá psí holčička byla uvázaná u obchodního centra v Jablonci. Je to roztomilé, hodné štěňátko, asi kříženec ovčáka, v dospělosti bude spíš střední velikosti. (Na fotce má Zdenička sešité obočí, nenasytný Pajda se po ní ohnal, když se chrtil o kostičku. Je to jen drobná ranka, která se hezky hojí).

V útulku od: 23. 1. 2012     UMÍSTĚNA: únor 2012

Fotografie

SÁRA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Kříženku světlého labradora Sáru někdo uvázal v lese v Pasekách. Pravděpodobně se jí majitel takto záměrně zbavil, nejspíš kvůli nádoru na pravém boku. Nádor má zvláštní strukturu, vyrůstá z kůže, není schovaný pod ní. Po novém roce podstoupí Sárinka operaci, při které jí bude výrustek odstraněn. Snad všechno zvládne a bude zdravá, držte jí palce. Sára je hodná, klidná fenečka, mohla by jít i do rodiny s dětmi.

V útulku od: 28. 12. 2011    UMÍSTĚNA: leden 2012

Fotografie

MÁŠA - VRÁCENA MAJITELŮM!

Věk: 11 let

Charakteristika: Mášenka je malá dlouhosrstá fenečka, kterou do útulku přivezla policie z Desné. Fenka na sobě měla kožený obojek. Má zastřiženou ofinku, je vidět, že o ni někdo pečoval, takže se možná jen zatoulala, ale zatím se o ni nikdo nepřihlásil. Mášenka je hodná, klidná starší fenečka, nenáročná. Ze všech těch pejsků a šrumu v útulku je trochu nesvá, ale zvyká si, potřebovala by být zas milovaným a opečovávaným psím společníkem v klidné rodině nebo u starších lidí.

V útulku od: 13. 1. 2012     VRÁCENA: leden 2012

Fotografie

MAJDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 11 měsíců

Charakteristika: Majda je krátkosrstá, malá kříženka jezevčíka. Byla odchycena policií v centru Jablonce, kde se údajně už od silvestra potulovala. Majdinka je temperamentní fenka, svým lidem je velice oddaná a vděčná, na cizí štěká (takže se uplatní jako mazel i jako hlídač :-) . S ostatními pejsky vychází v dobrém. Možná bude chvilku trvat, než si na nové prostředí zvykne, ale v útulku byla po pár dnech jako doma, chce to jen malounko trpělivosti.

V útulku od: 2. 1. 2012     UMÍSTĚNA: leden 2012

Fotografie

KENNY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Kenny je starší, klidnější kříženec pudlíka a kokršpaněla. Do útulku ho přivedla mladá paní s miminkem, která se dostala do svízelné životní situace; ocitla se bez střechy nad hlavou a v ubytovně pejska nechtěli nechat. Paní si měla Kennyho do silvestra vyzvednout, ale nestalo se tak. Pokud by se pro pejska našel hodný, třeba starší člověk, který by mu poskytl stabilní a vlídný domov, bylo by to nejlepší pro všechny strany. Kenny je hodný pejsek, nenáročný, v útulku o něm skoro nevíme. Rád chodí na procházky a rád baští. Na fotce je Kenny ostříhaný, kožíšek mu dorůstá.

V útulku od: 12. 12. 2011     UMÍSTĚN: leden 2012

Fotografie

EVIČKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let

Charakteristika: Malou hnědou jorkšírku našli lidé volně pobíhající před Kauflandem a přivezli ji do útulku. Zatím se o ni nikdo nepřihlásil. Je to starší (ale nikoli stará), hodná klidná fenečka. Štěňátka v útulku si z ní dělají živého plyšáka na hraní a ona drží, nebrání se jejich skotačení. Je vhodná do rodiny s dětmi nebo ke starším lidem.

V útulku od: 23. 12. 2011    UMÍSTĚNA: leden 2012

Fotografie

ADAM - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 roky

Charakteristika: Adam je zlatý retrívr, kterého odchytila policie na Proseči. Adámek připomíná spíš chrta než plyšového retrívra, je chudák dost hubený, má zřetelně hmatatelné kosti. Buď se dlouho toulal nebo ho jeho majitel dost odbýval. Chuť k jídlu mu ale nechybí, snad se mu brzy podaří dohnat správnou váhu. Je hodný, poměrně temperamentní, přátelský. Má rád aport, ale podle všeho běhá stejně nadšeně za balónky jako za kočkami, proto ho spíš nedoporučujeme k domácím zvířatům. S lidmi a s pejsky je ale kamarád, je spokojený v jejich společnosti.

V útulku od: 23. 12. 2011     UMÍSTĚNO: leden 2012

Fotografie

Štěňátko Vánočka I. - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Rezavé štěňátko je nalezencem z centra Jablonce. Protože přišel podobně jako další dvě štěňátka během Vánoc, dostal sladké pracovní jméno Vánočka. Je to nejspíš kříženec jezevčíka, v dospělosti zůstane malý. Je to hodný pejsek, rád si hraje, ze všech tří štěňátek je nejklidnější.

V útulku od: 21. 12. 2011     UMÍSTĚNO: leden 2012

Fotografie

Štěňátko Vánočka III. - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Poslední Vánočkou je taktéž kříženec jezevčíka. Štěňátko se volně potulovalo v Kokoníně. Je to roztomilý pejsek, v dospělosti bude malé velikosti, jistě ne větší jak zmiňovaný jezevčík, kterému je velmi podobný. Je poměrně živý, trošinku uňafaný jako jezevčíci bývají, má rád ostatní psí kamarády.

V útulku od: 27. 12. 2011    UMÍSTĚN: leden 2012

Fotografie

EDIE - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Edie je nefalšovaný bígl se vším, co k této rase patří - je temperamentní, živelný, samostatný, poměrně "uštěkaný" (bíglové spíš vyjí), na druhou stranu je velmi přátelský, společenský, ideální ke sportovně založeným lidem. Jeho páníček je ve výkonu trestu (lidově řečeno je zavřený na delší dobu), jeho kamarádky, které se měli o pejska postarat, vyřešili starost o něj tak, že ho přivázali k lampě v Želivského ulici v Jablonci a odešli. Edie je naštěstí "splachovací", nic si ze svého smutného osudu nedělá a těší se na novou rodinu. Je to poměrně dominantní pes, nedoporučujeme ho proto k dětem a začínajícím chovatelům. S většinou pejsků v útulku vychází v dobrém.

V útulku od: 6. 7. 2011     UMÍSTĚN: prosinec 2011

Fotografie

BOBEŠ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Menší pejsek, kříženec špice, byl odchycen v Albrechticích v J.H. kde se údajně týden opuštěný potuloval. Bobeš je hodný, klidnější pejsek, kamarádský jak k lidem tak k ostatním psům. Je vhodný do bytu, může jít do rodiny s dětmi i ke starším lidem.

V útulku od: 3. 11. 2011     UMÍSTĚN: prosinec 2011

Fotografie

RITA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Ritunka je fenka německého ovčáka, odchycená policií na Žižkově vrchu. Je to hodná, společenská fenka, přátelská k dospělým, dětem i ostatním pejskům, jen nám trochu prohání veverku a králíčky venku ve voliérách. Je to také dobrý hlídač. Čekáme, zda se o Ritu nepříhlásí původní majitel, pokud ne, podstoupí kastraci a zároveň operaci nádoru mléčné lišty. Jinak je fenka v dobrém zdravotním stavu a ve skvělé kondici, ráda chodí na procházky.

V útulku od: 21. 11. 2011     UMÍSTĚNA: prosinec 2011

Fotografie

ARÍNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Arínek (jméno získal po své předchůdkyni Arince, které jakoby z oka vypadl) je velký kříženec nejspíš některého pasteveckého plemene s delší srstí a širokou hezkou hlavou. Našla ho Městská policie na jablonecké Dolině, hodně se bál. V útulku ho strach přešel, běhá po zahradě a hraje si s ostaními psy. Je hodný, není uštěkaný. Doporučujeme ho do aktivní rodiny.

V útulku od: 13. 10. 2011     UMÍSTĚN: prosinec 2011

Fotografie

FOUSÍNEK ZUZÍNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: do 1 roku

Charakteristika: Fousínek se několik dní potuloval kolem soudu v centru Jablonce. Je to malý pejsek, možná kříženec hrubosrstého jezevčíka nebo kokříka, podobá se štěňátku Fousence, kterou jsme měli v útulku na jaře. Fousínek je hodný pejsek, vděčný, dokáže se velmi upnout na člověka, který se o něj stará. K cizím lidem přistupuje opatrně, ale rychle si zvyká. Jeho jediným nešvarem jsou samostatné procházky po okolí, vždy se ale vrátí, ví kde mu je dobře. V novém domově bude potřebovat dobrý plot nebo častější procházky z bytu, aby se dostatečně vydováděl. Může jí do rodiny k větším dětem.

V útulku od: 14. 11. 2011     UMÍSTĚN: prosinec 2011

Fotografie

Štěňátko ze Smržovky - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Štěňátko bylo odebráno ve Smržovce svému nesvéprávnému páníčkovi, který pejska bil a kopal do něj. Naštěstí je psí miminko v pořádku, jak psychicky tak fyzicky, po prvním rozkoukání v útulku roztál, je veselý, kamarádský, hravý. Neodvažujeme se odhadovat o jakou směsku psích ras se jedná, je to hezký, krátkosrstý pejsek, který bude v dospělosti nejspíš střední velikosti.

"Dej sem štěně, nešťastníku!" znělo náměstím (Jablonecký deník)

V útulku od: 2. 12. 2011     UMÍSTĚNO: prosinec 2011

Fotografie

BLESKOVKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Bleskovka je fenka od Bleska :-) Tak by se dala stručně shrnout charakteristika malé černé fenky, drobné kříženky labradora, která byla nalezena opuštěná v Jablonci. Podobou i chováním připomíná pejska Bleska, je podobně živá, rozdováděná, kamarádská. Je to ještě štěňátko, které bude potřebovat výcvik, naštěstí to ale není takový šílenec jako Blesk (kdo Bleska znáte, dobře víte o čem mluvíme :-) takže by se dala bez potíží zvládnout a vychovat. Hodí se do aktivní rodiny, nejlépe do domku se zahradou.

V útulku od: 5. 10. 2011     UMÍSTĚNA: prosinec 2011

Fotografie

BENÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Beníček je menší kříženec pudlíka a možná jezevčíka. Do útulku ho předali jeho majitelé, staří lidé, kteří se musí přestěhovat do domova důchodců. Beníček je hodný pejsek, zatím se drží stranou, přece jen byl zvyklý na klidnou domácnost a nyní je v útulku, kde kolem něj pobíhá spousta psů i lidí. Rádi bychom pro něj co nejdříve našli nový domov, v klidnější rodině nebo opět u starších lidí.

V útulku od: 1. 10. 2011     UMÍSTĚN: listopad 2011

Fotografie

MARTÍNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Martínek je štěňátko, které bylo nalezeno na sv. Martina přivázané v ulici pod Střelnicí v Jablonci. Je to kříženec možná bígla, v dospělosti bude střední velikosti. Je to roztomilé hodné štěně, vhodné do aktivní rodiny.

V útulku od: 11. 11. 2011     UMÍSTĚN: listopad 2011

Fotografie

FANYNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Fanynka je rozkošné štěňátko, kříženec labradora nebo retrívra. Našli ji náhodní lidé přivázanou v lese na Dobré Vodě, koupili jí kšírky a přivedli do útulku. K Fanynce není potřeba nic víc dodávat, je to hodné štěně, ideální do rodiny. Samozřejmostí je správná výchova a dostatek pohybu.

V útulku od: 22. 10. 2011    UMÍSTĚNA: listopad 2011

Fotografie

ADINKA - PO TÝDNU SI JI VYZVEDLI MAJITELÉ

Věk: 3 roky

Charakteristika: Adinka je hodná bíglí slečna. Do útulku ji přivedli lidé, ke kterým se přidala v jabloneckých Pasekách. Je to zdravá, temperamentní fenka, nekonfliktní.

V útulku od: 16. 10. 2011
Fotografie

BASTY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Basty se k nám dostal ze Smržovky, podle svědků ho někdo vyhodil z auta. Bastík je líbivý křízenec baseta, kterého připomíná i povahou, je klidný, rozvážný, přátelský. Vychází dobře s lidmi i s ostatními pejsky.

V útulku od: 3. 10. 2011     UMÍSTĚN: říjen 2011

Fotografie

JIZERKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Fenku Jizerku a její dvě štěňátka někdo zanechal opuštěné v košíku u silnice v Desné. Paní, která je našla, je dva dny chodila krmit, protože byl pátek a nikoho kompetentního se nedovolala; pejskové na místě vydrželi, košík někdo ukradl. Teprve první pracovní den převezli policisté pejsky k nám do útulku. Všechny fenečky jsou v pořádku. Maminka Jizerka je štíhlá menší fenečka, přátelská, milá a moc hodná. Hodí se do bytu i do domku se zahrádkou.

V útulku od: 2. 10. 2011    UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

LUCKY (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!Věk: 3 roky

Charakteristika: Lucky je původem nalezenec, kříženec zřejmě knírače. Je to vděčný, hodný pejsek, který žije v bytě, v rodině s dětmi a s dalšími pejsky. Všechno by bylo idylické, věc má bohužel jeden háček. Luckyho panička se znovu vdala a Lucky si nesedl se psem svého nového páníčka. Přestože je to o mnoho větší středoasiat, Lucky se z nějakého důvodu rozhodl, že ho zakousne, bez ohledu na to, že proti několikanásobně těžímu psu nemá šanci. A ten se samozřejmě brání, párkrát už chytil Luckyho pod krkem. Páníčkové se snažili situaci všemožně řešit, ale ani po někalika měsících se problém nepodařilo vyřešit, pejsci na sebe zkrátka mají pifku. Paní se proto s těžkým srdcem rozhodla, že se pokusí pro Luckyho najít nový domov, kde by mu nehrozilo, že ho zakousne větší pes. Lucky je jinak hodný, nemá problém s domácími zvířaty, v domácnosti žije s dalším menším pejskem, se kterým vychází naprosto v pohodě. Miluje děti, rád s nimi dovádí a chodí na procházky. Pro Luckyho hledáme nové aktivní páníčky a bydlení v bytě nebo v domku se zahradou. Je očkovaný. Původní rodina novým páníčkům v případě zájmu se vším vypomůže, všechno vysvětlí. Kontakt v útulku.

Vloženo: 22. 10. 2011    UMÍSTĚN: říjen 2011

Fotografie

POPELKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV, společně s Mopinkou

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Popelka je maličké štěňátko, kterého se někdo zbavil hozením do popelnice! Naštěstí ho včas našli lidé, kteří už mají pejska z Dášenky, a záchraněnou Popelku donesli k nám. Je to zdravé štěňátko, hezký voříšek, bude malé velikosti.

V útulku od: 16. 10. 2011    UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

SIMONKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Kříženka možná ridgebacka byla nalezena opuštěná v Podhorské ulici. Je podvyživená, zpočátku ani nechtěla jíst, ale pomalinku se jí vrací chuť k jídlu, takže se jí brzy vrátí ztracené síly. Je to velmi milá a hodná fenečka, vděčná za pomoc a péči. V dospělosti bude větší velikosti.

V útulku od: 11. 10. 2011     UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

MOPINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV, společně s Popelkou

Věk: 3 roky

Charakteristika: Malou fenku k nám přinesli lidé ze Smržovky, kde ji údajně před jejich domem někdo vyhodil z auta. Fenečka je nejspíš kříženka mopsíka a možná drsnosrtého jezevčíka. Je dobře živená, velmi hodná, neštěká, k cizím lidem je zpočátku opatrná, ale pak si přijde pro pohlazení. Fenečka má na bříšku lysiny, jde buď o potravinovou alergii nebo atopický ekzém, uvidíme zda zabere naordinovaná léčba.

V útulku od: 4. 8. 2011     UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

JEZINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Fenku Jizerku a její dvě štěňátka někdo zanechal opuštěné v košíku u silnice v Desné. Paní, která je našla, je dva dny chodila krmit, protože byl pátek a nikoho kompetentního se nedovolala; pejskové na místě vydrželi, košík někdo ukradl. Teprve první pracovní den převezli policisté pejsky k nám do útulku. Všechny fenečky jsou v pořádku, zdravé, štěňátka jsou správně živá a hravá. V dospělosti budou spíše menší střední postavy. Hodí se do bytu i do domku se zahradou.

V útulku od: 2. 10. 2011    UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

PUCLÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Malé štěně pravděpodobně rotwajlera bylo nalezeno na výpadovce na Prahu. Je v dobrém stavu, vykrmené a zdravé, takový roztomilý puclíček. Zájemci ale musí počítat s tím, že z roztomilého miminka vyroste silný nebojácný pes, který bude potřebovat řádnou výchovou a pevnou ruku.

V útulku od: 15. 10. 2011     UMÍSTĚN: říjen 2011

Fotografie

ANEŽKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Anežka je malé štěňátko, přinesené na veterinu jako nalezenec se zlomenou tlapkou. Má zlomeninu na zadní levé nožce, těsně nad kloubem; jedinou možností jak spravit takovou zlomeninu by byla sádra, ale nožička by měla dobře srůst i bez ní. Anežka běhá po třech, tlapinku si šetří, nicméně zvládá běhat i po schodech. Anežka je nejspíš kříženec rotwailera nebo dobrmánka, možná to bude jasnější, až bude větší. Je to hodná a milá fenečka, v útulku se kamarádí s pejsky i s dětmi, je ráda za společnost. V dospělosti to bude větší, aktivnější pejsek.

V útulku od: 25. 9. 2011     UMÍSTĚNA: říjen 2011

Fotografie

ARIS (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 7 let

Charakteristika: Arísek je menší voříšek, který osiřel po úmrtí paničky. Zatím ho nabízeme z jeho původního domova, pokud nenajde zájmce, bude se muset přestěhovat do útulku.
"Daruji, psa. Je přítulnej, miloučkej, na tu svoji figuru je to neohrožený bojovník, je vitální a na svůj věk velice temperamentní. Aris se rád mazlí a občas se i s váma proběhne."Vloženo: 5. 5. 2011

Fotografie

Štěňátko z chatičky - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Roztomilé malé štěňátko někdo vyhodil na nádraží u útulku. Je to zdravý pejsek, v dospělosti bude malého vzrůstu (hádáme, že se jedná o křížence jezevčíka nebo knírače a doroste max do 10kg). Je to živý uličník, dva dny po příchodu do útulku se mu podařilo vběhnout do chatičky na zahradě útulku, kde nejspíš usnul v dekách a nebyl zde vůbec vidět, takže ho celou noc hledala půlka Lučan v domnění, že se ztratil nebo ho někdo ukradl. To bylo radosti, když se našel, naštěstí se umí dost hlasitě ozvat, takže ráno jsme ho našli podle srdceryvného kvílení. Je to miláček, ideálně pro něj hledáme domov v bytě nebo v domku u mladé rodiny.

Další fotky doplníme.

V útulku od: 22. 9. 2011     UMÍSTĚNO: září 2011

Fotografie

KULÍŠEK (externí) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 10 let

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek hledáme nový domov pro pejska, kterého si jeho zachránci nemohou nechat z finančních důvodů.
Kulíšek je středně velký pes loveckého typu. Měl nešťastný osud, jako malý byl týrán a pak žil nějakou dobu v útulku. Původní majitelé si ho pořídili jako hračku k dětem, ale to samozřejmě nefungovalo. Nikomu se nechtělo chodit s ním ven, nakonec na něho zanevřeli úplně, nedostával ani pořádně najíst. Venčil se tak, že vyskakoval z okna ve zvýšeném přízemí a živil se odpadky.
Kulíšek je přes svůj věk aktivní, má rád dlouhé procházky a koupání. Je šťastný v přírodě, město zrovna v lásce nemá, ale v případě potřeby zvládne i to. Je moc chytrý, bezproblémový v dopravních prostředcích včetně auta. Není vhodný trvale k dětem, je trochu bručoun. Kočky mu nevadí, naopak je rád za jejich společnost. Hledáme lidi, u kterých bude právoplatným členem rodiny a nebude nikde izolován (nesnese být sám třeba v boudě).

Kulíšek není v útulku, zájemci prosíme volejte na tel. č.: 603 791 770 nebo pište na e-mail: monicavika@centrum.cz

Vloženo: 16. 8. 2010    UMÍSTĚNO: září 2011

Fotografie

MAJKÝ z depozita - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Majký je maličké roztomilé štěně, se kterým si hráli fotbal puberťáci na jednom sídlišti. Jejich řádění naštěstí bez úhony přežil a teď si užívá pohodlíčka v depozitu. Je to opravdový drobek, odrostlá koťata v depozitu jsou proti němu veliké. Těžko říct o jakého křížence se jedná (možná trpasličí jezevčík?), je to prostě malý kratkosrstý voříšek, nicméně na roztomilosti mu to neubírá. Zůstane malý i v dospělosti, bude to takový kapesní pejsek. Je živý, hravý, s pejsky, s kočičkami ani s dětmi nemá nejmenší problém.

V depozitu od: 19. 9. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

AJAX - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Ajax je nalezené štěňátko, kříženec německého ovčáka. Je to kamarádský, srdečný pejsek, hodný, rád si hraje, nezlobí :-) Může vyrůstat s dětmi, idálně v domě se zahradou.

V útulku od: 14. 9. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

PUSINKA - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 11 let

Charakteristika: Pusinka je malá fenečka s roztomilým kukučem, moc hodná, naprosto nenáročná, skoro o ní v útulku nevíme. Neštěká, nedotírá, ale je nesmírně vděčná za pohlazení. Pusinka žila odmalička v bytě se svým pánem. Bohužel se stala nehoda a pán je již celoživotně odkázaný na vozíček. I s tímto handicapem se však o Pusinku dokázal postarat, chodil s ní na procházky, na pravidelná očkování na veterinu, měl ji moc rád. Časem se ale přidaly zdravotní komplikace a pán začal hodně času trávit v nemocnici. Pusinku jsme mu během té doby vždy pohlídali, nakonec se jí ale vzdal, protože se péče o ni pro něj již stala náročná. Poprosil nás, abychom jí našli nový domov, nejlépe u starších lidí nebo v klidnější rodině, kde bude moci spokojeně dožít. Pusinka si to rozhodně zaslouží, je to miláček, její jméno se k ní naprosto hodí. Může žít v bytě, byla tam zvyklá, je čistotná, umí být i sama doma. Přestože je to již babička, ráda chodí na procházky. Moc se za ni přimlouváme.

V útulku od: 25. 8. 2011    UMÍSTĚNA: září 2011

Fotografie

DYK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Dyček je mladý zlatý kokršpaněl s nekupírovaným ocáskem. Běhal opuštěný v Harrachově. Je to živý pejsek, jak kokříci bývají, je ale moc hodný, miluje lidi a dobře se snáší s ostatními pejsky. Hodí se do aktivní rodiny, která s ním bude hodně chodit na procházky.

V útulku od: 7. 9. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

RAMBO - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Rambo je kříženec rotwajlera a navzdory jménu a vzhledu je to neškodné štěňátko. Byl nalezen opuštěný v Jablonci. Je to hodný brouček a zdá se, že se ho už někdo pokoušel učit povelům. Stále je to však rozvíjené štěně, které potřebuje dobrou výchovu a pevnou ruku, taky hodně pohybu a v neposlední řadě lásku a bezpečný domov. S ostatními pejsky vychází v dobrém.

V útulku od: 25. 7. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

RENDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Rendík je malý pejsek - vypadá jako zmenšenina bernského salašnického psa s postavičkou po jezevčíkovi. Je temperamentní a (zatím) nekastrovaný, takže není divu, že ho jablonecká policie zatkla za potulku. Rendy se dobře snáší s ostními pejsky ve výběhu, rád chodí na procházky a s nadšením běhá za aportkem; krátké nožičky mu nikterak nevadí, Rendy si užívá radost z každého pohybu. Díky malému vzrůstu může bez problémů bydlet v bytě, potřebuje ale pravidelné procházky, aby se dosyta vyběhal.

V útulku od: 8. 8. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

SCOTTY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Scottyho přivedli do útulku dva chlapci z Kokonína; pejsek údajně zůstal opuštěný v domě, odkud se vystěhovala romská rodina a nechala ho tam samotného. Scotty je větší střední postavy, možná kříženec ovčáka, bernského psa a jezevčíka, těžko se to v jeho případě určuje. Má delší hustý kožíšek, je dobře živený. Patří spíš ke klidnějším a hodným pejskům, rád je ve společnosti lidí, může bydlet i s dětmi. Jako mladý pes vyžaduje dostatek pohybu a procházek. Není uštěkaný, s ostatními pejsky v útulku vychází v dobrém.

V útulku od: 5. 7. 2011    UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

ARNY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 8 let

Charakteristika: Hnědobílý americký kokřík musel do útulku kvůli nemoci svého pána, který se už nedokázal o pejska postarat, a tak se ho musel s velkou lítostí vzdát. Arny je sice ve středních letech, ale vůbec to na něm nepoznáte, je to vitální a temperamentní kokr, který vyžaduje hodně pohybu a zábavy. Je společenský, ostatní pejskové mu nevadí, není uštěkaný. Hodí se ke starším aktivním lidem, do bytu i do domu se zahrádkou.

V útulku od: 2. 6. 2011    UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

KVÍDO - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 4-5 měsíců

Charakteristika: Opuštěné štěně zlatého labradora, bez vodítka, bez obojku, našli policisté v Hluboké ulici. Je dost zvláštní jak se tam takové hodně štěně ocitlo, ale doposud ho nikdo u nás nehledal. Kvído je zdravé štěňátko, je moc hodný a naprosto bezproblémový, klidné povahy, hodí se proto i do rodiny s dětmi.

V útulku od: 31. 8. 2011     UMÍSTĚN: září 2011

Fotografie

MAXIM - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 8 let

Charakteristika: Maxim je nádherný německý ovčák a je obrovský. Je to možná úplně největší ovčák, kterého jsme v útulku měli. Právem si proto vysloužil své jméno, někdy mu říkáme také Maximus. Na fotkách jeho velikost tolik nevynikne, kdo nevěří, ať se na něj přijede podívat :-)
Max byl odchycen policií v Tyršově parku. Byl úplně "nahatý" = neměl žádný obojek. Dosud se o něj nikdo nepřihlásil. Na svůj věk je ve výborné kondici, je aktivní a temperamentní, rád chodí na procházky. Je to hodný pes, k lidem i k dětem je velmi přátelský a poslušný. S fenkami nemá problém, na některé pejsky je ostřejší. Je to výborný hlídač, vrátky neproklouzne ani myš, aby o tom Maxim neveděl.

V útulku od: 23. 8. 2010

Fotografie

ANDULKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Andulka je malá (cca 4-5kg) černá krátkosrstá fenečka, možná kříženec pinče. Do útulku ji přivezla policie, potulovala se opuštěná v centru Jablonce. Andulka se podařilo najít nový domov, ale po měsíci byla bohužel vrácena z adopce kvůli tomu, že nechtěla být doma sama. Zřejmě má za sebou nepříjemnou zkušenost, kdy ji opustil páníček a ona se bojí, že se to bude opakovat. Jinak je to hodná, velmi mazlivá fenka, má ráda děti. Doporučujeme ji ke starším lidem nebo k někomu, kdo je většinu dne doma či má možnost brát si Andulku sebou do práce, anebo zkušeným lidem, kteří Andulce vysvětlí, že není potřeba plakat a podhrabávat dveře, protože se jí vrátí. Andulka je kastrovaná.

V útulku od: 1. 6. 2011; 10. 8. 2011     UMÍSTĚNA: srpen 2011

Andulka našla domov u starších manželů, kteří si od nás před 13 lety adoptovali pejska Beníka a před nedávnem jim v 16ti letech zemřel. Andulka se jim moc líbila, bude pořád s nimi, když půjdou ven, budou ji brát sebou v přenosné tašce. Zdá se, že Andulka našla ideální páníčky, tak snad všechno dobře dopadne a pro Andulku to bude trvalý domov; nakonec se třeba s rostoucí jistou, že ji už nikdo neopustí, naučí být i bez štěkání sama doma.

Fotografie

Štěňátka Sestřičky - NAŠLY NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Tři malé fenky byly zachráněné z nevhodných podmínek od množitele. Štěňátka jsme vykoupali, odblešili, odčervili, teď si užívají pravidelného jídla, teplého pelíšku a mazlení; v útulku jdou z náruče do náruče, hlavně děti, které přijdou venčit, si štěňátka oblíbily. Fenečky jsou krátkosrsté, světle hnědé barvy, možná kříženky německého ovčáka (předpokládáme, že v dospělosti budou vypadat podobně jako naše Elzička ). Jsou hodné, čistotné.

V útulku od: 3. 8. 2011     UMÍSTĚNY: srpen 2011

Fotografie

Štěňátko KVÍČALKA - NAŠLO NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Malé štěně našli lidé opuštěné na hlavní silnici v Kokoníně a přivezli ho do útulku. Je to velmi živý pejsek, zdravý, hravý, mazlivý. Je to závisláček každým coulem, nechce být sám, v útulku pořád za někým běhá a plete se pod nohy, jen aby byl lidem co nejblíž (je to rarášek, jenom během focení stačil "zakousnout" plyšáka a topit se ve studánce :-) I své pracovní jméno Kvíčalka dostal podle toho, že opuštěný pláče. Štěňátko, které bude v dospělosti pravděpodobně střední velikosti, doporučejeme do aktivní rodiny s většími dětmi, které se s ním skvěle vydovádí. Protože je ještě malý, bude potřeba ho všemu naučit, aby z něj vyrostl poslušný a hodný pes.

V útulku od: 20. 7. 2011     UMÍSTĚNO: červenec 2011

Fotografie

LOJZA - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Lojzík je menší nohatý pejsek, který běhal opuštěný po Lučanech. Nikomu místnímu však nepatří, domníváme se, že byl vyhozený. Lojzík je hodný, spíše poddajnější pejsek, hodí se i pro začínající chovatele. Je mladý, potřebuje pravidelné procházky. Není uštěkaný, může žít i v bytě. S ostatními psy se snáší dobře.

V útulku od: 16. 6. 2011     UMÍSTĚN: červenec 2011

Fotografie

HEDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Hedinku přivedl do útulku pán, který ji údajně našel u silnice mezi Jabloncem a Libercem, byla přivázaná ke stromu špagátem. Hedinka je možná kříženka pitbula, má podobně velkou postavu a širší hlavu - z legrace jí říkáme hyena skvrnitá, protože je zvláštně žíháná a má podmanivé světlé oči. Hyeny jsou ovšem velmi chytrá zvířata a zdá se, že Heda bude také taková. Zatím se spíše drží zpátky, protože se ještě v novém prostředí rozkoukává a dělá, že se bojí, ale ve výběhu je plná života, hodně ráda se mazlí a dovádí, jak s lidmi tak s pejsky. Je milá, bude ale zároveň dobrým hlídačem. Může jít do bytu, zahradou u domu by ale určitě nepohrdla.

V útulku od: 15. 6. 2011     UMÍSTĚNA: červenec 2011

Fotografie

BAR - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Černý pravděpodobně americký kokršpaněl byl nalezen uvázaný v Pěnčíně. Je ostříhaný a dobře živený, vypadá jako plyšák, má jemnou srst. Je to živý pejsek, potřebuje hodně pohybu a zábavy. Má rád lidi, s většinou pejsků vychází v dobrém, nebojí se však přidat k šarvátkám, v tomhle ohledu potřebuje ještě vycvičit. Hodí se do bytu i do domu se zahrádkou.

V útulku od: 18. 5. 2011     UMÍSTĚN: červenec 2011

Fotografie

JINDŘIŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 7-8 měsíců

Charakteristika: Jindřiška je živé štěně, temperamentní a dovádivé, miluje lidi, děti, ostatní pejsky a s nadšením mláděte prozkoumává celý svět. Jedná se o zvláštního křížence - oblým, sametovým čumáčkem připomíná šarpeje, zbytek těla s černým vlnitým kožíškem může mít po hovavartovi, knírači nebo podobném plemeni. Je větší střední velikosti (do 20kg) a už nevyroste, spíš zmohutní. Jindřiščin příběh jsme rozplétali pomalu a postupně, ale bylo to asi takto: starší paní zachránila štěňátko od bezdomovců, kteří ho na provázku tahali městem sem a tam. Ujala se ho, ale protože na ni bylo příliš živé, snažila se mu najít nové páníčky. V libereckém útulku fenku vyfotili a zařadili ji do inzerce soukromých majitelů. Po čase se paní na inzerát ozval zájemce. Tvrdil, že se u něj fenka bude mít dobře, bude s ním bydlet v maringotce a užívat si přírody v Jizerkách. Paní Jindřišku tedy darovala, ale nemohla se zbavit určitých pochybností. Když se po nějaké době pánovi pokoušela dovolat, nebral jí telefon. Do našeho útulku se fenka dostala díky mladým lidem, kteří ji údajně našli opuštěnou v Jindřichově. Starší paní byla ráda, že se fenečka nakonec našla a že je v dobrých rukou, ale poprosila nás, abychom si ji nechali a zkusili jí najít nový domov, protože ona na ni nestačí. Tak tedy hledáme pro Jindřišku mladou rodinu nebo aktivní lidi, kteří touží po živém štěňátku, parťáku pro své děti nebo společníkovi na procházky a sport. Jindřiška je veselá a živá fenečka, miluje dospělé i děti, dovádí od rána do večera. Potřebuje hodně pohybu a hodně společnosti. Má ráda vodu, cachtá se v každé kaluži, což může být i výhoda, protože pokud jí to vydrží, bude snadné ji v létě unavit koupáním v rybníku. Je to trošku rozšťák a vzhledem k tomu, že je mladá, potřebuje určitý výcvik; byla by ideálním adeptem na lekce poslušnosti na cvičáku, mohlo by se jí líbit učit se novým věcem.

V útulku od: 15. 11. 2010     UMÍSTĚNA: červenec 2011

Fotografie

JIMMY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Jimmy je patrně kříženec pitbulteriéra. Jedná se o mladého, temperamentního a přátelského pejska, je poslušný, rád aportuje. Byl odchycen MP v centru města. Jimmy je čipovaný a díky čipu se nám i podařilo dohledat majitele, zjistili jsme ovšem, že v současné době je páníček v nápravném zařízení. Vyvstává tedy otázka, co se psem dál. Majitel si může po propuštění, do kterého mu zbývají tři měsíce, psa vyzvednout (neboť je to stále jeho majetek), pokud se pejska vzdá, budeme ho nabízet v klasické adopci. Zatím je celá věc v řízení, budeme informovat, jak se vše dál vyvíjí.

V útulku od: 9. 4. 2011     UMÍSTĚN: červen 2011

Fotografie
Fotografie


PAJDULKA - ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU

Věk (v době příchodu do útulku): 3 měsíce

Charakteristika:
29. 6. 2010
Pajdínek je rozkošné štěňátko, kříženec německého ovčáka. Jednoho dne večer nám ho přinesl v batohu bezdomovec, údajně ho našel; vzhledem k tomu, že byl opilý, nebylo možné zjistit, kde přesně štěně vzal, úžasné bylo už jen to, že ho vůbec donesl do útulku. Nevíme proto ani, co se Pajďulkovi stalo, má totiž zlomenou pravou zadní nožičku v kloubu a pohmožděná žebra. Přesto všechno běhá (i když pajdavě) za pejsky, za lidmi, nechce být sám, nejraději by se pořád choval. Jednou z něj zřejmě vyroste pořádný hlídací hafan, momentálně je to ovšem malé miminko, které potřebuje lásku a velkou péči.
23. 7. 2010
Pajdínkovi se stará zranění rychle hojila, a tak putoval brzy do adopce. Bohužel v novém domově se stala nehoda a Pajdu srazilo auto. Musel podstoupit náročnou operaci, při které mu byly do obou zadních tlapek vloženy šrouby. V současné době je Pajdulka opět v útulku (pod stálým dozorem Dáši Holanové). Musí se hodně šetřit a pokud vše dobře dopadne, bude znovu bez problémů chodit; na nožičky se normálně postaví a běhá, sice pajdavě, ale přece. I tak je to ale pro malé štěňátko náročný vstup do života. Původní majitelé se Pajdulky zřekli, nejsou s časových důvodů schopni poskytnou péči nemocnému pejskovi. Až se uzdraví, bude si proto znovu hledat nový domov, tentokrát už jen u opravdu zodpovědných a milujících lidí, kteří se ho ujmou s veškerou láskou a oddaností a budou o něj pečovat v časech dobrých i zlých.
1. 8. 2010
Pajdíček je statečný pacient a moc hodné štěňátko. Navzdory tomu, že mu šroub, na kterém má "navlečenou" zlomenou kost, prodřel svaly a kůži (viz fotogalerie), což musí dost bolet, nestěžuje si a běhá jakoby nic. Taky ale hodně odpočívá, protože pro jeho malé tlapky je to přece jenom velká zátěž. Trochu si ránu líže, ale dá si rozumně říct, že si stehy nemůže vykusovat, a zranění se mu pěkně hojí. Je trpělivý, někdy o něm skoro nevíme, odpočívá ve stínu u "strejdy" Bada a pozoruje okolí. Jednou z něj bude klidný, mírumilovný a oddaný pejsek, jen se musí uzdravit a najít tu správnou rodinu, tak mu prosíme držte palce.
8. 8. 2010
Pajdulka je šikulka, dokázal si z nožičky vytáhnout tyč, na které měl navlečené zlomené kůstky a která se mu doslova prodřela ven. Dle pana doktora ale kosti už natolik srostly, že nemá smysl mu šroub voperovávat zpátky, zlomeniny se už samy zahojí, jen musí zůstat co nejvíc v klidu.
20. 9. 2010
Pajda roste jako z vody. Je to veselé, optimistické štěňátko i po tom všem, co si prožil. Zranění se mu už téměř zahojila, jizvy nejsou patrné. Pajdíček už chodí i běhá, ačkoli trochu pajdavě. Po operaci se odrážel od obou zadních nožiček naráz, vypadal trochu jako klokánek. Dnes takřka nepoznáte, že má za sebou vážnou operaci tlapek. Dovádí na zahradě s ostatními pejsky, jejichž společnost miluje, a vydává se na první procházky s dobrovolníky. Doporučujeme ho do klidnější rodiny s většími dětmi, ale především tam, kde touží po mazlivém pejskovi a zaručí se, že mu poskytnou bezpečný a láskyplný domov po celý jeho život.

16. 10. 2010
Pajdíček chodí naprosto bez problémů. Kdo ho nezná, řekl by, že je to zdravý pejsek. Pajdulka v útulku roste jako z vody, snažíme se ho trochu vychovávat a učit poslušnosti. Je to rarášek, poslouchat se mu moc nechce, nejraději lítá s ostatními pejsky po zahradě. Je v útulku již dlouho a zasloužil by si konečně dobrý domov.

V útulku od: 29. 6. 2010

Fotografie

SABINKA - ZŮSTÁVÁ V ÚTULKU

Věk (V době příchodu do útulku): 2 roky

Charakteristika: Sabinka přišla poprvé do našeho útulku před rokem, tehdy byla odchycena v Opletalově ulici. Sabinku si vybrala paní z Jablonce a trvala na její adpoci i přesto, že na ni fenečka zkoušela pouštět hrůzu. Zdálo se, že Sabinka našla dobrý domov a trpělivou paničku. Bohužel, po roce nám ji paní vrátila. Jako důvod uvedla Sabinčinu svéhlavou povahu a finanční potíže, kvůli kterým ji nemůže dále živit. Co pro malou oddanou fenečku znamená po roce v normální domově vrátit se zpět do útulku ani nemusíme zdůrazňovat.
Sabinka je křížence malého pinče a po něm také zdědila svou povahu - je sice malá, ale nebojí se ozvat a ohlídat si svůj majetek a páníčky. Je to fenka jednoho pána, kterému je oddaná tělem i duší, rozený "závisláček a záprdeláček". Byla by ideálním společníkem ke starší paní nebo do klidné rodiny, kde ji budou mít rádi, budou se s ní hodně mazlit, ale zároveň ji budou respektovat, takže když nebude chtít, nebudou ji do ničeho nutit. Sabinka je ustrašený pejsek, potřebuje získat sebevědomí, pocit bezpečí a důvěry ve svého páníčka - pokud se mu to podaří, získá v Sabince úžasnou psí kamarádku do přízně i nepohody.

Sabinka je "nervní" fenečka, ublížilo jí, že vystřídala několik domovů. Velmi se upnula na Dášu Kubištovou, ta jediná dokáže se Sabinkou manipulovat, ostatním hrozí natržené kalhoty :-) Sabinka proto zůstává v útulku.

V útulku od: 6. 2. 2008; 4. 1. 2010

Fotografie

Štěňátko - NAŠLO NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Malá psí holčička byla nalezena opuštěná v Podhorské ulici v Jablonci. Je zdravá, pěkně vykrmená, těžko říct, jak se ocitla sama venku. Je to miloučký plyšák, mohlo by se jednat o křížence německého ovčáka, ale předpokládáme, že zdaleka nedosáhne jeho velikosti, bude spíš střední postavy. Fenečka je klasické štěňátko, hravá, dovádivá, potřebuje s láskou vychovat. Je hodná, mazlivá, není "upištěná" jak někdy štěňátka bývají.

V útulku od: 19. 5. 2011     UMÍSTĚNO: květen 2011

Fotografie

Labrador z Rýnovic - VRÁCEN MAJITELŮM

Věk: 2 roky

Charakteristika: Světlého labradora přivezla do útulku policie, která ho odchytila v jabloneckých Rýnovicích. Byl bez obojku, ale je dobře živený, takže hledáme původní majitele. Pejsek je přátelský, hodný, ale zatím se ještě trochu bojí.

V útulku od: 20. 5. 2011

Fotografie

ÁMOS - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Ámos alias Žmolek je krásný hnědý americký kokršpaněl. Našla ho policie opuštěného na Proseči. Byl ve velmi zbědovaném stavu, dlouhou srst měl úplně zcuchanou, místo uší dva velké, těžké zplstnatělé chomáče a spoustu blech. Na první pohled bylo jasné, že se toulá už dlouho. Byli jsme proto hodně překvapení, když jsme zjistili, že je pejsek čipovaný a čip je registrovaný na liberecký útulek, kde nám řekli, že kokřík má svého majitele. Pán si pejska z útulku adoptoval asi před rokem. Nedávno se tam byl ale zeptat, zda by psa nevzali zpátky, protože se údajně nedá ostříhat a kvůli tomu ho už nechce. V útulku mu nevyhověli, pejska nepřijali a pán se ho nejspíš zbavil tak, že ho vyhodil cestou domů do České Lípy; Ámos měl velké štěstí, že se mu nic nestalo, žádná osudná srážka s autem. U nás jsme Amiho naprosto bez potíží ostříhali (na fotce má ještě jednu tlapku neostříhanou, ale i na tom se pracuje, ve skutečnosti je to moc krásný pejsek :-) a vykoupali v protibleším šamponu. Kokříkovi se očividně ulevilo, chuchvalce byly těžké a neprodyšné, naštěstí neměl kvůli nim potíže s kůží.
Žmolík je velmi přátelský a srdečný pejsek, rád se nechá hladit a drbat, je kamarádský i k většině ostatních pejsků. Hodí se do bytu, není uštěkaný, ale potřebuje dostatek pohybu, je to přeci jenom temperamentní kokřík.

V útulku od: 28. 4. 2011     UMÍSTĚN: květen 2011

Fotografie

JAKE (džejk) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Francouzský buldoček černé žíhané barvy se údajně dva dny potuloval v Rýnovicích v ulici Na Úbočí. Jedná se o nekastrovaného a nečipovaného psa; mysleli jsme si, že se jenom někomu zatoulal, majitele se ale nepodařilo vypátrat. Jake je klasický zástupce svého plemene, přátelský a společenský pejsek, má rád lidi i psy, nebojí se ovšem dát najevo svou převahu, i když je o hodně menší. Kdo má rád francouzské buldočky, jistě ho se mu Jake zalíbí.

V útulku od: 9. 4. 2011     UMÍSTĚN: květen 2011

Fotografie

SUNNY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Sunny je malý sluníčkový pejsek, takový brouček hodný, zpočátku trochu ustrašený. Jedná se o křížence jorkšírského teriéra, vypadá velmi podobně, je jen o něco větší (cca 6 kilo). Byl nalezen v ulici Korejská, bez obojku a známky, ale má ostříhaný kožíšek, takže se o něj asi někdo staral, bohužel se o něj nikdo nepřihlásil.

V útulku od: 8. 4. 2011     UMÍSTĚN: květen 2011

Fotografie

SIM - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Sim je kříženec jorkšírského teriéra, jen o něco málo větší než čistokrevní jedinci (cca 6 kilo). Má delší stříbrno-béžový kožíšek, který měl ostříhaný. Byl nalezen policií v Pasekách. Simeček je milý pejsek, přátelský k lidem i k ostatním psům. Je živý, rád chodí na procházky. Hodí se i k dětem, není uštěkaný.

V útulku od: 29. 4. 2011    UMÍSTĚN: květen 2011

Fotografie

TONÍČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Toníček je krásný světlý kříženec zlatého retrívra. Byl odchycen opuštěný na Maxově před restaurací U Toníčka. Je to ještě štěně, hravé a dovádivé, s přátelskou povahou. Je temperamentní, hodí se k aktivním lidem nebo do mladé rodiny, může být i s dětmi. Ostatní pejsky v útulku považuje za své kamarády. Může bydlet i venku v kotci, musí mít však dostatečný pohyb a hlavně kontakt se svými páníčkem, je to společenský pes.

V útulku od: 26. 3. 2011     UMÍSTĚN: květen 2011

Foto

ROCKY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Rocky je čistokrevný černý labrador. Byl odchycen policií na Vrkoslavicích, zřejmě se zatoulal kvůli háravkám. Rocky je kus psa, dobře stavěný, živý, miluje pohyb. Je rád mezi lidmi, s pejsky je nekonfliktní. Hodí se do aktivní rodiny s domkem a zahradou. Má rád procházky a výlety. Není uštěkaný, ale své území si dokáže ohlídat. V útulku bydlí v kotci, ale je vděčný za každou chvilku, kterou může strávit mezi pejsky a s lidmi.

V útulku od: 27. 2. 2011     UMÍSTĚN: květen 2011

Fotografie

FERDA - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Ferda je středně velký, štíhlý kříženec pudlíka, hezky zbarvený. Byl odchycen v Kokoníně Městskou policí "za potulku". Je to mladý a poměrně živý pejsek, přátelský, ale při prvním kontaktu s cizími lidmi zatím opatrný. Chybí mu jeho páníček, v útulku běhá za námi a je nešťastný, když ho necháme někde samotného, to štěká a pláče; hodil by se proto k někomu, kdo je většinu dne doma nebo bydlí v domku, kde by Ferdíkovo naříkání neobtěžovalo sousedy. Až si Ferda na nový domov zvykne a zjistí, že ho páníček neopustí a pokaždé se mu vrátí a zůstane s ním až do smrti, nebude problém nechávat ho doma samotného. Jinak je to milý, přátelský a mazlivý pejsek, snáší se dobře s ostatními psy.

V útulku od: 14. 4. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

BLACK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Černý labradorský retrívr, menší postavy, byl nalezen na Černé Studnici. Jedná se o odrostlé štěně. Zpočátku je bázlivý, potřebuje trochu času k rozkoukání, ale poté se z něj stane přátelský a živý pejsek. Rád chodí s dobrovolníky na procházky, nebo dovádí na zahradě se psy. Hodí se i k větším dětem a do bytu, pokud bude mít dostatek procházek.

V útulku od: 10. 4. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

FOUSENKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Malinká živá fenečka, kříženka knírače nebo hrubosrstého jezevčíka, byla nalezena policií v Rýnovicích. Je to rozkošné štěňátko, kamarádí s každým, s lidmi, s dětmi i s pejsky. Mnoho nevyroste, takže se hodí i do bytu.

Fousenku si vzala mladá paní, která ji chtěla pro svého přítele. Po pár dnech v adopci však našla opuštěnou Fousenku městská policie v Tanvaldě. Příslušník policie ale místo aby nalezenou fenečku předal do útulku, odvezl ji soukromým autem na cvičák v Desné, kde ji zavřel do kotce a odjel. Fousenku naštěstí poznala naše známá, která na cvičák chodí s pejskem. Zorganizovala záchrannou akci a Fousenka ještě týž den našla nový domov, doufáme, že již trvalý. Kontaktovali jsme původní majitelku, která si od nás Fousenku adoptovala, bohužel telefony nezvedá a na maily nereaguje.

V útulku od: 9. 4. 2011     UMÍSTĚNA: duben 2011

Fotografie

Tlusťoušek - VYZVEDLI SI JEJ MAJITELÉ

Věk: 2 roky

Charakteristika: Černobílý francouzský buldoček byl nalezen opuštěný na hlavní silnici ve Smržovce a zatím ho nikdo nehledal. Je to přátelský pejsek, kamarádí se s lidmi i s ostatními psy. Prvního buldočka, který k nám přišel před necelými 14-ti dny jsme pojmenovali Jake a jelikož tenhle je o nějaký ten faldík kulatější, nemůže se jmenovat jinak než Tlusťoch :-)

V útulku od: 23. 4. 2011

Fotografie

LESÁNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Lesánek je malý pes, kříženec dlouhosrstého jezevčíka a možná špice; má delší černý kožíšek a hezkou kulatou hlavičku. Jeho jméno souvisí s lesem, kde se před námi schovával. Myslíme si, že ho nějaký "dobrák" vyhodil u útulku, protože se ho chtěl zbavit. Lesánek se ale cizích lidí bojí (aspoň ze začátku), takže vůbec nebylo snadné ho chytit. Lovili jsme ho kolik hodin v lese a na loukách kolem útulku, nakonec se nám ho podařilo nalákat na neodolatelnou fenku Berušku a na piškoty. Když Lesánek pochopil, že mu od nás nebezpečí nehrozí, přestal se klepat strachy a stal se z něj mazlík, co by byl nejraději pořád se svou paničkou. Je to hodný pejsek, potřeboval by klidný domov, nejlépe u starších lidí; protože je ale mladý, musí mít dostatek procházek a pohybu. Ostatním pejskům se spíš vyhýbá, není uštěkaný.

V útulku od: 28. 2. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

ARGO II - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1-2 roky

Charakteristika: Argo je mladý přátelský pitbulteriér odchycený v Rýnovicích. Po jeho převzetí do útulku nám volala jeho majitelka. Řekla, že se jí ztratil a chtěla si ho vyzvednout. Když se tak v domluvený den nestalo, volali jsme jí zpátky, telefon však zvedl cizí člověk. Argo je stále v útulku, takže pro něj hledáme nový domov. Jedná se o poměrně temperamentního psa zlatobílé barvy, štíhlé postavy (potřeboval by trochu přibrat). Je kamarádský k lidem i ke psům, má rád procházky. Bude skvělým parťákem mladých, aktivních lidí, kteří mají zkušenosti s větším psem. Kvůli krátké srsti by měl bydlet uvnitř, v bytě nebo v domě.

V útulku od: 1. 2. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

FÍK MAXIPES - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Fík je opravdový maxipes, pravděpodobně se jedná o bobtaila nebo jeho křížence - je velký, s dlouhou huňatou srstí, která si ze začátku vyžádá více péče, je trochu zanedbaný. Byl odchycen na jabloneckém autobusovém nádraží. Na svoji velikost je dost živý. Umí překvapivě vysoko skákat, což zjistíte zejména tehdy, když vás bouřlivě přivítá a nadšeně vám olíže obličej :-) Fík vítá každého návštěvníka, se všemi je hned kamarád. S pejsky vychází také v dobrém, ale ne každému se líbí jeho neohrabaná náruživost do hry, přece jenom, Fík je maxipes. Je to vlastně ještě štěně, i když trochu přerostlé, rychle se proto přizbůsobí novému prostředí. Páníček by ho měl ale od začátku cvičit a správně vychovávat.

V útulku od: 9. 1. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

NORIS - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 7 měsíců

Charakteristika: Noris je štěně pitbulteriéra, kterého si jeho páníček pořídil na hlídání. Jenže měl představu, že si koupí štěně, dá ho na zahradu a ono bude vzorně hlídat a samo se naučí poslouchat. Takhle to samozřejmě nefunguje, takže Noris vyrůstal na zahradě jako dříví v lese a protože se nudil, začal utíkat (postupně si vytvořil okruh, kdy chodil do místních supermarketů na salám :-) Neustále ho někdo odchytával, buď policisté nebo my. Páníček platil pokuty a pokud to šlo, tak si bral raději Norise sebou do práce, jenže to nebylo možné podaždé. Po pár měsících už pánovi došla trpělivost a řekl, že už Norise nechce. Takže ten malý šmudla teď čeká v útulku, jestli si ho vyhlédne někdo zodpovědnější, aktivnější, kdo by na něj měl víc času. Je to hodný pes, nepere se, má rád lidi a procházky. Díky tomu, že ho bral páníček do kanceláře, umí se v tomto prostředí vzorně chovat.

V útulku od: 10. 2. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

BENDŽO - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: do 1 roku

Charakteristika: Bendžo je menší štíhlý pejsek, patrně kříženec pinče, pískově hnědé barvy, s krátkou srstí. Byl odchycen policií v Liberecké ulici. Je to milý psík, spočátku je k cizím lidem opatrný, ale jak jim jednou začne důvěřovat, je jejich věrným stínem a oddaným kamarádem. Je živé povahy, rád dovádí na zahradě s ostatními pejsky a chodí na procházky. Je vhodný i do rodiny k dětem.

V útulku od: 22. 2. 2011    UMÍSTĚN: duben 2011

Fotografie

Bordeauxská doga - VRÁCENA MAJITELCE

Věk: 2 roky

Charakteristika: Fenka bordeauxské dogy. Pobíhala opuštěná v Lukášově směrem na Harcov, nakonec vběhla na zahradu jednoho domu. Majitelka domu fenu odchytla na vodítko, přivázala k plotu a šla volat policii. V okamžiku, kdy fena zjistila, že je přivázaná, stala se z přátelského pejska agresivní bestie, ani to nejde říct jinak. Bylo hodně těžké se k ní jenom přiblížit a nasadit jí smyčku odchytové tyče. Nakonec se nám ji podařilo za asistence policie nasoukat do auta a odvézt do útulku. V kotci potom startovala na každého, kdo prošel kolem. Říkali jsme si, že bude bude hodně těžký oříšek, mít tak agresivního psa v útulku. Nicméně se ukázalo, že fenka je "jenom" vystrašená a když zjistila, že jí neublížíme, pomalu se zklidnila. V útulku je krátce, stále si na ni proto dáváme pozor (a ona na nás), ale myslíme si, že se časem a správnou výchovou všechno zlepší. Fena není čipovaná ani tetovaná, je proto těžké dohledat majitele i takhle málo obvyklého plemene. Pokud se majitel neozve, budeme fenu klasicky nabízet. Ujmout se jí mohou ale pouze zkušení pejskaři, kteří už vědí, jak správně k psovi podobného plemene přistupovat a jak jej cvičit. Fenka není k ostatním psům agresivní.

Fenka se jemnovala Saša a utelka majitelům v Jablonci před obchodem, domov má ale ve Smržovce. Paní se velmi divila, proč takového mazlíka jakým je Saša vodíme na odchytové tyči :-D

V útulku od: 19. 3. 2011

Fotografie

BONNY A CLYDE - NAŠLI NOVÝ DOMOV

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Dvě odrostlá štěňata, kříženci hrubosrstého jezevčíka, byla odchcycena v Harrachově. Pravděpodobně se jedná o sourozence (původně jsme si mysleli, že jde o fenku a pejska, zmýlily nás informace od původních nálezců - důvěřuj, ale prověřuj, takže jsme museli Bonnie přejmenovat na Bonnyho :-) Bonny má delší hnědý kožíšek a je o chlup větší, menší černý Clyde se spíš podobá drsnosrstému jezečíkovi, je legračně rozježený. Oba pejskové jsou hodně temperamentní, vždyť to jsou ještě hravá štěňátka, vyžadují hodně pozornosti a hlazení. Chodí všude spolu, je to taková uňafaná, rozlítaná a rozjívená "dvouhlavá saň" :-) Rádi bychom, kdyby se našel domov pro oba pejsky společně, jsou ale mladí, asi by si zvykli i jeden bez druhého, není to proto výslovnou podmínkou. Přestože jsou malí, vyžadují hodně pohybu, hodí se proto do mladé rodiny nebo k aktivním lidem.

V útulku od: 2. 2. 2011    UMÍSTĚN: únor 2011

Fotografie

KETY - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Ketynka je nejspíš kříženec rotwajlera, ale není tak robustní a povahově je to sluníčko. Od prvního okamžiku si oblíbila paničku Dášu, od které se nechce hnout na krok a neustále za ní běhá "jako pejsek". Je vděčná za pohlazení a za chvilky, kdy se jí člověk věnuje. Je hodně temperametní a velká kamarádka s Pajdou, se kterým se neustále "kočkují" a dovádí. Potřebuje aktivní páníčky a hodně pohybu. Na kočičky ve voliéře doráží, takže by měla jít raději někam, kde nemají další domácí mazlíčky. Ketynka byla odchycena policií na Podhorské ulici. Zřejmě byla čestvě po štěňátkách, protože měla nalité cecíky. Bohužel se nám štěňátka nepodařilo vypátrat. Ketynka už je ale v pořádka, na štěňátka ani nevzpomene, hlavně, když má s kým dovádět :-)

V útulku od: 16. 11. 2010    UMÍSTĚNA: únor 2011

Fotografie

Štěňátko VLČEK - NAŠLO NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Vlček je štěně křížence německého ovčáka. Kožíšek má celý černý a hodně huňatý. Byl nalezený opuštěný na Žižkově Vrchu. V dospělosti to bude velký pes, ideální hlídač na zahradu do kotce, samozřejmě s dostatkem procházek a kontaktu s páníčkem. Teď je to zatím malé psí miminko, hodně živé, neustále někde lítá a s někým dovádí. Páníček ho musí všemu trpělivě a s láskou naučit, od nedělání loužiček (ale to už zvládá dobře :-) po skvělou poslušnost.

V útulku od: 14. 1. 2011    UMÍSTĚNA: únor 2011

Fotografie

JESSIE - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Malá, drobná fenečka zatím neměla lehký život. Její historii se nám podařilo dopátrat k okamžiku, kdy ji jako odrostlejší štěně kamenovali výrostci. Zachránila ji mladá romka, která si ji však nemohla nechat, nicméně fenečku místo do útulku dala bezdomovcům. U nich Jessinka strávila několik horších i lepších měsíců. V létě bylo hej, toulala se s nimi a s fenkou ovčáka Alfou po Jablonci. V zimě to již bylo horší. Ve vysokých mrazech ji moc nezahřál ani obleček, do kterého jí oblékali. Protože skupinka opuštěných lidí a psů přespávala pod mostem u Nisy (bezdomovci nemohou se psy do azylovéhu domu), netrvalo dlouho a Jessin páníček musel do nemocnice s omrzlinami na nohou. Jeho družka ho každý den chodila do nemocnice navštěvovat. Naneštěstí uvazovala obě fenky před nemocnicí u odpadkového koše a nechávala je několik hodin v zimě na sněhu. Na promrzlé, nešťastné a uštěkané fenky si neustále stěžovali lidé kolem, nepomohla ani naše domluva. Když se to již po několikáté opakovalo, putovaly fenky do útulku. Velkou Alfie, která je již starší a velmi fixovaná na svého pána, jsme vrátili zpátky; prohlédl ji veternář (na svůj věk je v pořádku), dostala od nás trochu krmiva (nicméně by spíš měla držet dietku, je dost kulatá) a prášky na klouby na pajdavé nožičky a budeme ji nadále kontrolovat. Mladá Jesinka má ještě šanci najít dobrý domov. Je milá, má ráda lidi, je vděčná za pohlazení. Je to takové lepidílko, večně v patách paničkám Dášám, nehne se od nich na krok. Je čistotná. Může jít i do rodiny k dětem, ideálně někam, kde se jí budou hodně věnovat, protože moc neumí být sama.

V útulku od: 31. 1. 2011    UMÍSTĚNA: únor 2011

Fotografie

SHEILA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Sheila (šejla) je nalezeneček z Mlýnské ulice (před Vánoci jsme měli v útulku velmi podobnou fenečku Sandru, nalezenou ve stejných místech, takže se domníváme, že se jedná o sourozence od velmi nezodpovědného chovatele). Sheilinka je zřejmě o kříženka brazilské fily, v dospělosti bude větší velikosti. Je hodná a mazlivá, nepatří vyloženě ke štěňátkům-raráškům, takže může jít i do rodiny s dětmi. Je čistotná. Kvůli krátké srsti musí bydlet v teple, nehodí se proto celoročně do kotce.

V útulku od: 10. 2. 2011    UMÍSTĚNA: únor 2011

Fotografie

MARIO - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Mario je maltézáček nebo jeho povedený kříženec, je drobné postavy, s dlouhým bílým kožíškem. Přidal se k lidem na procházce v Lukášově a šel s nimi až k paneláku do Mšena. Jeho ušmudalný kožíšek svědčí o tom, že se zřejmě toulal delší dobu. Mario je mazlivý, má rád lidi (a pejsky), je hodně společenský. Je vhodný do bytu, do rodiny s dětmi, hlavně někam, kde se mu budou hodně věnovat. Vyžaduje pravidelnou péči o srst.

V útulku od: 13. 1. 2011    UMÍSTĚN: únor 2011

Fotografie

ČENDÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Čendík běhal opuštěný kolem Tesca na Šumavě s velkou, pouťovou mašlí kolem krku. Protože se hodně podobá našemu třínohému Čendovi za mlada, dostal podobné jméno. Je to středně velký pejsek (cca 12 kg), se zajímavě zbarveným šedomodrým kožíškem, kterým prosvítá hnědé žíhování a s bílou náprsenkou. Čendík je úžasný alíkovatý voříšek, vzhledem i povahově – temperamentní, živý, sebevědomý a zároveň oddaný strážce rodinného sídla a pohody. Má moc rád pohyb a aport, určitě by byl výborným závodníkem agility nebo parťákem ke kolu či při běhání. Dokáže neúnavně aportovat. Miluje lidi, může se uvrtět nadšením, když se mu věnují - čím víc lidí, tím větší je šance na nějakou zábavu a tu on má moc rád :-) S ostatními pejsky vychází v dobrém. Není vhodný k dalším domácím zvířatům, protože jeho životním mottem je - cokoli se hýbe, je potřeba chytit. Je však učenlivý, takže správně vedenou výchovou dokáže šikovný páníček překonat i tento "problém". Čendík by uvítal teplý pelíšek v domě a velkou zahradu na dovádění.

Podívejte se na fotografie Čendíka z natáčení Chcete mě?

V útulku od: 12. 12. 2009     UMÍSTĚN: únor 2011

Fotografie

BRENDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Větší fenka, zřejmě kříženka bernského salašnického psa, byla odchycena na Vrkoslavicích. Na sobě měla modrý kožený obojek. Brendička je roztomilé štěně, vyloženě plyšový medvídek. Bude úžasnou kamarádkou k dětem. Může bydlet na zahradě v kotci, ale potřebuje hodně pohybu, protože je dost temperamentní, a hodně kontaktu s páníčkem, protože je velmi mazlivá. S poslušností to není moc slavné, ale je mladá a učenlivá, bez problémů se naučí základním povelům.

V útulku od: 17. 1. 2011    UMÍSTĚNA: únor 2011

Fotografie

LENNY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 10 měsíců Charakteristika: Lenny je krásný světlý labrador, není tolik robustní jak bývá zvykem, spíš štíhlý a nohatý, je to líbivá kombinace. Je dost živý, potřebuje aktivní páníčky, kteří s ním budou chodit na pravidelné procházky a výlety, v létě si jistě zamiluje i vodu. K ostatním pejskům je přátelský, jak může, přidá se ke každé lumpárně :-) Hodí se i k větším dětem. Kvůli krátké srsti by měl bydlet doma.

V útulku od: 13. 1. 2011    UMÍSTĚN: leden 2011

Fotografie

BEDŘÍŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Malý Bedříšek svou původní majitelku omrzel natolik, že se zcela vážně rozhodla ho vyhodit na ulici. Před krutým osudem ho zachránili mladí lidé, kteří ho přinesli ke své známé do kočičího depozita. Ani tady však Bedříšek zůstat nemůže, proto pro něj hledáme nový, tentokrát již definitivní domov. Bedříšek vypadá jako kříženec jezevčíka a knírače - postavičku má jezevčíkovitou, černé fousky a kožíšek nejspíš po knírači (v dospělosti bude maximálně středně veliký, spíš takový přerostlý jezevčík). Je dost živý a rozdováděný, potřebuje hodně pohybu a procházek. Hodil by se k dětem, které by ho dokázaly utahat, rozhodně k někomu aktivnímu. Je velmi kamarádský a společenský, dožaduje se pozornosti. Novým páníčkům se odvděčí svou oddaností a rozvernými kousky, kterými bude rozveselovat jejich život.

Vloženo 25. 1. 2011

Fotografie

LOJZINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Lojzinka je středně velká fenka, ale drobná a hodně hubená, musela být venku opuštěná delší dobu. Lidé, kteří ji k nám přivezli, ji viděli běhat několik dní ve Skřivánčí ulici (pod veterinou MVDr. Baudyše). Je to hezký kříženec, trochu jako naše Zuzanka, má něco z pinče nebo možná kokříka. Ze začátku se trochu bála, asi jako většina pejsků v novém prostředí, ale rychle se rozkoukala a teď nám předvádí, jak hbité má tlapky a jak dovede dovádět s ostatními pejsky na zahradě; málokdo jí stačí. Je vděčná za pohlazení, bude to závisláček. Určitě bude šťastná za paničku, která jí bude hodně hladit, hodně s ní chodit ven a hodně jí vyvářet, aby přibrala :-) Může jít i do rodiny k větším dětem.

V útulku od: 19. 1. 2011    UMÍSTĚNA: leden 2011

Fotografie

ALEXANDR - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Alexandr Veliký, lidově Alex, je dalším z rodu "slonů v porcelánu" :-) Pokud jsme si mysleli, že Nora nebo Cvoček jsou blázniví psi, temperamentní, neposlušní, "tahaví" na procházkách, tak vedle Alexe jsou to zlatíčka. Nic ve zlém, Alexandr je přátelský, má rád lidi i další psy, nepere se, zbytečně neštěká, problémem je jen jeho velikost a to, že doposud asi vyrůstal jako dříví v lese. Jedná se zřejmě o křížence ovčáka a dogy, s krátným, ale huňatým kožichem. Jednoho rána ho našla mladá paní, jak sedí u jejich domovních dveří domku na Maxově. Raději zavolala do školy a omluvila své děti, že nemohou přijít, protože jim před barákem sedí pes baskervilský. Alex má ale děti rád, neublížil by jim. Je to odrostlé štěně, potřebuje pevnou ruku a řádný výcvik. Bude ideální jako hlídač k domu, odradí nejen svým zjevem, ale i chováním, skutečně nikoho cizího na pozemek nepustí. Alexe dáme pouze zkušenému chovateli nebo tomu, kdo již velkého psa měl a bude ochoten s ním obsolvovat výcvik, ideálně muži, který bude mít u Alexe přece jen větší respekt než panička. V Alexovi získá oddaného přítele, neúplatného ochránce i vděčného společníka na procházky a výlety.

V útulku od: 30. 11. 2010     UMÍSTĚN: leden 2011

Fotografie

ČERTÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 6 let

Charakteristika: Čertíček je menší pejsek (cca 10kg), s krátkým černým kožíškem. Jeho příběh nepatří zrovna k těm šťastným. Čertík žil s pánem, který při rozvodu přišel o veškerý majetek, takže museli na ulici. Tady se protloukali jak se dalo, spali pod mosty nebo pod schody v panelácích, v zimě se chodili ohřívat do supermarketů, pán občas zaháněl žal vínem. Čertík s ním snášel dobré i zlé, měl ho rád a nikdy mu neutekl, i když byl pořád na volno. Když udeřila zima, chodila za nimi každý den hodná paní, která pomáhá i v našem útulku, nosila jim teplou polévku a Čertíčkovi pořídila obleček, protože by jinak v krátkém kožíšku zrmznul. Prosincové mrazy však byly neúprosné, takže když pána odvezla záchranka s omrzlinami do nemocnice, putoval Čertík do útulku. To samé se stalo už loni, na jaře si Čertíčka pán vyzvedl. Nicméně tohle nejde opakovat donekonečna. Neumíme bohužel pomoci člověku, ale rádi bychom pomohli aspoň pejskovi. Touto cestou proto hledáme pro Čertíčka hodné lidi, kteří se ho ujmou, dají mu trvalý, klidný a láskyplný domov. Čertík je velký mazlík, ohromně vděčný za pohlazení, umí být věrný. Je čistotný, může bez problémů bydlet v bytě, ideálně u starších lidí, stačí mu kratší procházky. Najde se někdo, kdo mu dá druhou šanci a vynahradí mu nelehké chvilky života bez domova?

V útulku od: 4. 1. 2011     UMÍSTĚN: leden 2011

Fotografie

LADYNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Ladynka je krásná, béžově krémová fenka s bílým proužkem na hlavě a velkýma očima. Přivezl ji k nám pán z Držkova společně se dvěma kocourky, protože se o ně kvůli exekuci bytu nemohl nadále starat. Ladynka je moc hodná, ale podobně jako kocourci vyžaduje laskavé a mírné zacházení, protože se hodně bojí. Na první pohled jí chybí sebedůvěra, ale zároveň je vidět, že by se moc chtěla k někomu upnout, mít svého páníčka, který by ji ochraňoval, hladil a chodil s ní na procházky.

V útulku od: 5. 1. 2011     UMÍSTĚNA: leden 2011

Fotografie

BABU - ZEMŘELA

Věk: 14 let

Charakteristika: Hledáme moc hodné a trpělivé páníčky pro starou pudlinku. Tady je její příběh od současné paničky:
"Fenečku, které říkám Babu, jsem adoptovala 27. 8. z libereckého útulku. Bohužel jsem nedostala žádné informace o jejím stavu. Pudlinka se první dny stále třásla, veškerou potravu vyzvracela, bála se všech zvuků, bála se ruky, počůrávala se každou hodinu. Pravé očičko má slepé, zřejme vyražené, na levém má šedý zákal, takže příliš toho nevidí, na pravé ouško je hluchá. Podle všech příznaků chování se jedná o týraného pejska, který nezažil v životě nic dobrého. Zřejmě byla chovaná v kotci, protože neznala čůrání na trávu, po vypuštění na zahrádku vyhledala betonový chodníček, na který se teprve vyčůrala. Také doma na dlažbu udělala loužičku, aniž by chápala, že se to nesmí. Hned od prvního dne se na mě patologicky navázala, k ostatním lidem měla nedůvěru, takže pohlazení od jiného člověka než ode mne ji vylekalo. Nyní po měsíci se velice zklidnila a je velmi milá. Granulky přijímá dobře, nezvrací, ale musí dostávat krmení 3x denně po menších dávkách. Velmi špatně snáší moji nepřítomnost po dobu zaměstnání. Je nervově labilní a vše ji rozruší, takže naříká. Vyžaduje hodně pozornosti, stále by se mazlila a chovala. Potřebuje se vyčůrat každé cca 3 – 5 hodin, ale přes noc spí dobře a vydrží nečůrat do rána. Potřebovala by páníčky, kteří již nechodí do práce, nejlépe penzisty s domečkem a zahrádkou, aby se jí mohli plně věnovat a ošetřovat její bolavou dušičku a stále hnisající očičko vyplachovat odvarem z bylinek. Chodím do práce na 8 – 10 hodin denně a mám doma ještě tři pejsky a dva kocourky, takže se nemohu věnovat výhradně jí, což by pro ni bylo nejlepší, aby byla jediným zvířátkem v domácnosti. K ostatním zvířatům se chová dobře, moc jí nezajímají, nehraje si. Pravděpodobně neví, co to je. Do útulku ji v žádném případě zpět nedám, to by pro ni znamenalo smrt. Případný zájemce musí být zodpovědný a obětavý.

Zemřela 23.12.
"Dobrý den paní Kubištová, chci Vám napsat, že Babunka 23.12. zemřela na selhání ledvin. Dostala ledvinovou koliku, hned jsem volala svému panu doktorovi, přijeli jsme k němu a ten doporučil eutanazii. V jejím věku již prý není naděje na vyléčení a bylo by pravděpodobné, že i kdyby stav stabilizoval, nebylo by to na dlouho. Měla bolesti a tekla z ní krev. Byla koncem ledna objednaná na sterilizaci. Nakonec ty potíže ale byly asi z urologického důvodu. Snad proto také měla potíže s udržením moči. Chuděrka malá, byla vděčná za každou pozornost a stále se chtěla chovat, dokonce už tolik ani nežárlila na mé další pejsky a celkově byla klidnější. Nejvíc mě štve, že když jsem jí dala konečně dohromady, odešla. Snad alespoň těch 6 měsíců co byla u mně, měla lepší život a jsem ráda, že nezemřela v útulku. Teď si žádného pejska brát nebudu, ale časem si určitě zase nějakého útulkáčka vezmu a tentokrát bych si vybrala u Vás. Děkuji Vám za pomoc, a do nového roku přeji hodně zdraví, radosti a hodně dobrých konců pro Vaše pejsky . Ještě jednou děkuji a zdravím ze zasněženého Českého ráje. Renata H."

Vloženo: 25. 10. 2010

Fotografie

DENISKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 1 rok

Charakteristika: Deniska byla odchycena Městskou policií ve Smržovce. Jedná se o křížence jezevčíka a možná knírače, postavou je větší jezevčík. Je moc hodná, mazlivá, zdrženlivější, v kotci neštěká a nepláče. Byla by vhodná do klidnější rodiny nebo ke starším lidem, kteří s ní rádi budou chodit na procházky do přírody. Deniska byla očipovaná, novým páníčkům stačí jenom čip zaregistrovat na své jméno.

V útulku od: 3. 12. 2010     UMÍSTĚNA: leden 2011

Fotografie

ALFONS - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Alfons neboli Alfík je menší kříženec údajně ohaře. Do útulku ho přivezl pán s tím, že se stěhuje a nemůže si psa vzít sebou, proto ho musíme převzít, jinak ho někde uváže (vzhledem k přeplněné kapacitě je takové vydírání surové, takhle se opravdu nemůže postupovat!). Alfík byl z odchodu svého pána velice nešťastný, choulil se v rohu kotce a první dny dokonce odmítal jíst. Teď je to již lepší, k lidem, které zná, je přátelský a vděčný za pohlazení. Doporučujeme ho lidem, kteří již nějaké zkušenosti s pejskem měli a budou vědět, že k Alfovi musí přistupovat opatrně a s trpělivostí. Zároveň musí být fyzicky zdatní, protože Alf je sportovec tělem i duší, miluje procházky a pohyb, nejraději by celý den běhal s pánem po lese. K nedominantním pejskům je hodný, protože je zatím pořád trochu vystrašený a neváhá vycenit své bílé zoubky, je lepší provádět setkání s cizími pejsky pod dohledem a na vodítku.

V útulku od: 11. 12. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

ČAKÝNEK z Rýnovic - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 14 let

Charakteristika: Malého šedého pudlíčka našli policisté na silnici u rýnovického kostela. Byla zima a pejsek byl prochladlý, první mrazivou noc by určitě nepřežil. V útulku se zahrabal do deky v pelíšku, vděčný za teplo. Pudlíček je starší pejsek, ale na svůj věk je vitální, zvládá bez potíží klidné procházky, je rád na zahradě a nevadí mu ani sníh. Ostatních pejsků si nevšímá. Doufáme, že se nám podaří najít původní majitele, možná se jim jenom nedopatřením ztratil. Pokud ne, byli bychom rádi, kdyby se ho ujali starší páníčkové, u kterých by mohl v klidu dožít.

V útulku od: 27. 11. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

GOLIÁŠ - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2-3 roky

Charakteristika: Goliáš je navzdory jménu mrňavý srnčí pinč. Je kamarádský a společenský, jistě přinese novým páníčkům hodně radosti a zábavných chvilek. Byl odchycen opuštěný ve Mšeně.

V útulku od: 22. 12. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

VLASTÍK - VRÁCEN MAJITELŮM!

Věk: 8 let

Charakteristika: Starší, ale temperamentní pejsek byl odchycen u novoveského koupaliště. Myslíme si, že zde byl na záletech, v útulku je totiž z každé fenky paf. Vlastík je dlouhosrstý voříšek, možná kříženec jezevčíka. Má trošku svou hlavu, člověk ho musí respektovat, ale pak v něm získá nenáročného kamaráda. Je vitální, zdravý, rád chodí na nenáročné procházky.

V útulku od: 23. 12. 2010

Fotografie

ŠTĚŇÁTKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk : 7 týdnů

Charakteristika: Dvě malé psí holčičky jsou třetí várkou štěňátek od bezdomovce Tomáše, který bydlí v lesním lomu (doufáme, že jsou už opravdu poslední; dvě fenky má již vykastrované, třetí půjde na kastraci až se udají její štěňátka). Přestože Tomáš žije jako poustevník, má své pejsky rád a stará se o ně vzorně (možná lépe než leckterý "normální" člověk). Přesto bychom chtěli dát štěňátkům šanci na lepší bydlení, aby žila v domku nebo v bytě, měla teplý suchý pelíšek a páníčka sama pro sebe. Bílá fenečka je odvážnější a temperamentnější, černá se více drží v pozadí a je klidnější. Budou menšího vzrůstu, kolem 10kg. Jsou odčervené a očkované.

V depozitu od: 29. 11. 2010     UMÍSTĚNA: prosinec 2010

Fotografie

ALF - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Alfík byl odchycen policií v centru Jablonce. Je to hezký bílý kříženec možná jezevčíka nebo westíka, s dlouhým kožíškem. Když jsme mu ho ostříhali, stal se z Alfa roztomilý plyšák. Je mladý, ale patří ke klidnějším pejskům, není to žádný rozjívenec. Je poslušný, mazlivý a přátelský. Jedinou menší chybičkou je, že si štěkáním vynucuje páníčkovu pozornost, ale nemá problém zůstat sám, to vydrží být potichu. Stačí mu kratší, ale pravidelné procházky, nemusí hodiny běhat po lese. Hodil by se proto i ke starším nebo "méně akčním" lidem. Může jít i do rodiny s dětmi.

V útulku od: 18. 6. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

OLÍVIE - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 1 rok

Charakteristika: Olívie neboli Olinka je krátkosrstý kříženec menší postavy na delších nožkách. Jako fenečka je spíš poddajné a klidnější povahy. Jak je vidět z fotky, na které se chystá na procházku s osmiletou Kačenkou, nemá s dětmi problém, může odejít do rodiny jako jejich společnice a kamarádka, se kterou si užijí spoustu legrace. Je celkem poslušná, na vodítku netahá, k ostatním pejskům je hodná.

V útulku od: 16. 12. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

CVRČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 2 roky

Charakteristika: Cvrček je krémově zbarvený voříšek s delším kožíškem, malé postavy (větší jezevčík, cca 10 kg). Toulal se několik dní v Rýnovicích na sídlišti. Na sobě měl barevný textilní obojek a druhý hnědožlutý proti klíšťatům, ale bez známek. Je to statečný pejsek, i přes malou postavu si dokáže ohlídat svůj majetek a paničku, i kdyby ne jinak, tak aspoň neohroženým štěkáním z náruče :-) Je mladý, živý, ale nikoli nezvladatelný, může jít i jako kamarád k dětem. Ostatní pejsci mu nevadí.

V útulku od: 13. 12. 2010     UMÍSTĚN: prosinec 2010

Fotografie

SANDRA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Štěňátka křížence staforda či brazilské fily někdo odložil v igelitce u popelnic. Jedo již našlo nový domov, malá Sandra na něj ještě čeká. Je to hravé a živé štěňátko, které potřebuje společnost, neustále se někomu motá pod nohy nebo pod tlapky. Správnou a důslednou výchovou z ní vyroste krásný, poslušný pes, který bude dělat páníčkovi jenom radost.

V útulku od: 1. 12. 2010     UMÍSTĚNA: prosinec 2010

Fotografie

IVANKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 1 rok

Charakteristika: Mladá fenka zlatého retrívra byla odchycena opuštěná ve Mšeně. Je čipovaná, ale čip nebyl registrovaný, tudíž nelze dopátrat majitele. Ivanka je klasický zástupce svého plemene, hodná, klidná, miluje lidi a děti, ráda chodí na procházky a nosí aport. Je zbytečné k ní cokoli dalšího dodávat, pokud chcete oddaného pejska do rodiny a k dětem, Ivanka se vám bude určitě líbit.

V útulku od: 1. 12. 2010     UMÍSTĚNA: prosinec 2010

Fotografie

BARBORKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk (v době příchodu do útulku): 2 měsíce

Charakteristika: Malé chlupaté štěňátko se našlo ve Mšeně. Fenečka na sobě měla žluté kšírky, nejspíš někomu utekla, ale zatím se po ní nikdo nesháněl. Je to takové plyšové klubíčko, hodné a trochu ustrašené, potřebuje stabilní prostředí a laskavé páníčky. V dopělosti to bude velký chlupatý pes, hodí se proto do domu se zahradou. Teď samozřejmě ještě musí bydlet s páníčkem, ale v dospělosti může bydlet v kotci, s dostatečnou možností procházek a aktivit.

V útulku od: 4. 12. 2010     UMÍSTĚNA: prosinec 2010

Fotografie

OZZY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Ozzy byl přivázány u sauny nedaleko jablonecké přehrady. Přes čtyři hodiny tam mrznul v říjnové zimě a když se nám nikde nepodařilo najít páníčka, vzali jsme ho do útulku. Ozzy je velký fešák, kříženec německého ovčáka a malamuta. Je to ještě štěně, velikostí a věkem podobné Pajdulkovi, ve kterém našel velkého kamaráda. Vydrží spolu celý den dovádět na zahradě a dělat neplechy. Jinak je to hodný pejsek, k lidem milý a přátelský, s ostatními pejsky se snáší dobře. Měl by jít k aktivním lidem do domku se zahradou.

V útulku od: 21. 10. 2010     UMÍSTĚN: listopad 2010

Fotografie

Štěňátka z krabice - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Krabici odloženou u popelnice odevzdal nálezce na Městskou policii v Jablonci. Bylo v ní pět štěňátek, tři holky a dva kluci. Bohužel, jednoho pejska jsme museli nechat uspat. Měl rozšířenou stafylokokovou infekci v tlamičce, šance na vyléčení byla mizivá, štěňátko by se jenom trápilo. Podle pana doktora mělo být utraceno ihned po narození nebo po zjištění nemoci, která byla způsobena nedostatečnou hygienou. Ostatní štěňátka jsou v pořádku a zdárně prospívají (jen nás mrzí, že nemůžeme pomoci jejich mamince, bůhví v jakých podmínkách žije). Štěňátka vypadají jako kříženci německého ovčáka a bernského salašnického psa, ale rozhodně nedorostou do takové velikosti (předpokládáme, že budou velcí spíš jako drobný ovčák, tedy cca 20kg). Jsou to roztomilé, živé kuličky, s nadšením prozkoumávají okolí a na svých malých nožičkách se snaží běhat za velkými pejsky. Jsou to ještě miminka, je potřeba je všemu teprve naučit a vychovat.

V útulku od: 24. 10. 2010     UMÍSTĚNA: listopad 2010

Fotografie

JEFF (džef) - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Malý (cca 6kg) chlupatější pejsek byl odchycen na Podhorské ulici bez obojku a známky. Podle psího kalendáře jsme ho pojmenovali Jeff, ale občas mu říkáme "Jevíčku", protože má trochu vykulený výraz, který mu dodává na roztomilosti :-) Jeff je mazlíček, s každým se hned zkamarádí, je vhodný k dětem. Je temperamentní, živý a srdečný, má rád procházky. Hodí se do bytu.

V útulku od: 17. 9. 2010     UMÍSTĚN: říjen 2010

Fotografie

JOLANKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 5 let

Charakteristika: Jolanka je malá fenečka (kříženec jezevčíka), kterou si z našeho útulku adoptovali páníčci před třemi lety. Bohužel se vyskytly komplikace a pro Jolanku je nutné nalézt nový domov. Víc k tomu píší stávající majitelé:
"Před třemi lety jsme si od Vás z útulku s manželkou vzali fenku jezevčíka, Jolanku. První dva roky jsme s pejskem celkem vše zvládali, ačkoli bylo s Jolankou poměrně dost komplikací, jelikož zvládá velmi špatně pobyt sama doma. Jenomže posledním rok se nám situace doma velmi zdramatizovala. Vzhledem k tomu, že máme dvouletou dceru nejsme již schopni náš program stále upravovat tak, aby Jolanka nezůstávala doma sama, což se nyní stává častěji a bohužel pejsek doma při našem odchodu neustále štěká, jakmile otevřeme dveře, tak kničí a pokouší se utéct ven. Manželka se snažila brát jí s dcerou na dětské hřiště, jenomže, když jí tam u pískoviště uvázala u lavičky, tak pejsek začal opět štěkat a kňučet tak, že museli jít po chvíli domů, protože štěkání velmi obtěžovalo všechny ostatní na hřišti. Jeden čas nám pravidelně, při odchodu ven, začala vždy zvracet. Podobný problém se štěkáním a kničením máme i při cestování autem. Celá situace je v posledních měsících velmi stresující. Tento problém jsme před časem konzultovali s MvDr. Baudyšem a dospěli jsme ke shodě, že je náš pejsek nervově labilní, na což jsme zkusili používat přírodní léčivo Alegris. To nám alespoň vyřešilo problém s pravidelným zvracením při našem odchodu, příchodu, oblékání apod. Nicméně hlučnost pejska zůstává problémem dál. Rozhodli jsme se tedy, že bychom zkusili pejska někomu darovat. Vyvěsili jsme ve veterinárních ordinacích letáčky, dali jsme inzeráty na internet a hledali jsme zájemce kde jen bylo možné. Bohužel až do dneška bezúspěšně. Nyní si naši sousedé v domě začínají stěžovat na neustálý štěkot našeho psa, což se jim ani nedivím. Jenomže my vzniklou situaci nyní musíme akutně dořešit. Chtěl jsem se na Vás obrátit se žádostí, zda-li by bylo možné k vám do útulku pejska zase umístit. Vím, že to je krajní řešení, ale již jsme vyčerpali všechny ostatní alternativy a tlačí nás okolnosti. Jolanka je plně proočkovaná, kastrovaná, není nijak agresivní, veškeré hygienické návyky má bez problémů, jenom potřebuje neustálou společnost. Ideální by pro ni byli nějací starší majitelé, kteří by měli čas se jí pořád plně věnovat. Dali bychom Vám k ní i přepravku do auta a nějaké další komponenty, případně bychom k ní věnovali i nějaký finanční příspěvek."

Jolanku její majitelé dali do útulku v Krásném Lese

(Vloženo: 24. 7. 2010)

Fotografie

PEGOUŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Pegoušek je kříženec pudlíka. Přišel v dlouhém kožíšku, ale víc mu sluší krátký sestřih. Vzhledem a povahou připomíná naši bývalou svěřenkyni Pegynku, proto dostal podobné jméno. Našli ho lidé zcela náhodou přivázaného v houští u sjezdovky na Dobré Vodě. Někdo se takto "elegantně" zbavil hodného a trochu bázlivého pejska. Je na nás a na novém páníčkovi, abychom mu ukázali, že může stále ještě lidem věřit, že ho budou mít rádi, nikdy ho neopustí a může se na ně stoprocentně spolehnout. Nekonfliktní Pegoušek s duší štěněte netrpělivě vyhlíží starší paničku nebo klidnější rodinu s domkem a zahradou a moc se na ně těší.

V útulku od: 10. 10. 2010     UMÍSTĚN: říjen 2010

Fotografie

BERUŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Maličkou, ustrašenou a na kost promočenou fenečku přinesli nálezci na policii v Jablonci. Beruška má vzhled věčného štěňátka, je droboučká (cca 4 kg), s delším černým kožíškem a bílou náprsenkou. Je to mazlíček, v útulku jde z náruče do náruče. Je hodná, potřebuje laskavé lidi, kteří hledají kapesního pejska jako věrného společníka nebo kamaráda k dětem.

V útulku od: 28. 9. 2010     UMÍSTĚNA: říjen 2010

Fotografie

KAZAN - externí

Datum narození: 17.5.2003

Charakteristika: Kazan je černý kříženec labradora a německého ovčáka. Je čipovaný, pravidelně očkovaný. Je temperamentní, venku bez vodítka neposlušný, jinak přítulný, vyžaduje pozornost. Vychováván v domácím prostředí. Jeho současný majitel nás poprosil o pomoc:
Píši Vám na doporučení od paní Ing. Semelové z ústředí Ligy, ohledně umístění našeho psa Kazana. Dostali jsme se s mojí maminkou do velice obtížné životní situace, kterou musím pod tlakem událostí (od ledna letošního roku 3x utekl) co nejrychleji řešit. Od smrti mého tatínka v srpnu loňského roku se starám o svoji maminku a Kazana. Maminka je vážně nemocná s omezenou pohyblivostí. Já bohužel s maminkou nebydlím a vzhledem k mému časově náročnému povolání a ke zdravotnímu stavu moji maminky je tato situace pro mě neudržitelná. Útulky, které jsem oslovil nemají zájem a rovněž tak není zájem ani z okruhu mých známých. Vzhledem k časové tísni nemohu pod tlakem stížností sousedů tento stav příliš prodlužovat. Budu Vám zavázán za pomoc.

(Vloženo: 15. 2. 2010)

Fotografie

KOKY - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 7 let

Charakteristika: Štíhlý zlatý kokršpaněl běhal opuštěný na Maxově. Koky je sice temperamentní kokřík, ale bouřlivé mládí (během kterého bývají někteří jedinci tohoto plemene poněkud nesnesitelní) má naštěstí za sebou, je to vyrovnaný a hodný pes. Skvěle se snáší s ostatními pejsky v útulku, má rád lidi a zejména dobrovolníky, kteří ho berou na procházky.

V útulku od: 25. 9. 2010     UMÍSTĚN: říjen 2010

Fotografie

SISINKA Baudyšová - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Sisinka pochází od bezdomovce, který má několik pejsků, ale vzorně se o ně stará. Když se jeho fence narodila štěňátka, převzali jsme si je do útulku a fenku nechali vykastrovat. Malé štěňátko si u nás vybral mladý pár a vypadalo to na dobrý konec. Jenže za rok se před vraty útulku objevil pán a že nám vede fenku zpátky. Už ji prý mít nemůžou, protože manželka čeká miminko. Takový důvod vrácení fenky je malicherný, takže jsme fenku odmítli převzít s tím, že zdravé miminko není na překážku mít v rodině malého pejska, naopak je lepší, když může dítě vyrůstat se zvířetem. Pán však trval na svém, tvrdil, že mají malý byt a fenka je neposlušná. Samé výmluvy; nikdo manžele nenutil pořídit si pejska, vybrali si ho dobrovolně a teď se ho pokoušejí zbavit jako nevyhovujícího kusu nábytku. Museli jsme proto podotknout, že malý byt, děti a pejska dohromady má mnoho lidí a pokud je fenka nevychovaná, je to jejich vina, protože si ji brali jako malé štěňátko a mohli si ji vychovat po svém. Pán se cítil velice dotčený našimi argumenty, takže jsme si malou Sisinku nakonec vzali zpátky, a tímto apelujeme na všechny zájmce: prosíme, rozmyslete si dobře, když si pořizujete jakékoli zvíře, jestli ho i do budoucna zvládnete!!! Lidé nás trochu považují za blázny, když se jich při adopcích ptáme, jestli zvládnou zvířátko v případě nemoci, ztráty zaměstnání, narození miminka, stěhování apod., ale jak je vidět, jsou takové otázky na místě.
Sisinka naštěstí přechod do nového prostředí zvládá dobře, je moc hodná. Ráda se chová a mazlí, vyžaduje společnost. Nevychovaná není, umí chodit na vodítku, na zavolání přiběhne, není uštěkaná. Je to malá něžná fenka, která potřebuje mírné zacházení. Může jít do rodiny k hodným dětem nebo i ke starším aktivním lidem.

V útulku od: 17. 9. 2010     UMÍSTĚNA: říjen 2010

Fotografie

FELIX - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Felix je mladý, hodně temperametní pes, zřejmě plemene americký stafordšírský teriér. Přivezla nám ho policie, která ho našla přivázaného před hospodou v Jablonci, majitel se nenašel. Felix je hubeňour, potřeboval by připrat pár kilo; všechno co sní, hned zase vyběhá. K lidem je velice přátelský, miluje procházky a hlazení. S nedominantními pejky je kamarád, přesto ho doporučejeme zkušenému pejskaři, který ví, co může od psa Felixova temperametnu a plemene očekávat. Ještě musíme poznamenat, že Felix byl s námi (a třiceti další psy) na útulkovém výletě a až na trochu tahání na vodítku se choval vzorně :-)

V útulku od: 7. 9. 2010     UMÍSTĚN: září 2010

Fotografie

MIRUŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 6-8 let

Charakteristika: Mirušku odevzdal nálezce na polici ve Mšeně, údajně ji našel ve sklepě. Jedná se o malou fenku (možná křížence jorkšíra a jezevčíka), s hustým hebkým kožíškem, který jsme jí trochu zastřihli, je to na léto praktičtější. Miruška je moc hodná a nenáročná, k cizím lidem je zpočátku opatrná, od nás se ale bez problémů nechá hladit a chovat, mazlení má moc ráda. Mirušce stačí zahrádka nebo klidné procházky kolem domu, byla proto vhodná jako kamarádka ke starším lidem.

V útulku od: 4. 8. 2010    UMÍSTĚNA: září 2010

Fotografie

FOUSEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: do 1 roku

Charakteristika: Fousek je velký kříženec knírače nebo možná českého fouska. Našli jsme ho u silnice v lese kousek za útulkem. Měl na sobě obojek se šátečkem, ale obáváme se, že bude spíš vyhozený než ztracený. Fousek je navzdory svému vzhledu moc hodný pes, není konfliktní ani agresivní, spíš by potřeboval dodat trochu víc sebedůvěry. Je rád v lidské společnosti, děti ani ostatní psi mu nevadí, rád si s nimi hraje. Při procházkách na vodítku zbytečně netahaná, ani neutíká. Protože je celkově bezproblémový, je vhodný i pro šikovné začátečníky, kteří nemají s pejsky zatím moc zkušeností. Pro svou velikost se hodí do domu se zahradou s možností častých procházek.

V útulku od: 8. 8. 2010    UMÍSTĚN: září 2010

Fotografie

MARUŠKA - odbarvené štěňátko

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: ZEMŘELA - přečtěte si Maruščin příběh

V útulku od: 16. 7. 2010

Fotografie

VESTIČKA VENDY - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Vestička-Vendy byla nalezena u Parkhotelu ve Smržovce. Protože měla dost vypelichaný kožíšek, vzali ji nálezci na veterinu, kde paní doktorka diganostikovala rozsáhlý ekzém a řekla, že by ji asi bylo nejlepší utratit, protože si ji kvůli tomu nikdo nevezme; jeden útulek už ji odmítl. Pak ale zavolala nám a my jsme souhlasili, že se pro malou Vendy pokusíme najít nový domov. Bylo by velmi surové vzít život veselé, přátelské a mazlivé fenečce jenom kvůli ekzému, třebaže jeho léčba může být dlouhodobá. Výsledku stěru potvrdili ekzém, který bude třeba léčit pravidelnými koupelemi a podáváním léků, dieta zdá se nebude nutná. Vendy je i přes tento handicap veselá a spokojená fenka, největší oblíbenec všech dětí, které přijdou do útulku venčit. Touto cestou hledáme pro Vendy páníčky, kteří by ocenili její šťastnou povahu a nevadila by jim trochu zvýšená péče o její zdraví; Vendy si rozhodně zaslouží druhou šanci a milující rodinu.

V útulku od: 21. 6. 2010    UMÍSTĚNA: září 2010

Fota z nového domova na Facebooku

Fotografie

PRALINKA, FIDORKA A KOFILA - maminka a štěňata - NAŠLY NOVÝ DOMOV

Věk: maminka 2 roky, štěňata 7 měsíců

Charakteristika: Tři fenečky, maminka a dvě dcery, drobné kříženky pinče (cca 6 kg), byly přivázané pod jabloneckým Petřínem. Byly hodně vystrašené, maminka si hlídala dcery a byla připravena i kousnout. V útulku si zalezly za pelíšek, bojácně vystrkovaly hlavičky a s vyjukanýma očima sledovaly ostatní pejsky. Fenky jsme pro jejich hnědý kožíšek a malou postavu nazvali pracovně Pralinka, Fidorga a Kofila - jsou to takové malé čokoládové bonbónky. Fenečky zřejmě neměly nejšťastnější mládí, ze všeho nového jsou trochu vyjukané, ze začátku proto budou vyžadovat trpělivost a laskavý příspup. Nám se vyplatil, fenky postupem času nabyly sebevědomí a jsou teď ve smečce psů nejvíc vidět (a slyšet :-). Jsou to pejsci typu závisláček, tzn. že potřebují páníčka samy pro sebe, budou ho neustále sledovat a dožadovat se pozornosti a hlazení. Byly by skvělé k větším dětem, protože jsou hodně temperamentní a živé (a pohybově nadané, klidně vám skočí na záda, když si dřepnete a udělají si z vás skvělou rozhlednu :-) Fenky mohou odejít do nového domova spolu i jednotlivě.

V útulku od: 21. 5. 2010

Pozdrav a foto z nového domova Kofilky

Fotografie

Štěňátko z Tanvaldu - NAŠLO NOVÝ DOMOV

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Tohohle živého medvídka přivezla do útulku Městská policie, byl nalezen opuštěný v Tanvaldu. Jedná se zřejmě o křížence bernského salašnického psa - pejsek je chundelatý a v dospělosti to bude obřík. Je moc hodný, ideální kamarád k větším dětem.

V útulku od: 24. 8. 2010     UMÍSTĚNO: srpen 2010

Fotografie

NIKOLKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Nikolka je malá, štíhlá fenečka s dlouhým bílým kožíškem. Přivezl nám ji pán, který ji našel na dálnici v Hodkovicích. Má namoženou zadní nožičku, zlomená není, takže pár dní v klidu a mělo by být všechno v pořádku. Nikolka je gaučový mazlík, klidná, vděčná za pohlazení. Může jít k dětem.

V útulku od: 9. 8. 2010     UMÍSTĚNA: srpen 2010

Fotografie

AKI - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Aki je fenka křížence nejspíš německého ovčáka a huskyho (či akity). Je "větší střední" velikosti (do 20 kg) a má nádherný, sametový, hustý rezavý kožíšek. Běhala tak dlouho v okolí Lesní ulice, až ji odchytili policisté a přivezli do útulku. Aki je mladá fenka, na procházkách temperamentní, k lidem spíš klidná a opatrná. Má ráda ostatní pejsky, není konfliktní. Na člověka si trochu dává pozor, při nápřahu rukou, když se ji třeba pokoušíme odchytit na zahradě, uhýbá a krčí se, ale pokud zjistí, že ji člověk neublíží, je naprosto pohodová, bez problémů ji zvládají i dobrovolníci na venčení. Je hodná, celkem poslušná. Určitě se hodí k mladým aktivním lidem, kteří s ní budou trávit spoustu času, může i do rodiny s většími dětmi.

V útulku od: 27. 7. 2010     UMÍSTĚNA: srpen 2010

Fotografie

BOŘEK CHRTÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Bořík je štíhlý pejsek střední velikosti. Děláme si z něj trochu legraci, že je to nakřížená liška s chrtem - má velké uši a chrtí postavu. Je to líbívá kombinace, takový malý vlček. Bořek je hodný a velmi přátelský, rád se nechá chovat a mazlit. Je nekonfliktní, spíš poddajné povahy. Může bydlet v rodině s dětmi.

V útulku od: 13. 7. 2010     UMÍSTĚN: srpen 2010

Fotografie

VÍŤA - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Víťa je krásný pejsek s delším béžovým kožíškem s bílou náprsenkou, střední velikosti (cca 15 kg). První, čeho si na něm všimnete, jsou jeho výrazné, zlatavě hnědé oči, které doslova umí prosit. Je proto záhadou, proč se ho někdo zbavil. Svědci tvrdí, že byl vyhozen z auta na silnici v Lučanech. Bylo to od nich nezodpovědné a zbabělé. Víťa je v útulku mezi dalšími psy jako hromádka neštěstí, je smutný a vyděšený. Je sice jen otázkou času než se otrká, ale tuhle trpkou zkušenost si nemusel prožít, kdyby jeho majitelé byli slušní lidé (slušně řečeno). Víťa je hodný, nekonfliktní, uvidíme, jak se začně projevovat časem, až si trochu zvykne, ale snad se někomu brzy zalíbí a poputuje do nového domova, což by pro něj bylo nejlepší řešení.

V útulku od: 27. 7. 2010     UMÍSTĚN: srpen 2010

Fotografie

RUDY VOŘÍŠEK - VYZVEDL SI HO MAJITEL!

Věk: 4 roky

Charakteristika: Rudy byl odchycen na Vrkoslavicích. Je to kouzelný voříšek šedohnědé barvy s hrubosrstým kožíškem, který možná podělil po jezevčíkovi, možná po knírači. Je menší až střední velikosti (cca 10 kg). Hodí se do domečku se zahrádkou, kterou si dokáže ohlídat, není ale uštěkaný. Rudíkovi se bude líbit v klidnější rodině nebo u starších lidí, je hodný, s pejsky vychází v dobrém.

V útulku od: 16. 7. 2010

Fotografie

OSKAR - VYZVEDL SI HO MAJITEL!

Věk:

Charakteristika: Pes, kokršpaněl (kříženec?), mladší, temperamentní. Má známku, ale zatím se nepodařilo vypátrat majitele, je nedostupný.
Oskara - Adama si vyzvedl majitel, který byl na dovolené. Pejska měla hlídat jeho známá, která však z nezjistitelných příčin odvezla pejska zpět a vypustila ho na chodbě, odkud utekl. Naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo.

V útulku od: 30. 7. 2010

Fotografie

IR - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Ireček byl odchycen městskou policií v Proseči. Na sobě měl obojek proti klíšťatům a kovový stahovák. Původní majitelé se zatím neozvali. Je to krásný čistokrevný německý ovčák, ve výborné kondici. Umí dobře základní povely. Je hodný k dospělým i k dětem, s ostatními útulkovými pejsky je naprosto nekonfliktní. Hodí se výborně na hlídání rodinného domku, potřebuje však kotakt s člověkem, protože je hodně společenský a přátelský. Jako mladý a temperamentní pes potřebuje také pravidelné procházky a dostatek pohybu.

V útulku od: 15. 7. 2010     UMÍSTĚN: červenec 2010

Fotografie

MAJKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Hubenou hnědou fenečku našli rybáři přivázanou v lesíku u přehrady za zátokou Cikánka. Přivolaní policisté čekali čtyři hodiny, zda si někdo pro fenku náhodou nepřijde. Nepřišel, a tak putovala do útulku. Majce pracovně říkáme Slečna voříšková, to protože je to krásná pouliční směska (typ filmového Benji) a i přestože to nejspíš už žádná slečna není, podle cecíků měla určitě nedávno štěňátka (možná proto se jí někdo zbavil, je to levnější než kastrace :-( Majka je milounká fenečka, velmi hodná, zatím trochu vystrašená, drží se stranou veškerého dění, sedí v koutku a jen smutně kouká. Byla by vděčná za starší páníčky, kteří by měli hodně trpělivosti a lásky, aby jí vrátili ztracené sebevědomí a radost ze života.

V útulku od: 23. 6. 2010     UMÍSTĚNA: červenec 2010

Fotografie

BROČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 3 roky

Charakteristika: Broček je krátkosrstý černý jezevčík s pálením. Byl odchycen na Vrkoslavicích. Zřejmě byl na záletech, protože je nekastrovaný a v útulku je nadšený z každé fenky. Broček je klasický zástupce svého plemene, živý, temperamentní, trochu tvrdohlavý, má rád lidi a možná trochu neklasicky i ostantní pejsky, vychází s nimi v dobrém, což rozhodně považujeme za výhodu :-)

V útulku od: 11. 6. 2010     UMÍSTĚN: červenec 2010

Fotografie

SATAN - NAŠEL NOVÝ DOMOV

Věk: 1 rok

Charakteristika: Satan dostal jméno podle čertovsky černého kožíšku, ale nenechte se mýlit, povahově je to moc hodný pejsek. Byl odchycen policí ve Smržovce, kde se bezprizorně toulal. Satík je líbivý kříženec kokra s delším kožíškem. Má živou povahu a jako odrostlé štěně je ještě hravý, nejraději dovádí s pejsky a ve volných chvílích se přijde pomazlit k člověku. Byl by vhodný do domku se zahradou k aktivním lidem nebo do rodiny s dětmi, kde by měl dostatek možností se vydovádět
Satánek byl vrácen z první adopce kvůli alergii dítěte.

V útulku od: 22. 5. 2010; 24.6.2010     UMÍSTĚN: červenec 2010

Fotografie

AIDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV

Věk: 2 roky

Charakteristika: Aida neboli Ája je hezká fenečka s delším černým kožíškem, štíhlá, malé postavy (10 kg), zřejmě kříženec špice. Ájinka má přes svůj nízký věk za sebou již barvitý osud. Původně je to nalezenec, kterého si osvojila paní z útulku v Krásném Lese. Zdravotní potíže ji bohužel přinutili se fenky vzdát a ta na začátku zimy putovala k nám. Po krátké době se pro ni podařilo najít sympatické mladé lidi, kteří si ji osvojili a dokonce vychovali její štěňátka, protože Ája k nám přišla již nakrytá. Vše vypadalo idylicky, až do léta. Majitelé přivedli Áju zpět do útulku s tím, že je uštěkaná a oni se navíc stěhují do Prahy a tam žádného pejska mít nesmí, takže ji musíme ze dne na den vzít zpátky, jinak ji šoupnou do útulku v Praze. Co nám zbývalo, museli jsme Ájinku přijmout znovu, už podruhé. Proto prosíme, najde se pro tuhle malou, živou a přátelskou fenečku konečně hodný a zodpovědný páníček, který ji už neopustí? Ája může jít k dětěm, s ostatními pejsky vychází v dobrém, je kastrovaná.

V útulku od: 23. 11. 2009; 28. 6. 2010    UMÍSTĚNA: červen 2010

Fotografie

Happy SAM - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Samík je roztomilý, kulaťoučký, veselý a za všech okolností šťastný pejsek. Má to v zkrátka povaze a zřejmě to jako kříženec podědil po retrívrovi. Samík je odrostlé štěně, které policie odchytila v Jablonci. Měl na sobě modrý kožený obojek s připsaným jménem, bohužel bez tel. čísla či známky. Zatím se po něm majitel nesháněl. Samík je bezproblémový, živý, přátelský pejsek, může jít jako kamarád k dětem.

V útulku od: 2. 6. 2010     UMÍSTĚN: červen 2010

Fotografie

FANOUŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Odchycen v Jablonci. Fanoušek je kříženec kokršpaněla nebo "kavalíra". Je živý pejsek, po počátečním seznámení přátelský k lidem i ke psům, hodný, poslušný.

V útulku od: 4. 6. 2010     UMÍSTĚN: červen 2010

Fotografie

FERDA - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 13 let

Charakteristika: Ferda je starší kříženec (možná knírače), menší velikosti (cca 10kg). Byl nalezen zanedbaný u kina Oka. Má velký nádor na varlatech, zřejmě bude nutná operace. Je klidný, nechal se bez problémů ostříhat, vděčný za pohlazení.

V útulku od: 4. 6. 2010

Fotografie

VALDÍK - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 3 roky let

Charakteristika: Čistokrevný krátkosrstý černý jezevčík s pálením se zatoulal za háravkou v jabloneckém Mšeně. Čekáme, zda se ozve majitel, zatím marně. Valdík je temperamentní pejsek, který miluje lidskou společnost, mazlení a taky procházky. S ostatními pejsky vychází v dobrém.

V útulku od: 27. 5. 2010

Fotografie

DANUŠKA A DARINKA - NAŠLY SPOLEČNÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Danuška a Darinka jsou dvě krásná štěňátka, kříženci dlouhosrstého jezevčíka. Běhaly několik dní kolem hlavní silnice v Dalešicích. Místní lidi ani představitele obce jejich osud nijak nezajímal. O štěňatech jsme se dozvěděli až od známé naší sousedky, která v Dalešicích bydlí a měla o ně starost; podařilo se nám je odchytit a převézt do útulku. Byl nejvyšší čas, protože tmavší Darinku už stihlo "picnout" auto. Naštěstí vyvázla jen s lehčím otřesem mozku. Fenečkám jsme po příchodu vytahaly tucty klíšťat, ale jinak jsou v pořádku. Jsou vděčné za pohlazení a za péči, mazlivé a něžné. Budou ideální do klidnější rodiny. Nejsou na sobě životně fixované, do nového domova mohou odejít zvlášť, ale pokud by se pro obě našel jeden páníček, bude vítán - fenečky jsou na sebe jako sestry zvyklé a v době páníčkovi nepřítomnosti by si dělaly společnost.

V útulku od: 23. 5. 2010    UMÍSTĚNY: květen 2010

Fotografie

ROXY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Roxy je pouliční nalezenec, krásná fenka pitbula. Je hodně temperamentní a veselá, miluje lidi včetně dětí, je to mazlinka. S pejsky obecně nemá problém - jen pokud dojde o dělení páníčkovi pozornosti, dokáže být ze žárlivosti útočná - nedoporučujeme ji proto k dalšímu pejskovi! Nový páníček by měl být člověk, který už má se psy určitou zkušenost a dokáže Roxynku správně vychovat.

V útulku od: 23. 5. 2010    UMÍSTĚNA: květen 2010

Fotografie

JENIFER - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Malou fenečku nám opět někdo hodil přes plot. Našli jsme ji ráno ležet schoulenou na kládě podpírající plot v nejvzdálenějším koutě zahrady. Fenečka byla vyplašená, chvíli nám trvalo, než jsme ji odchytili. Podle vytahaných cecíků soudíme, že Jeny měla nedávno štěňátka. Hádáme, že se majitelé zbavili štěňat a poté i jejich matky, protože zjistili, že péče o psí rodinku stojí čas a peníze, a možná jim i přišlo jednoduší fenku vyhodit než ji nechat vykastrovat. Jeny si zatím v útulku zvyká, ale pomalu zjišťuje, že u nás se jí nic zlého nestane a přestávvá být tolik bázlivá. Jeny je klidnější, hodná fenečka střední velikosti (cca 10 kg). Hledáme pro ni domov u starších lidí nebo v nerušné rodině. Hlavně u někoho zodpovědného, kdo ji už nikdy neopustí a bude ji mít hodně rád.

V útulku od: 21. 5. 2010     UMÍSTĚNA: květen 2010

Fotografie

RARÁŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Raráška nám přivezla paní jednoho úterního večera. Vracela se domů z Tanvaldu, kde celý den běhalo kolem jejího stánku malé štěně a očividně nikomu nepatřilo. Mělo na krku kožený náramek, který mu byl tak těsný, že nešel stáhnout přes hlavičku a museli jsme ho přestřihnout. Mrňousek si nicméně nedělal starosti ani s náramkem ani s přestěhováním do útulku. Je to šťastná povaha - veselý a temperamentní pejsek, provokuje ostaní obyvatele útulku ke hrám, lidi chytá za nohavice, zakusuje se jim ostrými zoubky do rukávu a je u toho náramně spokojený. Jedná se zřejmě o křížence kokršpaněla a v dospělosti bude asi i tak velký. Nový páníček musí počítat s tím, že lotroviny nejspíš porostou spolu s Raráškem, takže bude nutný určitý výcvik a pevná ruka. Taky dostatek pohybu, zábavy a samozřejmě mazlení.

V útulku od: 18. 5. 2010    UMÍSTĚN: květen 2010

Fotografie

Nalezenec z Mníšku - externí

Věk: ???

Charakteristika: "Dobrý den, prosím Vás o vylepení fotky pejska. Přiběhl k nám v sobotu 20. 2. 2010. Jedná se zřejmě o křížence vlčáka a rotvajlera. Do útulku ho dát neumíme, ale doma už dva psy máme. Snad touto cestou pánečka najdeme."

Fotografie

BEKY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Beky je jedním slovem rarášek. Tuhle malou žížalku u nás někdo jen tak vyhodil. Lovili jsme ji skoro hodinu ve všech houštinách kolem útulku, nakonec se ji podařilo lapit za pomoci malých a stejně tak mrštných Kubišťat :-) Beky je kříženka německého ovčáka, předpokládáme však, že bude o dost menší, spíš střední velikosti. Je hodně temperamentní, mazlivá a navzdory pokusům o její ulovení na začátku, miluje lidi a drží se jim za patami (a předvádí srdceryvný nářek, když pak na ni někdo nedopatřením šlápne). Bude ideální kamarádkou k dětem.

V útulku od: 11. 5. 2010    UMÍSTĚNA: květen 2010

Fotografie

ARINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Arinku k nám přivedli lidé, kteří ji odchytili volně pobíhající po Lučanech. Arinka se řadí k větším pejskům (cca 20kg), je ale drobnější a štíhlá. Zřejmě jde o křížence německého ovčáka, s huňatým delším kožíškem - Arinka je krásná, líbivá fenečka. Je temperamentní, hravá, přátelská jak k lidem tak k pejskům. Hry, dovádění a pozornost ze strany člověka si užívá možná víc než procházek. Když přišla do útulku, držela se cizích lidí stranou, měla z nich trochu strach. Postupně zjistila, že jí neublíží a dnes bez problémů chodí s dobrovolníky na procházky a nadšeně se od nich nechává hladit. Byla by ideální společnicí k ativním, sportovně založeným lidem nebo k větším dětem. Je zvyklá přespávat venku, v novém domově tedy může bydlet v kotci na zahradě (kterou bezpečně ohlídá), rozhodně však potřebuje hodně kontaktu s člověkem (nelze ji do kotce zavřít na celý den, měl by být jen na spaní).

V útulku od: 19. 12. 2009    UMÍSTĚNA: květen 2010

Fotografie

Štěňátka od Máni (externí) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Nabízíme dvě krásná krátkosrstá štěňátka, pejska Ferdu a fenečku Ladynku. Narodila se loni v zimě fence Máničce, která přišla do našeho útulku již nakrytá a bohužel odešla do nového domova se štěňátky v bříšku aniž bychom si toho všimli, nebylo to ještě patrné. Noví páníčci se o štěňátka vzorně postarali - narodilo se jich pět, tato poslední dvě ještě čekají na své zájmce.

(Vloženo 4. 5. 2010)

Fotografie

CHLUPÁČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Chlupáček je úžasný dlouhosrstý béžový voříšek s něžnýma očima. Postavou trochu připomíná jezevčíka. Myslíme si, že utekl majitelům kvůli háravce, protože je nekastrovaný a několik dní se potuloval kolem domů u Parkthotelu ve Smržovce až ho místní čapli a přivedli do útulku. Nikdo ho však u nás nehledal.
Chlupáček je mladý pejsek, ale zatím se projevuje spíš jako rozumný a klidnější; ostatní psi mu nijak nevadí, k lidem je po prvním seznámení vstřícný. Může jít k dětem, do bytu i do domku se zahradou.

V útulku od: 11. 3. 2010    UMÍSTĚN: květen 2010

Fotografie

ZORRO Cvok - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Dovolte, abychom vám představili Zorra: statného, krásného křížence německého ovčáka a rotvajlera, nebojácného a temperamentního hrdinu s velkým srdcem a povahou hravého štěněte. A proč ta přezdívka Cvok? To protože je Zorro navíc naprostý šílenec - na zahradě lítá jako blázen, honí pejsky, míčky, chytá lidi za rukáv, skáče na ně radostí neuvědomujíc si ovšem svých asi 40 kilo živé váhy, a vodítko považuje za srandovní věc, za kterou může vláčet nebohého venčitele. Přesto všechno se zdá, že Zorro má za sebou alespoň základy výcviku, protože rozumí některým povelům. Je také zvyklý na kotec.
Zorro byl nalezen ve Smržovce, údajně pobíhal na silnici mezi auty. Na sobě měl široký kožený obojek s masivním kroužkem a zbytkem karabinky zajištěné drátem, takže to vypadá, že se nejspíš vytrhl z řetězu u boudy a utekl. Zatím se po něm nikdo nesháněl. Pokud se původní majitel nenajde, Zorro si bude hledat nový domov. Doporučujeme ho spíš mužskému, kterého snadněji uzná za autoritu a poslechne (my ženské jsme mu tak trochu pro srandu králíkům :-), bude na Zorra důsledný, dopřeje mu hodně pohybu a rozptýlení. Zorro se mu za to odvděčí velkou oddaností a spřízněnou duší. Byl by z něj skvělý hlídač.

Další fotky Zorra Cvočka také zde I

Další fotky Zorra Cvočka také zde II

V útulku od: 19. 1. 2010    UMÍSTĚN: květen 2010

Fotografie

FIGO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Malého bišonka se zanedbaným kožíškem našel cyklista na cestě v Jizerských horách. Pejsek očividně nikomu nepatřil a protože na nás měl pán číslo, zavolal nám s dotazem, cože má s pejskem dělat. Cyklostezka se bohužel nacházela v lese kam se autem nedá vjet, takže jsme ho poprosili, aby pejska vzal sebou "z hor do civilizace". To byla dobrá rada, jelikož pán neměl žádný provázek ani batoh a kolem jenom lesy. Tak aspoň slezl z kola a pejsek celkem poslušně capkal celou cestu za ním; na nejbližším možném místě pod rozhlednou Královkou jsme si bišonka nakonec vyzvedli.
Figo je mladý pejsek, temperamentní, veselý, sebevědomý, trochu uštěkaný. Nevíme, jak se tak daleko v Jizerkách vlastně octnul, ale až na zašpiněný kožíšek a pár žmolků v něm je v pořádku a zdravý. Hodí se do bytu k aktivním lidem a/nebo k odrostlejším dětem.

V útulku od: 23. 4. 2010     UMÍSTĚN: květen 2010

Fotografie

BOBEŠ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Bobešek je malý pejsek (cca 6kg), kterého odchytila police v Podhorské ulici. Má sametově hebký, černý delší kožíšek. Je trošku bázlivý, v jeho případě se to však neprojevuje tím, že by od lidí utíkal, spíš se k nim běží schovat do náruče a drží se jich jak klíště. Není rád sám, to potom pláče. Protože se jedná ještě o štěňátko, správnou výchovou mu lze dodat zdravé sebevědomí a naučit ho nebát se. Jinak je Bobeš moc milý pejsek, temperamentní (má rád míčky a aport) nekonfliktní, mazlivý, miluje dospělé i děti. Bude rád za bydlení v bytě s mladou aktviní rodinou.

V útulku od: 2. 4. 2010    UMÍSTĚN: květen 2010

Pozdrav a foto z nového domova Bobeše

Fotografie

LIŠÁČEK - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 10 let

Charakteristika: 4.4.2010 - Lišáčka našla paní ležet na silnici ve Mšeně. Byl sražený autem, nemohl se hýbat. Paní byla tak hodná, že ho přivezla i přes velmi pozdní noční hodinu do útulku. Po prohlídce pan veterinář konstatoval, že za nemohoucí zadní nožičky může pravděpodobně "pouze" zlomená pánev, páteř by neměla být poškozená. Lišáček měl navíc oteklé bříško, náraz byl tedy jen do zadní části těla, do hlavičky by to asi bylo horší.

8.4.2010 - Rentgenový snímek ukázal, že má Lišášek roztříštěnou pánev - při nárazu zřejmě kloub stehenní kosti "prorazil" a rozlámal pánev a naštípl se. Páteř zraněná není, kromě toho, že jsou na ní srůsty, tzn. že pejsek už měl možná díky věku trochu potíže s chůzí (a do toho autonehoda, chudáček malý). Nicméně je to docela dobrá zpráva, pánev a kloub by se měly zahojit a samy srůst. Bude to však vyžadovat delší dobu a hlavně klid, minimum pohybu. Lišáček je statečný pejsek, má chuť k jídlu a i přes veškeré potíže s nechodícím zadečkem je velmi čistotný, chce se venčit pouze venku, do pelíšku žádnou nehodu neudělá. Líbí se mu na sluníčku, na zahradě se pokouší chodit, tahá nožičky za sebou, takže ho musíme hlídat, aby byl v klidu. Smutné je, že se po Lišáčkovi nikdo nesháněl, nikomu nechybí. Uvidíme, třeba se majitelé ještě ozvou, je to teprve pár dní co přišel do útulku, ale moc velké naděje si neděláme. Přidáváme proto stručný popis pro nové páníčky, kteří by se chtěli Lišáčka ujmout: je to malý pejsek (cca 7kg), kříženec špice s delším hebkým kožíškem a velkýma něžnýma očima. Je jasné, že Lišáčkovo chování je ovlivněno bolestivým zraněním, ale jako pacient je trpělivý, bez reptání spolupracuje, nikdy se po nás neohnal a nesnažil se kousnout, asi tuší, že mu chceme pomoci.

1.5.2010 - Lišáčkovo zranění se rychle hojí, zlomenina srůstá, pejsek již relativně bez problémů chodí, i když trochu vrávoravě; běhat ještě nedokáže, ale jistě nebude dlouho trvat a zvládne i tohle :-)

V útulku od: 4. 4. 2010    UMÍSTĚN: květen 2010

Lišáčka si nakonec vyzvedl syn původního majitele, který je v invalidním důchodu a nemůže se nadále o pejska starat. Lišáček bude bydlet v domě se zahradou, kde bude moci trénovat své pochroumané nožičky.

Fotografie

DANEČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 14 let

Charakteristika: Daneček je černý drsnosrstý jezevčík. Je klidnější povahy, ale na svůj věk je to vitální pejsek – je rád na zahradě na vzduchu a na sluníčku, rád chodí na procházky. Až na trochu zhoršený sluch a potřebu pravidelného venčení je naprosto zdravý a bez problémů. Jezevčíci bývají dlouholetí.
Jeho pán bydlí tady v Lučanech nedaleko útulku. Bohužel momentálně má hodně starostí sám se sebou, odchází na tří měsíční léčbu a poprosil nás, abychom odvezli jeho starého pejska uspat k veterináři, protože už je na tom špatně. Když jsme si pro Danečka přijeli, zjistili jsme, že to vůbec není pravda a že i obavy, že by pobyt v útulku nezvládnul, jsou neoprávněné. Samozřejmě, Daneček už není žádné štěňátko, ale může mít ještě pár let spokojeného života před sebou, takže jsme se rozhodli dát mu šanci a zkusit pro něj najít nové hodné majitele, kteří by ho u sebe nechali v klidu a s láskou dožít. Daneček jim to vynahradí, je hodný, nenáročný, umí být velký mazel, snáší se dobře s ostatními pejsky.

Další fotky Danečka také zde

V útulku od: 17. 2. 2010    UMÍSTĚN: duben 2010

Zprávy z nového domova

Fotografie

AGBAR - BRIT - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 měsíců

Charakteristika: Brit je krásný kříženec německého ovčáka, velmi roztomilé, hravé a přítulné štěně. Běhal opuštěný na hlavní silnici v Lučanech, při současném provozu měl opravdu štěstí, že ho někdo nesrazil. Protože se podobá malé Brigitce, která nedávno našla nový domov, dali jsme mu i podobné jméno. Brit putoval do adopce dřív, než jsme ho stihli nafotit a dát na stránky. Vzali si ho hodní lidé, kteří ho přejmenovali na Akbara. Po pár dnech se však u paní projevila silná alergie a byli nuceni pejska vrátit. Brit - Akbar tak čeká v útulku na svou další šanci. Věříme, že takové sympatické štěňátko nebude čekat dlouho.

V útulku od: 26. 4. 2010    UMÍSTĚN: duben 2010

Fotografie

BERTÍSEK - externí - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: "Daruji Bertíska do dobrých rukou, důvodem darování je můj odchod do zahraničí (konec června 2010). Bertísek je kluk, narozen 2.8.2008, je to bišonek, bez PP, pravidelně očkovaný a odčervený. Je to veselý, kamarádský a přítulný pejsek, přesto si mne leckdy dokáže štěkotem ohlídat. Je to panelákový pejsek, je vitální a má rád procházky. Občas je na některé pejsky vrčivý. Základní povely stále trénujeme, někdy ještě Bertísek rozmýšlí, zda je chce beze zbytku splnit. Je to sebevědomý pejsek a domnívám se, že pevná ruka a důslednost nové rodiny jim přinese hodně štastných chvil a lásky tohoto pejska."
Bertísek není v útulku, zájemci prosíme volejte paní Vikovou na tel. č.: 777 112 990

(Vloženo 22. 3. 2010)

Fotografie

BRIGIT alias "bridžitka" - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Brigitka je kříženec německého ovčáka, ale podle tlapek se zdá, že bude spíš drobnější. Údajně se potulovala opuštěná po centru Jablonce. Je to sluníčkové štěňátko, hravé a velice přátelské, skutečně milounká fenečka, výborně by se hodila jako kamarádka k dětem.

V útulku od: 19. 3. 2010    UMÍSTĚNA: duben 2010

Fotografie

KAPUČÍNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Malý (10 kg) krátkosrstý pejsek dostal jméno podle kožíšku barvy bílého kafe. Jedná se o křížence jezevčíka na delších nožičkách, s líbivou hlavičkou labradora. Kapučínek se přidal u jablonecké radnice k jednomu školáčkovi a šel s ním až domů. Na sobě neměl žádný obojek. Je to mladý, zdravý pejsek, živý, veselý, seběvědomý. Lidi má moc rád, pejsky většinou taky. Hodí se k aktivním lidem, může jít k větším dětem. Uvítá domek se zahrádkou se spaním uvnitř, kvůli krátkému kožíšku.

V útulku od: 5. 4. 2010    UMÍSTĚN: duben 2010

Fotografie

IRIS - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Iris je fenečka střední velikosti (cca 15kg). Naprosto se nám nepodařilo určit, o křížence jakých plemen se jedná, hlavní však je, že je to líbivá psí slečna, s krátkým bílo-hnědým kožíškem. Byla odchycena lidmi na sídlišti "Abeceda" a přivezena do útulku. Na sobě měla obojek (textilní se stahovacím řetízkovým koncem), ovšem bez známky. Je to odrostlé štěně, takže je živá, přátelská, miluje pohyb a procházky. Vůbec se jí nelíbí být zavřená sama v kotci, potřebuje kolem sebe lidi a volný prostor. Bude ideálním společníkem k mladým, aktivním lidem, kteří se jí budou hodně věnovat.

V útulku od: 29. 3. 2010    UMÍSTĚNA: duben 2010

Fotografie

ŠMUDLA - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Šmudla je malý (10kg) dlouhosrstý voříšek. Nedá se určit, s čím je křížený, je to zkrátka čistokrevná pouliční směska, ale moc krásná, na voříškiádě by určitě vyhrál hlavní cenu :-) Byl odchycen policií v Jablonci. První den se hodně bál a byl divoký, ale každý den je to lepší, krotne a začíná si hlídat paničku, bude to asi trochu závisláček. Je to mlaďounký pejsek, odrostlé štěňátko, takže si ještě rád hraje, je temperamentní, veselý, zvědavý. Bude rád za domek se zahradou a aktivní páníčky.

V útulku od: 22. 3. 2010    UMÍSTĚN: duben 2010

Fotografie

Štěňátka - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 týdnů

Charakteristika: Štěňátka jsme po delší domluvě odebrali zdejšímu bezdomovci (jejich sourozenci tolik štěstí neměli, umrzli v lednových mrazech). Pán nás celkem pravidelně zásobuje štěňátky (viz štěňátka z léta). Je totiž majitelem několika pejsků a fenek, které posbíral cestou po svých toulkách za obživou. Přislíbil nám, že pokud se o jeho štěňátka opět postaráme, nechá fenečky zdarma vykastrovat u našeho veterináře. S člověkem, který žije v lese a nemá ani hodinky, je ale těžká domluva.
Pan B. "bydlí" se svou smečkou v opuštěném lomu v příbytku z větví. Společně se živí tím co najdou, nejčastěji jen suchým chlebem a vodou z potoka. Budeme moc rádi, pokud alespoň tato štěňátka dostanou novou šanci a podaří se nám pro ně najít skvělé domovy. Jedná se o tři chlapečky a jednu slečnu, kříženečky špice, takže i v dospělosti budou drobného drobného vzrůstu (do 10kg). Štěňátka jsme samořejmě ihned po příchodu do útulku odblešili, odčervili, dostali protilátky proti parvoviróze a pokud budou v pořádku, čeká je první očkování. Jsou to roztomilí drobečkové, spapají s velkou chutí co jim předložíme, a protože jsou ještě maličtí, musí nový majitelé počítat s nácvikem čistotnosti.

Další fota štěňátek

V útulku od: 22. 3. 2010    UMÍSTĚNA: březen 2010

Fotografie

BIBI a BUBI - externí - NAŠLY NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Bibi a Bubi jsou dvě roztomilé psí holčičky. Jejich maminkou je fenka Aida, kterou jsme přijali do útulku již nakrytou a protože odešla brzy do nového domova, nevšimli jsme si, že je březí. Fenečka bez problémů u nových páníčků porodila a odchovala dvě zdravá štěňátka. Bibinka a Bubi žijí v domácnosti se svou rodinou, jsou po prvním očkování a nyní si hledají nové domovy.

(Vloženo 18.3.2010)

Fotografie

PÁJA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6-7 let

Charakteristika: Pája, malá fenka křížence bišonka, je dědictví po zemřelé majitelce. Je to taková šťastná povaha, vůbec se netváří jako ubohý sirotek - s veselým výrazem capká po zahradě, vítá návštěvníky, kamarádí s ostatními pejsky. S kulatým tělíčkem, roztomilým obličejíkem a jásavýma očima vypadá jako postavička z večerníčku, zkrátka pejsek do nepohody. Hodí se ke starší paničce nebo páníčkovi, kterým rozveselí jednotvárný den a bude je provázet na "zdravotních" procházkách (trochu pohybu koblížkové Pájence jen prospěje :-). Je pravidelně očkovaná a odčervená.

V útulku od: 15. 3. 2010    UMÍSTĚNA: duben 2010

Zpráva z nového domova (10.5.2010):
Dobrý den, jen chci krátce poreferovat, že Pája, kterou jsme si od Vás v dubnu vzali, se má moc dobře. Na nový domov si zvykla velmi rychle a taky si ho patřičně hlídá. K lidem je velmi vstřícná, což se však nedá říci o pejskách, kteří přijdou na návštěvu. Svůj nový domov si hlídá dost pečlivě a nemá moc ráda "vetřelce", o kterých si zřejmě myslí, že by ji mohli "ohrozit" a zabrat její místo. Bohužel fotku zatím žádnou nemám, protože se dost nerada fotografuje a vždycky bezpečně uteče ze záběru, no a na spícím pejskovi toho není zase tak moc k vidění. Problémy s jídlem a pitím už naštěstí jsou pryč a i ona si našla cestu k svým novým miskách.
Zdravím Vás i všechny pejsky v útulku. Hana K.


"Dobrý den, s velkou lítostí Vám chci oznámit, že nás včera, 8.1.2013, ve večerních hodinách opustila naše milovaná fenka Pája, kterou jsme si od Vás vzali v dubnu r. 2010. Pája byla velmi milá společnice mojí maminky a ty tři roky si spolu krásně užily. Bohužel měla nemocné srdíčko, na což se přišlo až když, nevydržela neplánovanou operaci. Je nám to všem velmi velmi líto. Hana K."

Fotografie

ALMA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Byli jsme požádání o pomoc při hledání nového pánička pro krásnou fenečku Almu:
"Alma je kříženec německého ovčáka, černého zbarvení. Temperamentní mladá fenka, původně odebraná z útulku. Majitel zemřel a rodina nestačí na její výcvik. Je milá, hodná k dětem, přítulná, ale bojácná, velmi vděčná za pozornost. Potřebuje dostatečný pohyb na zahradě a pána, který by jí dal ten správný výcvik. Dobře živená."Fotografie

MATES alis MATĚJ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Matěj byl uvázaný u stromu v arboretu u Parkhotelu ve Smržovce. Páníček u něj nechal cedulku s textem: "Dobrý den. Pejsek se jmenuje Mates. Bohužel už nemám peníze se o něj starat. Prosím hodné lidi aby se ho ujali nebo ho zavedli do útulku. Děkuji."
Mates (Matěj, Matýsek) je středně velký pejsek, nejspíš kříženec kokršpaněla a pudla. Jeho kožíšek byl velmi zanedbaný, bylo nutno ho ostříhat (a Matýsek dvě hodiny trpělivě držel), hlavně chuchvalce na uších, musely vážit snad tunu, chudák. Nový páníček bude muset kožíšek rozčesávat a pro lepší údržbu občas ostříhat. Je dost hubený, což přes hustý kožíšek není patrné, bude potřebovat trošku vykrmit. Matýsek je klidnější pejsek, ve skupině ostatních je spíš nenápadný, k cizím lidem se nehrne, ale ke svým je přátelský, miluje mazlení. Má rád procházky a běhání za míčky, je hodný k dětem. Kastrovaný. Hledáte-li nenáročného pejska s oddanou duší, Matěj je pro vás ten pravý.

V útulku od: 1. 12. 2009    UMÍSTĚN: březen 2010

Fotografie

ELIÁŠ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Eliáška přivedli na polici v Jablonci romští občané s tím, že ho našli. "Elíšek Kulíšek" je malý pejsek na vyšších nožkách (cca 10kg) s hebkým delším kožíškem, možná kříženec špice. K cizím lidem je nedůvěřivý, bojí se (je nám proto trošku záhadou, jak ho nálezci odchytili), ale po prvním dni si na nás zvykl a stává se z něj závisláček a mazel. Je to temperamentní pejsek, uvítal by domek se zahrádkou nebo v případě bydlení v paneláku časté procházky.

V útulku od: 2. 3. 2010    UMÍSTĚN: březen 2010

Fotografie

KAŠTÁNEK, FALKO, TERINKA - NAŠLI NOVÝ SPOLEČNÝ DOMOV!

Věk: 5 let, 6 let, 6 let

Charakteristika: Tři malí pejskové se k nám dostali až z Prahy. Měli hodné páníčky, kterým se ale předčasně narodilo miminko s astmatem a lékaři jim řekli, že musí dát bezpodmínečně pejsky pryč, jinak miminko ohrozí. Páníčkové se proto snažili pejsky všemožně udat, ovšem marně, a do trojského útulku je dát nechtěli. Pak jim jedna veterinářka poradila útulek domácího typu na severu Čech, přijeli se k nám podívat i osobně a my jsme na jejich prosby pejsky nakonec přijali. Majitelé jim dali sebou celou výbavičku a uhradili náklady a my pevně věříme, že se pro tři plyšáčky nakonec podaří najít dobrý domov.
Terezka je fenka dlouhosrstého jezevčíka, narozená v březnu 2003. Je milá a hodná, není nijak náročná. Čistotná, pravidelně očkovaná a odčervovaná, kastrovaná. Je maminkou Kaštánka.
Falko je kříženec jezevčíka a asi špice, se světlým heboučkým delším kožíškem. Narozený 6. 12. 2003. Ze všech tří byl první den nejvíc vyplašený, ale postupně si zvyká. Je hodný, nekonfliktní. Čistotný, pravidelně očkovaný a odčervovaný. Je to tatínek Kaštánka.
Kaštánek se vzhledově podobá tatínkovi Falkovi, barvu kožíšku má po mamince Terince. Narodil se 10. 10. 2004. Je taktéž hodný, nekonfliktní, pravidelně očkovaný a odčervovaný.
Pejskové bydleli v rodinném domku se zahradou. Jsou na sebe zvyklí, bylo by moc fajn, kdyby mohli odejít do nového domova spolu nebo alespoň Kaštánek s Terinkou, jsou na sebe docela fixovaní, ale protože víme, že dva či tři pejsky najednou si málokdo vezme, nabízíme je i každého zvlášť.
Fotky pejsků v původním domově a (další) fotky z prvního dne v útulku

V útulku od: 9. 1. 2010     UMÍSTĚNI: březen 2010

Tříčlenná psí rodinka může zůstat pohromadě (Jablonecký deník)

Fotografie

PUSSY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3-4 měsíce

Charakteristika: Pussynku odebrali policisté v Tanvaldě z domu obývaného komunitou romských rodin. Co chvíli se tu vyskytne nějaké štěně - pokud je malé, slouží dětem za hračku a když dospěje, nikdo se o něj víc nestará.
Pussynka je kříženec krátkosrstého jezevčíka, velice milá, hravá, veselé povahy, zkrátka rozpustilé štěně. Bude ideální kamarádkou k dětěm.

V útulku od: 23. 2. 2010    UMÍSTĚNA: březen 2010

Fotografie

BRIX - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6-7 měsíců

Charakteristika: Brix je další neštastný případ zvířete, hozeného za plot útulku. Někdo ho přehodil do útulkové zahrady v noci na pátek a měl velkou kliku, že jsme si pejska všimli, jinak by nejspíš utekl a ráno bychom ho opět někde sbírali přejetého. Nebo možná uškrceného na plotě, protože měl na sobě ostatný obojek, který se mu zahákl o "plaňku", jak se snažil ze všech sil dostat zpátky za páníčky. Štěně bylo hodně zmatené a vystrašené, když jsme se ho pokoušeli (v jedenáct v noci v haldách sněhu a v pyžamu) zahránit. Lidská blbost a nezodpovědnost zkrátka nezná mezí.
Jinak je Brix zdravé štěně rotvajlera, přátelské, hravé, naprosto bez problémů, má rád děti a ostatní pejsky, návštěvníky vítá. Je to pejsek - společník k aktivním lidem, ideálně do domu se zahradou. Jste-li příznivcem tohoto plemene, Brixík čeká v útulku na vás.

V útulku od: 25. 2. 2010    UMÍSTĚN: březen 2010

Reportáž z Brixova nového domova (Jablonecký deník)

Fotografie

MOLLY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 roky

Charakteristika: Mollynku společně s Megie někdo uvázal u stromu poblíž útulku. Molly je krásná fenečka střední velikosti, je hodná a poslušná. Zpočátku byla trochu opatrná, ale brzy si zvykla a dnes chodí s dobrovolníky bez problémů na procházky. Mollynka byla zvyklá na svou větší kamarádku, kterou občas využívala jako bodyguarda a schovávala se za ni. Bohužel ovčanda Meggie zemřela na rakovinu mléčné žlázy. Mollynka se musela naučit být bez své kamarádky, ale protože má stále kolem sebe jiné pejsky, zvládla to dobře. Mollynku nabízíme jako společnici ke starším lidem nebo k někomu, kdo se jí bude hodně věnovat a mít ji moc rád.
Podívejte se na Mollynku v nabídce na TV RTM (video)

V útulku od: 27. 9. 2008    UMÍSTĚNA: únor 2010

Fotografie

SINDY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Sindy je roztomilá fenečka křížence malého vzrůstu. Přišla k nám z Jablonce od původní majitelky, která si ji bohužel nemůže nechat z rodinných důvodů. Sindinka je zvyklá žít v bytě, je čistotná, ale pokud je sama doma tak pláče, takže ideální by byl rodinný domek nebo tolerantní sousedé v paneláku. Jinak je Sindy bezproblémové štěňátko, miluje děti a hraní s ostatními pejsky.

V útulku od: 18. 2. 2010    UMÍSTĚNA: únor 2010

Fotografie

BELINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Belinka je světlá kříženka dlouhosrstého jezevčíka, drobná a doslova plyšová. Do útulku ji přivezla Městská policie z Tanvaldu. Je to hravá a veselá čubinka, miluje děti. Na krku měla velmi stísněný kovový řetízek, do kterého nějspíš vyrostla a nešel jí sundat normální cestou přes hlavu. Na pomoc přiběhl Martínek Kubišta a kleštěmi milou fenečku z utáhnutého obojku vysvobodil. To bylo radosti a pusinek :-)

Další fotky Belinky také zde

V útulku od: 17. 2. 2010    UMÍSTĚNA: únor 2010

Fotografie

ŠÁTEČEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 měsíců

Charakteristika: Šáteček je velikostí skoro dospělý pes, duší je ovšem štěně - rozdováděné, rozlítané, hravé a také samozřejmě mazlivé. K ostatním pejskům je naprosto nekonfliktní, vyzývá je ke hře, zrovna jako děti, je to zkrátka velké psí mimčo. Protože se jedná o křížence retrívra, není se čemu divit, pohodovost a přátelskost má v povaze. Je to trošku divoch, takže budoucí páníček musí počítat alespoň ze základním výcvikem (i když to by mělo být samozřejmostí u každého pejska). Šáteček byl odchycen Městskou policií v ulici Nová Pasířská, dosud se o něj nikdo nepřihlásil. Na krku měl stahovací obojek s hnědým šátkem, který mu dal i jméno.

V útulku od: 9. 2. 2010    UMÍSTĚN: únor 2010

Fotky z nového domova

Fotografie

EBONY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Ebony je krásná psí slečna, nejspíš čistokrevná pitbulteriérka. Byla k nám přivezena Městskou policií, která ji odchytila na Žižkově vrchu. Eby je ještě štěňátko se všemi plusy i „mínusy“, které ke štěňatům patří: je hravá, umazlená, dovádivá, miluje ostatní pejsky, děti, baští ostošest a co se týče výchovy, je to nepopsaný list. Nic víc k ní asi není třeba dodávat, zkrátka kdo si Ebynku osvojí, získá skvělou psí kamarádku, oddanou, milující, temperamentní. Kvůli krátkému kožíšku se nehodí do kotce, musí spát doma.

Další fotky Ebony také zde

V útulku od: 19. 2. 2010    UMÍSTĚNA: únor 2010

Fotografie

ČIP - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Čipa přivezla police ze Železného Brodu. Pejsek capkal opuštěný na silnici v lese, docela daleko od posledních obydlí. Těžko říct, jestli se jen zatoulal, nebo ho sem někdo vyhodil z auta.
Čipovi říkáme z legrace Mikročip, protože se jedná o maličkého pejska, nejspíš plemene dlouhosrsté čivavy. Je to starší pejsek, velmi hubený. To jsou ale veškeré jeho "zápory", jinak je to velmi přátelský, mazlivý a hodný drobek, naprosto nenáročný, klidný, nebojí se ani několikásobně větších psů, není uštěkaný. Kdo hledáte "skladného", kapesního psíka a zároveň velkého mazla, určitě si pro Čipánka přijeďte, je to ten pravý :-)
Další Čipovy fotografie

V útulku od: 19. 1. 2010    UMÍSTĚN: únor 2010

Zprávy z nového domova

Fotografie

ČIKY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Maličký pejsek byl nalezen v lednových mrazech opuštěný v Podhorské ulici. Jedná se o plemeno trpasličího pinče a protože je to mrňavá trasořitka, dostal od nás slušivý svetřík. Čiky je mazlíček umazlený, jen se na něj ze začátku musí trošku pomaleji, je ze všeho vyjukaný. Velkých pejsků se nebojí, venčí se s nimi na zahradě, není uštěkaný.

V útulku od: 25. 1. 2010    UMÍSTĚN: únor 2010

Fotografie

ARGO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Argo byl přivázaný v lese u Rádla poblíž výpadovky z Jablonce na Prahu. Z auta ho zahlédli mladí lidé, vrátili se pro něj a odvezli do záchytného kotce u MVDr. Baudyše. Pejsek měl na sobě měl řetízkový stahovací obojek a košík, není tetovaný ani čipovaný.
Argo je nádherný pitbulteriér, statný a temperamentní. K lidem je velmi hodný a přátelský. Jakmile ovšem zahlédl veverku ve voliéře, začal divočit a bylo těžké ho od tamtud odtrhnout. Kvůli bezpečnosti veverky, králíčků a koček jsme byli nuceni Arga přestěhovat do útulku v Krásném Lese, kde jsou lépe zařízeni na podobné velké psy. Argouška proto nabízíme hodným lidem, kteří mají zkušenosti s podobným plemenem, ale ne k dalším psům a jiným domácím zvířatům.

(V útulku od: 12. 11. 2009)

Fotografie

BÁBUŠKA - 5. 2. 2010 ZEMŘELA


Věk: 15 let

Charakteristika: Bábinka je starší fenečka dlouhosrstého jezevčíka. Byla odchycena se známkou na obojku, na uvedené adrese však nikdo žádnou fenku nepostrádá. Je to taková nenápadná, tichá myška, trochu bázlivá, vyhýbá se cizím lidem. Byla by ideální ke starším lidem do klidné rodiny. Má ráda procházky, ale nemusí to být žádné výlety, stačí jí capkání po zahradě nebo "zdravotní vycházka" kolem bloku. Za trpělivý a laskavý přístup, za teplý pelíšek a trochu jídla (dobrého jídla, je chudinka hubeňoučká) bude velmi oddanou a milou společnicí.

V útulku od: 9. 12. 2008

Fotografie rekonstrukce

ASTA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let

Charakteristika: Přátelská, temperamentní, vychází dobře s ostatními psy i s dětmi. Astičku si od nás brala paní před lety jako štěňátko německého ovčáka. Po čtyřech letech však nastaly rodinné problémy a paní přestala Astičku zvládat. Nechodila s ní raději vůbec ven a nechávala ji venčit pouze na balkoně na staré ručníky a noviny. Astičku jsme proto paní odebrali za účasti veterinární správy a štábu televize Nova, který o celém případu odvysílal reportáž v Televizních novinách. Na rozdíl od většiny zanedbávaných psů, nebyla Astička podvyživená, právě naopak. U nás jsme jí poskytli dostatek pohybu který miluje, pro aport vydrží běhat s nadšením hodiny, takže nyní je z ní krásný, štíhlý pes, ve výborné kondici. Astička je přátelská, hodí se na zahrádku k domku, energii však potřebuje vyběhat na procházkách. Nabízeli jsme ji v Chcete mě, bohužel bez úspěchu. Jak jí to před kamerou slušelo se můžete podívat v archivu internetových stránek ČT, v dílu vysílaném 30. 1. 2008.
Astička je temperament, kdo ji nezná, nevěřil by, že mohla být 3 roky zavřená na balkoně a že k nám přišla jako "tlusťoch". Miluje aport a vodu (což se nevylučuje :-) a ostatní pejsky, je také schopná ohlídat domek a svého pána. Je poslušná, přijde na zavolání, neutíká, je velmi oddaná a vděčná.

V útulku od: 13. 9. 2007

UMÍSTĚNA: leden 2010
Astička se odstěhovala do Jablonce, do paneláku nedaleko přehrady. Její panička je velmi hodný člověk, navíc sportovně založený, což bude Asťulce vyhovovat víc než skvěle :-) Podle prvních zpráv si Astička zvyká bez problémů, už si zabrala místečko v posteli. S paničkou nám přislíbily účast na všech útulkových akcích a také pravidelné venčení útuláčků, takže se budeme často vídat.

FOTO Astičky z nového domova

Fotografie

MADLENKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: nad 13 let

Charakteristika: Jedno nedělní odpoledne přibrzdilo před domečkem na Dobré Vodě auto, bouchly dveře a když auto odjelo, zůstal na silinici pejsek. Stará paní, která v domečku bydlí, vzala pejska dočasně k sobě, ale protože už jednoho má, Madlenka putovala k nám do útulku. Jedná se o drobnou fenečku hrubosrstého jezevčíka, sice už trochu špatně slyší, ale na svůj věk je jinak vitální, stále si hraje, bez problémů zvládá procházky. Je mazlivá, ale protože si přivlastňuje člověka jen pro sebe, hodí se jako jediný pejsek. Byla by výbornou společnicí ke starším lidem, se kterými by chodila na "zdravotní procházky" nebo jen tak lelkovala na zahradě.

V útulku od: 16. 7. 2009    UMÍSTĚNA: leden 2010

Madlenka putovala až do Trutnova k hodným lidem, kteří sháněli staršího drsnosrstého jezevčíka po své zemřelé fenečce. Madlenka u nich bude mít krásné stáří, moc si to zaslouží, mazlinka malá.

Fotografie

KIM - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Kima přivedli lidé na Městskou policii s tím, že ho našli volně běhajícího v centru Jablonce. Kimeček je malé postavy (možná kříženec pinče či jezevčíka) a vzhledu věčného štěňátka - roztomile kulaťoučký, s velkýma něžnýma očima. Je to oddaný pejsek, vděčný za pohlazení. Doporučujeme ho do klidnější rodiny nebo ke starším aktivním lidem a rozhodně do bytu. Je kastrovaný.

V útulku od: 18. 12. 2009    UMÍSTĚN: leden 2010

Kimeček našel nový domov až v Brně, zde jsou první fotky

Fotografie

SUNNY - externí - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 měsíců

Charakteristika: Prostřednictvím těchto stránek hledáme nový domov pro malou fenečku:
"Slyší na jméno Sunny....je to prostě Sluníčko. Odchovaná v bytě, ale lepší pro ni bude zahrádka. Je čistotná, hravá a má ráda děti. Hledáme pro ni pána či paničku s dobrým srdíčkem. Je jí 6 měsíců, takže by neměl být problém, aby si zvykla. Je to kříženec bígla s Jackem russelem teriérem. Velice Vám děkujeme za Vaši ochotu nám pomoci. Kdyby nenastal problém s alergií a otěhotněním určitě byhom ji nedarovali. Děkuji Vedralová."

Vloženo: 15. 1. 2010

Fotografie

NIKÝSEK (pes) - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Niky je malý (6 kg) hladkosrstý kříženec pinče. Byl nalezen na Vrkoslavicích, pravděpodobně ho srazilo auto. Následkem byla zlomená stehenní kost, kterou bylo nutno spravit pomocí kovového šroubu. Operace proběhla v pořádku, Nikouškovi byly zároveň odstraněny mléčné špičáky, které mu rostly spolu s druhým chrupem a které normálně samy vypadnou – v Nikyho případě k tomu nedošlo a kdyby se zoubky nevytáhly, dělaly by v tlamce neplechu. Nikoušek je statečný pejsek, věříme, že se mu nožička bez následků zahojí a bude zase v pořádku běhat. Je moc hodný i přestože je toho všeho na něj určitě trochu moc.

23. 11. Niky zvládá pooperační péči dobře, pravidelně ho nosíme ven, aby se vyvenčil a přestože si samozřejmě nožičku šetří, snaží se ji používat a našlapovat na ni. Jestli půjde všechno jak má, Nikouškovi by se měla nožička zahojit bez následků, neměl by ani kulhat, jen to asi nebude pejsek na dlouhé túry.

V útulku od: 17. 11. 2009    UMÍSTĚN: leden 2010

Fotografie

ŠIMŮNEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Tenhle nádherný psí fešák se potuloval kolem novoveského koupaliště bez obojku, bez známky. Jedná se o křížence zlatého retrívra, větší postavy (asi 25 kg) a klasické retrívří povahy - je hodný, mírný, není uštěkaný, hodí se i k dětem; rozhodně je to psí kamarád do rodiny, nikoli hlídač do kotce.

V útulku od: 23. 12. 2009    UMÍSTĚN: leden 2010

Fotografie

GRETINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Gretinka je malá fenečka (do 10 kg), hádáme, že kříženec kokra a možná špice, s delším černým kožíškem. Je to ještě rozdováděné štěně, miluje hraní s ostatními pejsky a dovádění na procházkách. Je nekonfliktní, může jít jako kamarádka k dětem.
Gretušku nám někdo hodil za plot. Prostě přijelo před útulek auto, přibrzdilo před vraty, z auta vystoupila paní, přehodila přes vrátka malého pejska, fofrem zase nasedla a odjeli. Byla to taková rychlost, že než jsme stačili zaznamenat, co se děje, byli pryč a ani jsme si nedokázali opsat espézetku. Tomuhle se říká „zodpovědný přístup“ ke zvířeti :-( Naštěstí takové tvrdé přistání v útulku (a v realitě) Gretička zvládla bez úhony, líbí se jí být mezi pejsky, je spokojená a čeká na nové páníčky, kteří ji už nikdy neopustí a nezklamou.
Další fotky Gretinky zde

V útulku od: 4. 1. 2010     UMÍSTĚNA: leden 2010

Zprávy z nového domova

Fotografie

Štěňátka ROCKY A RAMBO - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 měsíce

Charakteristika: Rocky a Rambo jsou navzdory jménům prťavá, ukníkaná a vyjevená štěňátka. Někdo je odložil v krabici ke dveřím maxovské restaurace U Hrocha (byl večer, mrzlo jen praštilo, kdyby na ně kuchaři přišli až ráno, mohli být klidně zmrzlí!).
Štěňátka, pejsci, budou malé velikosti. Jsou to kříženci, krátkosrstý Rocky připomíná čivavu, Rambousek bude drobná chundelatá kulička. Je živější než jeho bráška a také odvážnější, Rockýsek bude asi větší závisláček. Pejsánkové se učí čistotě, zatím jsou maličcí a mají právo na loužičky. Budou to úžasní kamarádi k dětem, doporučujeme je pouze do bytu.

V útulku od: 12. 12. 2009    UMÍSTĚNA: prosinec 2009

Fotografie

BARBORKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Barborka je malá fenečka, kříženec asi pinče. Byla přivázaná k lampě na hlavní silnici na Proseči. Seděla tam v mokru jako hromádka neštěstí. Lidé, kteří ji našli, volali na policii s nadějí, že ta se o fenečku postará. Bohužel, policista, který sloužil, je odbyl s tím, že ho nějaký pes nezajímá.
Barborka se nakonec přece jen dostala do útulku, kde čeká na nové páníčky, kteří ji budou mít rádi a nikdy ji neopustí. Je to hodná fenka, typu „závisláček“ – potřebuje hodně lásky, pozornosti a mazlení, pak je spokojená. K cizím je nedůvěřivá, svým lidičkám nedá ublížit. Může jít jak ke starším aktivním lidem tak k dětem, určitě ale do bytu, nejlépe na gauč :-)

V útulku od: 10. 12. 2009    UMÍSTĚNA: prosinec 2009

Fotografie

BARČA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 8 let

Charakteristika: Barunka má za sebou pohnutý osud. Jako mladou fenečku si ji od nás vzali starší manželé a měli ji moc rádi. Oblíbili si ji i sousedé v paneláku, kde bydlela, byla hodná, přátelská. Paní ale bohužel letos v létě zemřela. Pro pána byl její odchod zřejmě velmi bolestný, nedokázal se přes něj přenést. Jednoho listopadového dne se proto rozhodl ukončit svůj život skokem z 10. patra. Zůstala po něm malá fenka se smutnýma očima, která po ztrátě svých milovaných páníčků skončila opět v útulku. Velmi nás mrzí smrt obou lidí i Barunčin úděl. Doufáme, že se brzy najde jiný hodný člověk, který se Barči ujme a bude ji mít stejně rád. Bára je nenáročná, klidná, hodná fenečka menší velikosti s hebkým hustým kožíškem. Hodí se ke starším lidem nebo do klidnější rodiny, k někomu, kdo hledá milého společníka na kratší procházky nebo lelkování na zahradě.

V útulku od: 23. 11. 2009    UMÍSTĚNA: prosinec 2009

Fotografie

JANEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Janek je nalezenec ze Mšena. Zřejmě byl opuštěný delší dobu, protože se k nám dostal jako velmi hubený, skoro podvyživený. Měl velký hlad, baští o stošest a naštěstí se začíná pomalu zakulacovat. Janeček je skrytý poklad. Na fotkách a možná i ve skutečnosti na první pohled vypadá, že je starší a "vzhledově obyčejný". My, co jsme měli tu čest ho poznat, musíme říci, že je to skvělý pejsek. S měkkým kožíškem a milýma očima (menší postavy, takový jezevčík na delších nožičkách, do 10 kg). Je to teprve odrostlé štěně, takže je živý, má rád hru a aport, povahově je kamarádský a vstřícný, rád se mazlí, klidně se pro pomazlení vnutí, ale není to žádný vlezlý otrava. Zbytečně neštěká, netahá na vodítku, neutíká, na povel přiběhne, zkrátka hodí se do jakékoli rodiny, je přizpůsobivý a nenáročný. S ostatními pejsky vychází v dobrém, většině útulkové smečky se podřizuje, vyhýbá se konfliktům. Najde se brzy hodný páníček pro tak úžasného pejska?

V útulku od: 1. 10. 2009    UMÍSTĚN: prosinec 2009

Fotografie

BOBÍK - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 3 roky

Charakteristika: Bobíček je menší pejsek (asi 10kg), s krátkým černým kožíškem. Přivezla ho Městská policie, která ho našla přivázaného ve Mšeně, údajně byl také viděn s bezdomovci. Bobík je hodný psík, bezproblémový k lidem i k ostatním psům. Ke svým lidem je přátelský, je to oddaný kamarád, pokud si ho chce pohladit cizí člověk, trochu se bojí a je opatrný. Je živější povahy, ale není nezvladatelný, hodí se proto do rodiny k větším dětem nebo ke starším aktivním lidem. Může jít do bytu i do domu (s bydlením uvnitř), zahradu uvítá.

V útulku od: 27. 11. 2009

Fotografie

CHERRYL (Šeryl) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 měsíců

Charakteristika: Cherryl nám nějaký „dobrák“ hodil v neděli v pozdních večerních hodinách za plot. Protože ji šel Badeček přivítat a ona na něj štěkala, objevili jsme ji včas, takže nestihla nikam utéct (ráno by už taky mohla být bůhví kde, házení zvířat za plot vážně není sranda). Cherrylka je krásná krátkosrstá fenečka, ještě štěňátko, velmi povedený kříženec labradora. V dospělosti bude stejně veliká. Je hodná, přátelská, veselá, ráda si hraje a běhá po zahradě, je zkrátka taková jako bývají labradoři. Může jít k dětem nebo k dalším zvířecím mazlíčkům, nejlépe do domu se zahradou, ale při dostatku pohybu by si zvykla i v bytě.

V útulku od: 22. 11. 2009    UMÍSTĚNA: prosinec 2009

Fotografie

ENDY RARÁŠEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Endyho k nám přivezla paní s tím, že ho našel její syn v Jablonci a že na místě bylo údajně štěňátek víc. Kde přesně syn Endyho našel ale bohužel nedokázala říct. Endíček je kříženec pravděpodobně jezevčíka s kokršpanělem a předpokládáme, že bude i jako kokr velký. Je to divoch a rarášek, velmi temperamentní, veselý, na chvilku se nezastaví. Přiběhne, vnutí se člověku k pohlazení a zase letí. Hodí se proto do akční rodiny, jako společník na výlety a ideálně do domu se zahradou. Děti nebo další psí kamarádi vítáni.

V útulku od: 23. 11. 2009    UMÍSTĚN: prosinec 2009

Fotografie

KAČENKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Kačenka je rozkošné štěně malého hladkosrstého pinče. Našli ji starší manželé, kterak se choulí u popelnic nedalo Novoveského koupaliště. Takhle malé štěňátko, které běhá za člověkem doslova jako pejsek, sem musel někdo úmyslně vyhodit, nemohlo se samo ztratit (bílý obojek dostala od nás). Kačenka je taková mrňavá třasořitka, vyloženě gaučový psík, do bytu a do postele :-) Je to mazlinka, přátelská k lidem i k ostatním pejskům.

V útulku od: 25. 11. 2009    UMÍSTĚNA: prosinec 2009

Fotografie

Staroušek z Tanvaldu - ZEMŘEL!

Věk: 16 let

Charakteristika: Staroušek je kříženec jezevčíka. Uprostřed silnice v Tanvaldě ho našla reportérka Českého rozhlasu (a opět nastaly komplikace s tanvaldskou policií, která odmítla psa převzít, dokonce nabádala paní, ať ho doveze do útulku řekne, že ho našla v Lučanech, takže by za něj neplatil Tanvald, ale Jablonec). Pejsek je již opravdu starý, špatně vidí a slyší, chodí vrávoravě, má velmi nekvalitní srst a silný šelest na srdíčku. Je těžké spekulovat, jak se na silnici dostal: takový staroušek, který skoro nevidí neslyší se zatoulá snadno a pokud patří třeba hodně starým lidem, už ho ani nehledají; mohl ho samozřejmě také někdo vyhodit, podobně jako to udělali Madlence. Bohužel pejsek nemá chuť k jídlu a začal trochu kašlat. Obáváme se, že nebude trvat dlouho a budeme nuceni ho nechat uspat, protože už to dál nezvládne. Prosíme proto čtenáře, poznáváte tohoto pejska, víte komu patří? Pokud má staroušek umřít, měl by umřít v klidu doma, kde to zná a v náručí svých páníčků, nikoli opuštěný v útulku…

V útulku od: 16. 11. 2009

Veterinář doporučil utracení, pejsek již měl bolesti. 23. 11. byl Staroušek uspán. Vzpomínáme na něj, v nebíčku už mu je dobře :-(

Fotografie

KRIŠTŮFEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Krištůfek běhal u školy v Lučanech na hlavní silnici. Nechal se dobrovolně lapit naším známým, který ho přivedl do útulku. Krištůfka jsme nejdříve tipovali na křížence ohaře, ale klidně by to mohl být i čistokrevný český fousek nebo německý ohař. Je to úžasné štěňátko, temperamentní, veselé, mazlivé, hrozně rád dovádí s ostatními pejsky. Může odejít i do rodiny s dětmi. Hodí se nejlépe k domku se zahradou a k aktivním, sportovně založeným lidem, protože jako ohař bude potřebovat hodně pohybu.

V útulku od: 9. 10. 2009    UMÍSTĚN: listopad 2009

Krištůfek našel domov u mladé rodiny v Praze.

Fotografie

SÁRINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Sárinka pochází z libereckého útulku, odkud si ji vzala paní jako malé štěně. Bohužel se jí po dvou letech musela vzdát kvůli vážným rodinným problémům. Sárinka je fenka střední velikosti, štíhlé postavy, nohatá, s elegantním obličejem chrtíka. Je hodná, umí velmi přilnout ke svým lidem, k cizím je opatrná. Má krátký kožíšek, takže je vhodná pouze do bytu. Je čipovaná, novým majitelům stačí jenom změnit registraci čipu na své jméno, aby se vrátila správným lidem, kdyby se náhodou ztratila.

V útulku od: 10. 11. 2009    UMÍSTĚNA: listopad 2009

Zpráva z nového domova
Fotografie

KEN - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: Keníka našla paní v Jablonci u bazénu. Jedná se o pejska střední velikosti, s delším hustým kožíškem a elegantní hlavou, kterou možná zdědil po kolii. Ken je v útulku krátce, teprve se rozkoukává, takže o něm zatím můžeme napsat pouze to, že k lidem přistupuje opatrně, ale je rád pokud může být v jejich blízkosti; pejsků si moc nevšímá. Je mladý, živější povahy, dobře hlídá, hodí se k domu se zahrádkou.

V útulku od: 22. 10. 2009    UMÍSTĚN: listopad 2009

Fotografie

PEGY - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Pegy je dalším pejskem odebraným ze Svijnaského Újezdu. Je to dcera Míši. Pegy je krásná chundelatá fenečka velikosti kokršpaněla, na rozdíl od Míši je trochu plachá, přesto se ráda zdržuje ve společnosti lidí i pejsků. Je jasné, že až se trochu rozkouká a zvykne si na nové prostředí, bude z ní úžasný pejsek a skvělý psí kamarád ke starším lidem nebo do klidnější rodiny.

V útulku od: 1. 9. 2008    UMÍSTĚNA: listopad 2009

Pegynka odešla do nového domova po víc jak roce. Bude bydlet v rodinném domku na Rádle. Podle SMS došlé druhý den po umístění se zabydlela bez problémů, první noc prospala na gauči :-)

Fotografie

MÁNIČKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Fenečku našla paní na benzínové stanici v Turnově, údajně seděla u benzínky už půl dne. Paní vzala opuštěnou fenku do auta a přivezla k nám. Kontaktovali jsme turnovský útulek, tam nikdo ztrátu podobného pejska nehlásil. Fenečka je malého vzrůstu (8 kg), krátkosrstá, neměla žádný obojek, tetování ani čip. Je živější povahy, přátelská k lidem které zná, s pejsky se snáší dobře, hlídá štěkáním. Uvítala by domek se zahrádkou, kde by mohla podle libosti běhat, kvůli krátkému kožíšku ale musí spát uvnitř.

V útulku od: 5. 11. 2009    UMÍSTĚNA: listopad 2009

Fotografie

DASTIN - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let

Charakteristika: Pejsek hledá nový domov po úmrtí své paničky. Rodina zemřelé paní si Dastinka nemůže nechat z důvodu alergie. Datinek je drsnosrstý jezevčík, zvyklý na zahradu a pohyb. Je vhodný ke starším lidem, kterým by dělal společníka při procházkách i posezení na zahrádce.

Fotografie

BERTÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 let

Charakteristika: Bertík je kříženec jezevčíka (a možná kokršpaněla), na čistokrevného jezevčíka je trochu "přerostlý". Byl přivázaný u plotu v Podzimní ulici, odkud ho přivezla policie. Bertík má něco z jezevčíkovy povahy - je trošku tvrdohlavý, ale jinak je to moc milý pejsek: je rád, když mu člověk věnuje pozornost (umí si ji i vyštěkat) a hladí ho a drbe za oušky, to je pak moc spokojený. S ostatními pejsky vychází na výbornou. Bertíka jsme vzali na podzimní výlet na Bramberk, ale nejspíš nebyl zvyklý na dlouhé procházky, takže jsme mu na zpáteční cestu sjednali odvoz autem, krátké nožičky už ho moc nechtěly poslouchat. Bertík by se proto hodil ke starším lidem, se kterými by trávil čas na zahradě nebo chodil na kratší procházky.

V útulku od: 11. 9. 2009    UMÍSTĚN: listopad 2009

Fotografie

ELIŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 4-5 let

Charakteristika: Elišku přivezla Městská policie. Potulovala se v Jablonci ve Vlaštovčí ulici. Eliška je menší fenka, s černým krátkým kožíškem. Je velmi hodná, klidná, zatím trochu zakřiknutá, přesto zcela neohroženě vlezla k velké Valentýnce do boudy, aby se zde schovala před prvním sněhem. Poddajná Eliška se hodí do bytu, ke starším lidem, kterým bude dělat milého společníka

V útulku od: 11. 10. 2009    UMÍSTĚNA: říjen 2009

Fotografie

ARČÍ - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Arčí je nádherný velký pes, kříženec možná boxera s ridgebackem. Byl předán na Městský úřad ve Smržovce. Nálezce ho předával s obojkem a s vodítkem, dvakrát změnil údajné místo nálezu a podezřelé bylo i to, že pesan dost nešťastně vyváděl, když pán odcházel bez něho. Pravdu se už asi nikdy nedozvíme, hlavní je to, že Arčí skončil v našem útulku a tady také čeká na druhou šanci. Přestože Arčí budí poněkud respekt svým zjevem, je to moc hodný pes, dokonce spíš trochu bázlivý, potřebuje trochu času, než začne člověku důvěřovat. Je temperamentní, ale nikoli dominantní, dobře se snáší s ostatními psy, s našimi dětmi bez problémů kamarádí. Je trochu vyhublý, potřebuje pár kilo přibrat. Hodí se k domku se zahradou, krátká srst ho ale nezahřeje, vyžaduje proto zateplenou boudu nebo spaní uvnitř domu. Doporučujeme člověku, který se mu bude moci věnovat a bude ho cvičit, ale s láskou a laskavostí, která jediná zbaví Arčího plachosti a učiní z něj zdravě sebevědomého psa.

V útulku od: 22. 9. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

ŠTĚŇÁTKO KOKŘIČKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Štěňátko čistokrevného kokršpaněla někdo údajně zavřel do vchodu jednoho domu v Jablonci. Fenečka je zdravá, vykrmená, veselá, zkrátka rozkošné štěňátko. Hodí se do aktivní rodiny s dětmi, protože jako kokřík bude potřebovat hodně pohybu.

V útulku od: 21. 10. 2009    UMÍSTĚNA: říjen 2009

Fotografie

PÉŤA Pražák - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Malého pejska přivezla do útulku policie. Přijel prý v autobuse z Prahy. Trochu se nám nezdá, že by si za hodinovou jízdu nikdo nevšiml pejska, kterak běhá bezprizorně po autobusu a přišli by na něj až při vystupování. Mohl také na konečné v Jablonci vběhnout otevřenými dveřmi dovnitř a druhými zase ven, takže to vypadalo, že se vezl spolu s cestujícími. Ať to bylo jak chce, pejsek, kterému zatím pracovně říkáme „Pražák“, je černý kříženec jezevčíka, na krku měl zelený textilní obojek bez známky a není čipovaný. Jedná se o mladého, čilého pejska, velmi přátelského k lidem i k ostatním pejskům; s každým je hned kamarád a chce se mazlit. Hodí se do mladé, aktivní rodiny, může jít i k dětem a jak do rodinného domu tak do bytu (je čistotný, zbytečně neštěká).

V útulku od: 16. 10. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

BEN - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Krásný kříženec kolie a možná německého ovčáka. Přivedl ho mladý muž, který přišel o byt i o práci a nemůže se o pejska nadále starat. Ben je přátelský, zpočátku zdravě ostražitý. Není rád sám, to potom vytrvale štěká, ale správný výcvik, milující páníček a spousta aktivity, která ho unaví tento zlozvyk určitě odstraní. Ben je velký pes, hodí se proto spíš k domku se zahradou. S ostatními pejsky se snáší dobře, děti spíš přehlíží.

V útulku od: 4. 10. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

JUDY (džudy) - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Judy je nalezenec z Lučan, kde bezprizorně několik dní pobíhala než ji přivedli k nám. Je to hezounká menší fenečka, kříženec špice, s hustým, hebkým černobílým kožíškem. Je přátelská, vděčná za lidskou pozornost. Je vhodná k dětem i ke starším, stále aktivním lidem, kteří budou mít spoustu času na hlazení a mazlení.

V útulku od: 3. 10. 2009    UMÍSTĚNA: říjen 2009

Judynka našla domov u starší paní, maminky našich útulkových sousedů, takže o fenečce a o tom, co všechno tropí (panička si už kvůli ní zabouchla klíče) budeme mít přehled :-)

Foto s novou paničkou cestou do útulku na návštěvu

Fotografie

Štěňátko z Kamenice - NAŠLO NOVÝ DOMOV!

Věk: 3 měsíce

Charakteristika: Štěňátko vylovily děti z řeky Kamenice ve Velkých Hamrech a přivedly ho k paní veterinářce Pospíšilové. Pejsáček je zdravý, přátelský a hravý jako štěňátka bývají. V dospělosti bude asi jako větší kokršpaněl. V současné době čeká na nový domov u paní doktorky Kláry Pospíšilové ve Velkých Hamrech, zájemci prosíme volejte na tel. číslo: 602 447 509

Nalezen: 2. 10. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

BOJAR - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 10 měsíců

Charakteristika: Bojárka přivázal někdo k prádelní tyči u domu ve Velkých Hamrech. Byl přivázaný smyčkou z vodítka tak nešikovně, že si nemohl ani sednou, takže celou noc a celé ráno stál zpola přiškrcený než ho odvázal pán ze sousedství, protože rodina z domu se ho bála. Úplně zbytečně neboť Bojárek je jen větší štěně, přátelský k lidem; k nám se hned hrnul s vrtícím ocáskem, když jsme si pro něj přijeli na městský úřad. Bojar důvěřuje lidem i psům, je veselé a temperamentní povahy a líbivého zevnějšku – jedná se o povedeného křížence belgického ovčáka, se světlým kožíškem a s černou maskou, drobnější postavy. Má starší zranění, podle všeho způsobené malým, nevhodným obojkem, který mu rozdíral krk. Bojárek bude skvělým společníkem i hlídačem, pokud se dostane k dobrým lidem, kteří ho budou mít rádi a budou se věnovat jeho výcviku.

V útulku od: 8. 10. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

MONTY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Strakatý Monty je pravděpodobně kříženec staforda. Někdo ho přivázal páskem a kusem hadru ke stromu ve Velkých Hamrech. Má staré zranění na zadní tlapce – možná pokousání od jiného psa, možná šlápl na něco ostrého, co mu tlapku prořízlo. Montymu ale tato drobnost v ničem nevadí, chodí a běhá naprosto bez problémů. Neradi bychom vyvolali zdání, že prezentujeme každého pejska, který k nám přijde jako hodného a bezvadného, ale v Montyho případě tomu tak zkrátka (také) je. Je to odrostlé štěně, veselý mladý pes, který rád dovádí s ostatními pejsky nebo s našimi kluky na zahradě, s každým příchozím je kamarád. Je to ideální adept na kynologický výcvik, bydlení by přivítal domě, odkud by mohl kdykoli vyběhnout na zahradu.

V útulku od: 22. 9. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

INDY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 měsíců

Charakteristika: Mrňousek Indy je kříženec nejspíš pinče a jezevčíka. Přinesl nám ho muž romské národnosti, který tvrdil, že mu ho někdo hodil za plot. Indy je trpasličí postavy, ve které se ale skrývá obrovská oddanost svému člověku. Indy je zkrátka závisláček, potřebuje být s páníčkem a získat ztracené sebevědomí. K cizím lidem je zpočátku opatrný a dává si na ně pozor, na nás si zvykl během pár dnů a už nás vůbec nespouští z očí. Není rád, když musí zůstat sám, to se umí ozvat, ale tohle je jeho jediná chyba, jinak je to miláček. Kdo hledáte „kapesního“ pejska, kterého můžete vzít všude sebou, šikovného, chytrého a velmi oddaného kamaráda, Indy je tu přesně pro vás.

V útulku od: 20. 9. 2009     UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

JIMMY - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 1,5 roku

Charakteristika: Jimmy se potuloval okolo základní školy v Lučanech (údajně několik dní), až ho přivedl do útulku náš syn Martin. Jimmy je kříženec německého ovčáka, ale není tak veliký jak čistokrevní ovčáci bývají. Má dobráckou povahu, zamiloval si Martínka, který mu pomohl a i k ostatním dětem je moc hodný. Je to odrostlé štěně, takže nejraději ze všeho dování, lítá po zahradě, hraje si s ostatními pejsky, všechno zkoumá. Je chytrý a učenlivý a spíše submisivní povahy. Hodí se do rodinného domu se zahradou, uvítal by bydlení uvnitř, protože je vděčný za lidskou společnost.

V útulku od: 14. 9. 2009    UMÍSTĚN: říjen 2009

Fotografie

AIDA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Fenka dlouhohosrstého německého ovčáka ležela na silnici na autobusovém nádraží. Přivolaná policie se obávala, že fenku srazilo auto, proto jsme se pro ni vydali a odvezli ji do útulku. Fenečka sice po příchodu do útulku chodila pomalu a trošku opatrně, ale pravděpodobně šlo jen o následek šoku, druhý den již bylo všechno v pořádku. Fenka měla trochu zcuchanou srst na zadních tlapkách a pár klíšťat na hlavě.
Aida je hodná a klidnější fenka, celkem poslušná, nevadí jí ostatní pejsci. Může jít ke starším lidem nebo do klidnější rodiny, nejlépe k rodinnému domu se zahradou.

V útulku od: 10. 9. 2009    UMÍSTĚNA: září 2009

Fotografie

BONO - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 9 měsíců

Charakteristika: Bona našla policie přivázaného u jabloneckého Alberta. Pejsek měl čip, ovšem neregistrovaný. Když jsme zkusili zavolat do libereckého útulku, protože tam pejsky čipují, zjistili jsme, že skutečně pochází odtud. Na jaře si ho prý jako tříměsíční štěňátko adoptovala jedna slečna. Asi po měsíci ho dala své kamarádce – její jméno však nebyla schopna uvést, už si ho prý nepamatuje a jako důvod zbavení se pejska uvedla, že jí kousal nábytek, podruhé to ovšem změnila na nedostatek času kvůli nové práci. Zamotaná historka. Nicméně výsledek je ten, že Bono čeká v našem útulku na nové páníčky, nejlépe na někoho mladého a sportovně založeného, hlavně ovšem na člověka, který se ho ujme s konečnou platností. Bono potřebuje stálý domov, ideálně domek se zahrádkou, může jít i k dětem. Boník je pravděpodobně kříženec ohaře a labradora, líbivý, elegantně štíhlý, většího vzrůstu, s veselou a živou povahou. Je to trochu samorost, alespoň zpočátku potřebuje pevnou ruku a výcvik.

V útulku od: 25. 8. 2009    UMÍSTĚN: září 2009

Zpráva z nového domova

Fotografie

ŠIŠINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Roztomilou, maličkou psí holčičku přivezla policie, která ji odebrala bezdomovcům. Šišinka je zřejmě kříženec špice a protože se podobá Sisince a v dospělosti bude stejně velká (nebo spíš stejně malá), dostala i podobné jméno. K Šišince snad ani není třeba nic dodávat – je to ještě psí miminko, hravé, veselé, dovádivé, miluje lidi, děti, pejsky, zkrátka celý svět, který jí skýtá jedno úžasné dobrodružství za druhým :-))

V útulku od: 21. 9. 2009    UMÍSTĚNA: září 2009

Fotografie

BENÍK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 měsíce

Charakteristika: Beníček je nalezenec z Jablonce. Přestože se pravděpodobně jedná o křížence německého ovčáka (je dobře vykrmený, takový koblížek), nedosáhne v dospělosti takové velikosti, bude spíš drobnější, asi ke kolenům. Beníček je živé štěně, musí všechno prozkoumat, ochutnat, už se nedobrovolně vykoupal v naší studánce. Rozhodně se proto hodí do domku se zahrádkou, kde bude mít dostatek prostoru se vyřádit a ukázat, že umí i dobře hlídat. Tenhle veselý, přátelský pejsek uvítá sportovně založené páníčky nebo děti, se kterými bude moci dovádět.

V útulku od: 8. 9. 2009    UMÍSTĚN: září 2009

Fotografie

Pes z Desné - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 2 roky

Charakteristika: V Desné - Černé říčce byl nalezen mladší pes, zlatý retrívr. Na sobě měl řetízkový stahovací obojek. Výška cca 65 cm, klidné povahy, nalezený jako vyhublý, zdravý. Hledáme majitele. Pes dočasně umístěn v kotci MÚ Desná.

Fotografie

ALISA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: "Dobrý den, prosím o pomoc při hledání nové paničky pro fenku bernského salašnického psa. Jmenuje se Alisa (6 let). Patřila mé mamince, která nečekaně zemřela. Alisa je hodná, milá a společenská, miluje procházky, ale spíše v klidnějším tempu, proto se hodí i ke starším lidem. Teď jí mám v paneláku, ale je zvyklá být v domečku se zahradou. Není zvyklá na výběh (možná na chvíli přes den by si zvykla). Mamka jí měla v domě, hlavně přes noc. Je to velký mazel, který chce mít "svou smečku" pohromadě. Je očkovaná, kastrovaná, ale kvůli podezření na alergii (vykousáváni srsti) dostává granule Brit s jehněčím - 15kg vystačí na cca 5 týdnů."

Fotografie

RASTY ZOUBEK - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 6 let

Charakteristika: Rastík je další pejsek se smutným příběhem. Původně žil se svými pány spokojeně v jednom domě ve Smržovce. Páníčkové se ovšem odstěhovali a Rastyho (kterému říkali Tequila) zanechali svému osudu. Rasty zůstal u domu, schovával se kde se dalo, krmili ho dobří sousedé. Tak to šlo celé dva roky! Lidé ze sousedství však zemřeli nebo se odstěhovali, zůstaly jen dvě stařenky, kterým bylo Rastíka líto, tak ho přivezly k nám. Rastíček je nejspíš kříženec ši-tzu nebo podobného „palácové“ plemene, je malé postavy s delší srstí a roztomilým předkusem (proto mu řákáme Zoubku). Na to jak je malý, je celkem mrštný, umí si vyskočit až na okno. Nezvládá moc chůzi na vodítku, dva roky na svobodě asi udělaly své, ale snažíme se ho to naučit. Povahově je úžasný, velmi milý, přátelský, mazlivý. S pejsky ve výběhu vychází v dobrém.
(Fotili jsme po dešti, omluvte proto Rastíkův ucouraný kožíšek).

V útulku od: 29. 6. 2009    UMÍSTĚN: září 2009

Fotografie

ČAKI - NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Věk: 4 roky

Charakteristika: Čaki je malý, stříbrno-šedý pudlíček, který se nejspíš někomu ztratil nebo se zatoulal. Má rád společnost a mazlení, miluje dlouhé procházky. Jinak je nenáročný, sní toho jenom málo, s ostaními pejsky vychází v dobrém. Byl by výtečným společníkem staršímu, ale ještě vitálnímu člověku.

V útulku od: 6. 7. 2009    UMÍSTĚN: srpen 2009

Fotografie

RUBY (pes) - VRÁCEN MAJITELI!

Věk: 7 let

Charakteristika: Rubínek se několik dní potuloval okolo hlavního nádraží. Jedná se o malého pejska na kratších nožičkách, možná křížence špice. Je moc hezký, s delším rezavým kožíškem, velké uši mu dodávají roztomilý výraz. Nenechte se ovšem mýlit, Rubínek je sice mazel, na druhou stranu dovede dobře hlídat. Hodí se ke klidnějším (starším) lidem a do bytu. S ostatními pejsky se snáší bez potíží.
Rubyho si vyzvedli majitelé, byl na záletech.

V útulku od: 4. 9. 2009

Fotografie

MILUŠKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 7 měsíců

Charakteristika: Miluška se potulovala po jabloneckém autobusáku. Přišli jsme na ni náhodou, když jsme zde vyzvedávali Zuzanu Semelovou, inspektorku Ligy na ochranu zvířat, která k nám přijela z Prahy na návštěvu. Protože štěně očividně nikomu kolem nepatřilo a nikdo ho neznal, odvezli jsme ho do útulku, žádný majitel se zatím neozval. Miluška je černá fenečka s krátkým kožíškem, malého vzrůstu. Je to ještě dovádivé štěňátko, které bude skvělým kamarádem k dětem. Pro malou postavu se hodí i do bytu.

V útulku od: 20. 8. 2009    UMÍSTĚNA: září 2009

Fotografie

KERRYNKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 5 let

Charakteristika: Kerrynce zemřel páníček a žádný z dědiců si ji nemohl nechat, proto ji odvezli k nám do útulku. Je to škoda, protože Kerrynka je úžasná fenka, velmi milá a přátelská, s každým je hned velký kamarád, jen když ji má kdo drbat za oušky. Kerrynka se hodí k dětem nebo k lidem, kteří s ní budou často chodit na procházky, aby ji trochu zaměstnali a unavili, protože je to temperamentní americký kokršpaněl. Kerrynce pohyb jen prospěje, potřebuje ubrat pár kilo. Taky je objednaná do psího salonu, má hodně zacuchaný kožíšek, který je nutně potřeba ostříhat.

V útulku od: 30. 7. 2009    UMÍSTĚNA: srpen 2009

Fotografie

Štěňátka - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 14 dnů

Charakteristika: Štěňátka byla nalezena v krabici u popelnic u restaurace Bašta, nálezci je odnesli na stanici Městské policie. Jedná se o pejska a fenečku. Jsou to ještě doslava psí miminka, která se teprve učí sama jíst - dáváme jim speciální kaši pro štěněcí kojence, snaží se ji baštit, ale zatím jí mají víc opatlanou v kožíšku než v bříšku. Péče o takové miminko je náročná, člověk v tomto případě musí zastoupit psí mámu a všechno naučit štěňátko za ni. Z miminek vyrostou psíci středního nebo až většího vzrůstu, v tomhle věku se ještě těžko odhaduje konečná velikost a vzhled. Bylo by ideální, kdyby mohla vyrůstat spolu nebo alespoň s dalším pejskem, který by jim pomohl se socializací a s výukou psího chování, což bude v pozdějším věku důležité.

O den později (31.7.) nám lidé přinesli další malé štěňátko, bílého pejska s černými flíčky na hlavičce. Byl nalezen v centru Jablonce, dost možná se jedná o sourozence dvou černých mrňousků. Je stejně starý a také ještě neumí sám jíst ani čůrat, dostává sunar z dudlíku a po jídle je třeba masírovat bříško, aby se podpořilo vylučování.

V útulku od: 30. 7. 2009    UMÍSTĚNA: srpen 2009

Fotografie

LUCINKA - NAŠLA NOVÝ DOMOV!

Věk: 1 rok

Charakteristika: Lucinka je mladá fenečka, přivezená z Třebíčského útulku, kde prosili ostatní organizace spadající pod Ligu na ochranu zvířat o pomoc, protože se jim po povodních nahromadilo mnoho zvířátek bez domova. Lucinku nám předali s tímto popisem:
Fenečka Lucka má jméno své, původní. Je to střední kříženec, stáří kolem jednoho roku. U nás poprvé hárala (v útulku od 30.5.). Pochází ze čtvrtě v Třebíči, kde žijí sociálně slabší obyvatelé a tam, když štěně vyroste, tak se ho zbaví a pořídí další. Lucina je jedna z "už nechtěných". Asi bývala bita, stačilo zvýšit hlas a fenečka čekala přilepená na zemi ránu. Jinak je hodná, ráda chodí na procházky, byla hubená, tady se spravila. Zlepšila se kvalita srsti i celkový vzhled pejska. Lucka bude možná pár dní brečet, než si to v té hlavince srovná. Ráda se mazlí, byla v kotci ještě se třemi pejsky, kde se zapojila do smečky a nakonec si všichni hráli, dokonce se snažila i smečku šéfovat. Teď byla v kotci s velkou fenou Fatymou, holky háraly spolu. Lucka bude jak do bytu tak do RD, dobře tu hlídala. Nechala se vyčesat a u očkování žádné problémy nebyly. Jak oba pejsci reagují na domácí drůbež nevíme, na kočky tady štěkají všichni. Když si zvykne na nové prostředí, tak jí stoupne sebedůvěra a když je na ni někdo hodně dotěrný, tak se o sebe dokáže postarat.

V útulku od: 29. 7. 2009    UMÍSTĚNA: srpen 2009

Zpráva z nového domova

Fotografie

Štěňátka

Věk: 2 měsíce

Charakteristika: Pět malých štěňátek nám přinesla paní v krabici s tím, že je našla. Protože se nám to nezdálo, uhodili jsme na ni a paní se nakonec přiznala, že ji do útulku poslal její známý. Tenhle člověk je napůl bezdomovec, takový tulák, který křižuje Jablonec i se svojí smečkou asi pěti různě sebraných psů. Pejsky bohužel nemá kastrované a ani se je nesnaží nějak uhlídat, takže se mu rodí štěňata jako na běžícím pásů. Tato poslední už se mu nepodařilo udat, takže se je lstí pokusil propašovat do útulku. Pejsáčkové jsou naštěstí zdraví, dobře krmení, takové malé hravé kuličky. Jedná se o tři kluky a dvě holčičky. Říkáme jim Žeryčkové a Sisinky, protož kluci jsou černobílí jako náš Žeryček a slečny černé jako Sisinka. Vypadá to, že jedním z jejich předků byl špic. Štěňátka budou menšího vzrůstu, do 10kg.

V útulku od: 17. 7. 2009    UMÍSTĚNI: červenec 2009U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

strana 1       strana 2    >>        strana 3    >>       strana 4    >>       strana 5    >>
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.

colspan="2">

U  M  Í  S  T  Ě  N  Í    

strana 1       strana 2    >>        strana 3    >>       strana 4    >>       strana 5    >>
Útulek Dášenka, Liga na ochranu zvířat ČR, Lučany 627, Jablonec nad Nisou, tel: 483 300 208, mobil: 606 472 619.